Skocz do zawartości

hary77

Forumowicz
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia hary77

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Oddany Unikat
  • Współtwórca
  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam,tak jak w temacie,ktorą z tych pomp wybrac,dom mam użytkowy 160 metrow i 70% pomieszczen budynku jest ogrzewanie podłogowe,a reszta grzejniki wiszące. Elewacja scian budynku mam 12 cm. Pozdrawiam
  2. Czyli lepsza bedzie opcja kolegi Łukasz85 tylko teraz kwestja pozostaje jakiej firmy bo tego jest teraz dużo na rynku.
  3. Teraz patrzyłem na POMPY CIEPŁA POWIETRZE/WODA firmy NIBE nawet przy niskich temperaturach -25 Tutaj podaje link https://www.nibe.pl/Produkty/Powietrzne-pompy-ciepla-przeglad/
  4. Instalator z Weissman ma byc u mnie zobaczyc to wszystko i doradzi mi co bedzie dla mnie najlepsze,jezeli by była tez taka opcja jak w twoim przypadku ze od - 28 stopni to bym tez zalozył to co ty kolego.Bo wiekszosc słyszałem od kolegow ze grzałka zalancza sie od -15 stopni a co do tego chlodzenia to mi tylko tyle powiedzieli przez telefon ze z opcja chłodzeniea bedzie to drozsze ale na razie tej opcji nie musze zakładac ,tylko oni mi dobiorą taką pompe zeby kiedys morzna było te chłodzenie zainstalowac.Podaj mi namiar na twojego sprzedawce pompy na pw,zadzwonie tam i sie dopytam.
  5. powietrzna pompa ma ten minus ze przy - 15 stopni na zewnątrz włancza sie grzałka a tutaj masz w gruncie taką samą temperature i jest tutaj jeszcze opcja chłodzenia latem.
  6. dziekuje kolego za informacje,jutro do tej firmy zadzwonie,bo ta cena cos za niska jest jak na odwiert z Pompą Ciepła.
  7. kolego strych mam bardzo dobrze ocieplony wełna 25 cm,w tych 5 tys rocznie jest doliczona moja robota z drzewem itp bo samo sie nie natnie i nie połupie na drobne.Węgiel kosztuje mnie 2,5T= 2,5 tys +5 metrów drzewa = 1 tys wychodzi razem 3,5 tys + moja robota z tym przez cay rok. A tak zainwestuje raz i mam święty spokuj z robotą i brudem!,dołanczyć trzeba do tego serwis kóry trzeba zrobic raz w roku w sierpniu przed okresem zimowym,koszt od 400 zł do 1000 zł.
  8. teraz ogrzewam węglem i drzewem,roczne koszty około 5 tyś,a gdy zainstaluje pompe ciepła to chce zaraz zainstalowac tez fotowoltaike żeby mieć swój prąd.
  9. Głownie chciałbym sie dowiedziec czy ten koszt sie kiedys zwroci,z tego co mi powiedzieli z tej firmy przez telefon to koszt samej pompy to około 40 tys + odwierty w granicach 30 tys,razem 70 tys.Dlatego chce trochę popytać fachowców na forum czy warto pakować sie w taką inwestycję.Dodam że budynek jest ocieplony styropianem 15 cm.
  10. Witam,mam pytanie dla kolegow z forum,czy taka pompa ciepła jak w temacie bedzie dobrze wspołpracowała w starszym budownictwie o powierzchni 160 metrow kw. Na parterze mam 6 pomieszczen i w tym 2 pomieszczenia kuchnia i salon z ogrzewaniem podłogowym a reszta czyli 4 pomieszczenia grzejniki. A na 1 piętrze mam na całosci ogrzewanie podłogowe. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.