Skocz do zawartości

mariuszc615

Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mariuszc615

  1. @Przemyslaw85 dzięki za sugestię. Bardziej chodzi mi o kocioł na pelet z możliwością palenia drewnem, czyli raczej jakiś kocioł z podajnikiem i dodatkowym, dokładanym rusztem dla drewna. Co do ceny, to się właśnie czegoś podobnego spodziewałem @Kordjano te 10 ton to przed termomodernizacją? A jak by to mniej-więcej wyglądało przy ekogroszku? Niestety mam doświadczenie tylko z ekogroszkiem. Przy budynku około 120m2, z tym, że ocieplonym, z wymienionymi oknami i solarami na wodę, ten sezon (liczę od zeszłego sierpnia) wyszedł mi 2 tony ekogroszku. Owszem grzałem trochę oszczędniej bo był problem z kupieniem opału, ale 20 stopni w dzień zawsze było. Trochę mnie zszokowało 10 ton, może lepiej się trzymać węgla?
  2. Zrobiłem na tyle dokładnie na ile mogę, niestety nie podałem ilości opału, nie wiem ile było potrzebne. Dom niedawno kupiłem. W świadectwie energetycznym: - wskaźnik rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną: 558,97 kWh/(m2 * rok) - obliczeniowa roczna ilość węgla do ogrzewania: 54,59 kg/(m2 * rok) - obliczeniowa roczna ilość węgla do przygotowania CWU: 26,92 kg/(m2 *rok) Teraz: https://cieplo.app/wynik/1qc6x Po planowanych modernizacjach: https://cieplo.app/wynik/1qccj Ale modernizację planuję za jakieś 5 lat bo obecnie niestety nie posiadam środków.
  3. Będę wymieniał kocioł w domu z lat 70-tych, powierzchnia około 200m2, ogrzewanie - grzejniki żeliwne starego typu (każdy z kim rozmawiałem twierdzą, że takie są najlepsze i żeby ich nie wymieniać), co do instalacji, to prawdopodobnie jest to "oryginalna" stalowa instalacja z lat 70-tych, jeśli nie będzie przeciekać, to prawdopodobnie zostanie. Dom nieocieplony, stara drewniana stolarka okienna, jednoszybowa, skrzynkowa. Obecnie jest tam kocioł zasypowy, nie wiem jakiej firmy i jakiej mocy, nie wiem też ile węgla spalał rocznie do ogrzania tego budynku. Poza tym zasobnik CWU będzie pewnie 400L bo planuję w niedalekiej przyszłości zainstalować solary. Również w przyszłości planowane jest ocieplenie domu i wymiana okien, ale kilka lat kocioł będzie musiał sobie poradzić z obecnymi warunkami. Poddasze jest nieużytkowe ale ma potencjał na zagospodarowanie więc powierzchnia może się w przyszłości powiększyć o jakieś 40-50m2, dobrze by było mieć niewielki zapas mocy. Rodzice mają kocioł na ekogroszek firmy Metal-Fach, sprawuje się nieźle, nie jest idealny, ale mimo wszystko myślałem nad podobnym. Dziś mi poradzono wybrać kocioł na pellet z możliwością palenia drewnem. Potrzebuję porady. Jaką moc kotła wybrać? Jakiej firmy i jaki model polecacie. Nie wiem czy w przypadku kotłów na pellet zdarzają się takie bez automatycznego rozpalania, ale zależy mi na pełnej automatyzacji. Kotłownię mam raczej dużą więc rozmiar kotła to raczej sprawa drugorzędna.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.