Skocz do zawartości

wojd1302

Nowy Forumowicz
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana wojd1302 w dniu 10 Marca 2021

Użytkownicy przyznają wojd1302 punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia wojd1302

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

6

Reputacja

  1. @Kordjano Witaj. Zmierzyłem. Grubość ścianki rury paleniskowej z perforacją – 4,0 mm. Myślę, że to grubość „fabryczna” Skłaniam się ku twierdzeniu, że , że brak ubytków ścianki to efekt stałej pracy palnika na niskiej mocy oraz spalania w miarę dobrego peletu DINPlus,A1 a w konsekwencji minimalnej lub braku korozji powierzchni rury paleniska. @g69 ,@maronka Witajcie. Mam sąsiada – ma identyczny dom; ma zamontowaną na kotle „szufladę” Pellasa 16 kW. Jak mu serwisant ustawił palnik to spalił prawie 3 worki po 15 kg na dobę. Zaczął kombinować z ustawieniami i ustawił pracę ciągłą na 4-5 kW i był dobrze. Zamontowałem swój palnik 16 kW na jesieni 2018 i ustawiłem go na pracę ciągłą. Trochę się męczyłem ze znalezieniem ustawienia, ale się udało. Możliwość palenie w trybie ciągłym palnikami KIPI potwierdził mój serwisant, który zezwolił mi samodzielnie zamontować palnik ,przyjechał sprawdzić poprawność montaż, podbić gwarancję i przytulić kasę. Palnik pracuje zawsze w trybie non – stop, nawet w okresach przejściowych. Jak jest za ciepo , jest wyłączany. Palnikiem steruje EkoMax 850, który zakupiłem w promocji za 300zł. Komplet na al….ro z z podajnikiem i flanszą dystansową wyniósł mnie 4,5 kzł . Jak pisałem wcześnie, palnik współpracuje z SAM-em duo, wymiennik z 40 szt. płomieniówek z rurek 1” + łapacze płomieni z kwasówki w płómieniówkach - zdjęcie poniżej. Czyszczenie pełne pieca z czyszczeniem płomieniówek – co 2 tygodnie ok 40 min. odkurzanie i usuwanie popiołu odkurzaczem – co tydzień 15 min. Ustawienia palnika: moc max./śr/min. odpowiednio 10/8/4 kW, nadmuch max./śr/min. odpowiednio 30,25,22 %. Histereza H2= 8*,H1=8*.Temp. zadana 50-52*, temp. na piecu w zależności od temp. na zewnątrz 42-45 *. Masa paliwa w teście – o 300 g więcej niż zważona próbka ( przy próbce 1650g/6 mjn nastawiam 1950 g) co odpowiada wydajności palnika 19,5 kg/h.Jak są mrozy pow. -10 *, rozpalam popołudnie drewnem w piecu drzewnym (tylko dąb, buk, brzoza ), po 15 min woda na piecu 51-53*, palnik wyłącza się. W nocy gdy drewno się wypali, palnik włącza się automatyczne i hula dalej .Dymu (pary) z komina nigdy poza rozpalaniem przez 3 lata nie widziałem – nawet przy -16* tej zimy Zbiornik na pelet – pojemnik tworzywowy 240 l z przykrywą zawiasową z „Mrówki” za 140 zł na ok. 8-9 worków „15” – jest super bo krawędź załadunku jest 95 cm nad podłożem (ułatwienie dla kobiet i młodzieży). To tyle. Co do bujania się palnika przez 24 h przy nastawach 12-6-3 kW, to brak stałej pracy palnika na 3 kW może wynikać z większych strat ciepła układu w stosunku do jego podaży z palnika, niewłaściwie dobranej dawki paliwa lub zbyt wysokiej temperatury zadanej na piecu w stosunku do ustawionych histerez, co skutkuje brakiem możliwości uzyskania odpowiedniej temp. na piecu. Wypracowanie stabilnej pracy układu to empiryka - wszystko wymaga prób i korekt Załączam też zdjęcia z wyświetlacza z dnia wczorajszego - temp. – na zewnątrz + 2* o godz. 21.50.Pozdrawiam
  2. Przesyłam dwa zdjęcia po wygaszeniu palnika. Zostaje odrobina popiołu. Zostanie usunięta przedmuchem przed ponownym restartem palnika. Grubość ścianki rury paleniskowej z perforacją bez zmian. Przesyłam też zdjęcia rury po oczyszczeniu szczotką i wciągnięcia resztek pyłów odkurzaczem. Rura jest ok. Szukałem w necie filmów z obsługą i konserwacją palnika .Dla zainteresowanych podaję link rosyjski pokazujący czynności przy smarowaniu łożysk komory spalania i składaniu palnika . Może pomóc przy konserwacji tym, którzy chcą to sami zrobić i zaoszczędzić kasę, ale się trochę boją. Tak zwany Sasza -serwisant raczej pochlebnie ocenia palnik . Firma KIPI maję swoje przedstawicielstwa w Rosji i Białorusi .
  3. Witam. jako nowy na forum chcę si odnieść do zdjęcia Kordiano rury paleniska, mocno wyżartej przesz korozję. Temat korozji rur poruszany był str. 510 forum - zdjęcia skorodowanych i zaszlakowanych rur .Wczoraj po trzech latach pracy( palnik pracuje w sezonach grzewczych). rozebrałem go, zrobiłem pierwsze smarowanie łożysk palnika (polecenie serwisanta), otwory nawiewu regularne. Zaoszczędziłem 500 zł (przegląd serwisanta + rozbiórka na smarowania).Na rurze nie ma oznak korozji i wypalenia powierzchni wewnętrzne – palnik pracuje non-stop z wyłączeniami na czyszczenia. Rura regularnie czyszczona szczotką stalową co tydzień przy czyszczeniu płomieniówek i usuwaniu popiołu, palenie peletem dobrej jakości za 600-750 zł/t. Myślę że to w połączeniu z niską mocą pracy ciągłej 3-4 w porywach 5 kW oraz małą ilością rozpaleń - grzałka jak nowa utrzymuje rurę w dobrym stanie. Palę od 20 lat w wyspawanym przez sąsiada SAM-ie w wersji duo (osobna komora na drewno i osobna pierwotnie na palnik olejowy) i nie zamienię tego pieca jeszcze długo. Palnki KIPI 16 kW montowany samodzielnie przez specjalny wykonany adapter zawiasowy, 300 l wody w obiegu, kaloryfery stare żeliwne, domek 120m2, średnio izolowany, cwu z bojlera elektrycznego. Zużycie peletu 3,5 - 3,7 t na sezon. Palnik miód, pracuje pięknie. Raz stanął w trybie awarii- przypadkowo do zasobnika (pojemnik na śmieci 240l) wpadła mi końcówka klucza 13 i zablokowała ślimak w palniku. Jak palnik się zbuntuje, w 10min go demontuję i podłączam rezerwowy palnik olejowy. Na razie nie było potrzeby; polecam ten palnik wszystkim.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.