Skocz do zawartości

pepeEL

Forumowicz
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez pepeEL

  1. Witam, zdecydowałem się opisać problem bo wydaliśmy dużo pieniędzy a efekt jest mizerny. Opiszę wszystko jak najlepiej od początku. Dom nowo wybudowany z parterem i poddaszem użytkowym. Ogrzewanie całość to podłogówka z podziałem na PARTER i PIETRO oraz 3 strefa dwa grzejniki ręcznikowe w  łazience parter i piętro. W strefie PARTER jest sterownik VRC700/6 natomiast w strefie PIETRO zdalne sterowanie VR91/4. Grzejniki nie ma mają sterowania. Na parterze i piętrze są rozdzielacze podłogowe chyb a po ok 11 pętli. W kotłowni znajdują się trzy grupy pompowe MEIBES. Jedna grupa z mieszaczem elektrycznym chyba 140sekund dla parteru , druga tak samo dla piętra i trzecia dla grzejników bez mieszacza. Całość połączona na tzw. podobno WARTOWNIKU. W wartowniku są czujniki temp oraz na każdym z obiegów przyczepione są czujniki i wszystkie podpięte do VR71. Oczywiście wszystko spięte modułem VR71 Vaillant. Kocioł to EcoCompact VSC206 4-5 z zasobnikiem 90L. 

    Problem jaki jest to nie mogę uzyskać aby w strefie parter i piętro uzyskać np temp 20 stopni. Nawet 21 nie mogłem uzyskać. Jest po prostu więcej. Krzywa grzewcza jaka jest ustawiona już to 0,1 najniższa możliwa i nic. Opcja KOREKTY dla strefy PARTER i PIETRO jest obecnie ustawiona na BRAK bo tak zalecił na razie serwis techniczny ze strony vaillanta. Ale nic to nie pomaga. Zalecili aby ustawić tryb BRAK i ustawić odpowiednią krzywą grzewczą a dopiero jak zobaczę że temp się zrównają do zadanych to wtedy dopiero włączyć tryb KOREKTA. Napisali że dla podłogówki powinna być KOREKTA a nie TERMOSTAT.

    Ustawione były temp w obu strefach na noc 20 stopni a na dzień 21. Sterowniki ustawione na tryb pracy AUTO. I niestety po nocy na piętrze dalej jest ok 21,5 stopnia a na parterze nawet ok 22,2 stopnia. Nie mogę zbić temp do niższej czyli tych 21 a w nocy do 20. Pompy są ustawione że cały czas pracują. Dziś np po nocy spojrzałem na aplikację sterującą VR920(aplikacja na telefon) i mimo że nie rozpoczęły się jeszcze godziny dla trybu DZIEŃ to temperatura zasilania VF1 była w okolicy 52 stopni. A swoją droga to działanie aplikacji i tej bramki to masakra. Rekcja na zmianę tragicznie długa  a czasem nie załapuje nawet wartości. Ale zgłosiłem do vaillanta , znają problem ale szkoda że przez ponad 3 miesiące nic nie zrobili... bo widać po komentarzach w Google Play. Ale to mniejszy problem....tylko za 1000zł takie działanie to nóż w kieszeni się otwiera ?

    Nie mam już pomysłu co jeszcze można poczynić bądź co jest źle ustawione ? Proszę o pomoc. Jeśli coś pomunąłem to proszę pytać ile wiem dopiszę bądź sprawdzę ustawienia it.... Proszę o pomoc bo instalator chyba trochę ręce umywa mówi że system działa poprawnie. Tylko jeśli człowiek woli temp 20 stopni do spania to nawet jej nie może uzyskać.... przecież to śmieszne.....


    EDIT.
    Dodam że teraz już są godziny dla trybu DZIEŃ i temperatury na parterze i piętrze już ciutke rosną. A powinny maleć bo jest zadane 20 stopni na dzień teraz też.... A już na parterze skoczyła do 22,3  a piętro 21,3. Przecież to jest nieporozumienie.

  2. Na górze to masz na myśli na wyjściu ze sprzęgła w stronę już pomp czy przed sprzęgłem czyli na wejściu rur z kotła ?

     

    A z grzejnikami....No chciałem mieć możliwe włączenie wyłączenie z poziomu kotła tych grzejników. A jeśli kocioł nie grzeje to przecież co pompa od grzejników będzie chodziła i nic to nie da..... Skoro kocioł wyłączy się....

  3. Czujnika temp na sprzęgle nie mam. 

    Tylko po co termostat co jeszcze piszesz ?

    A może lepiej zrobić jeśli już na VR70 że zrobić obieg parteru + grzejniki w łazienkach i na drugi obieg zrobić piętro. I cyrkulacja zostanie dalej jak jest w kotle. ALe wtedy dać dwa zawory mieszające jeden na parter+grzejniki i drugi na piętro ?

    A jeśli bym zastosował VR71 to wtedy bym musiał zrobić tak:
    - z kotła cyrkulacja wody

    - 1 obieg PARTER z VR71 + zawór mieszający

    - 2 obieg PIĘTRO z VR71 + zawór mieszający

    - 3 obieg grzejniki łazienki z VR71 + Zawór mieszający

    Czyli musiałbym założyć 3 zawory mieszające ?

  4. Kontaktowałem się mailowo z Vaillantem. Odpisali mi że jeśli stosuje się VR70 lub VR71 to nie stosuje się wtedy VR40.

    Kolejna sprawa, że poprawnie powinienem zastosować moduł VR71 i za sprzęgłem zrobić trzy grupu pompowe. 
    Stosując VR70 musiałbym spiąć grzejniki recznikowe z łazienek np z ogrzewaniem partery, i drugi obieg ogrzewanie piętra.  

    A powiedzcie mi po co są te zawory miszające 3D elektryczne ? O co z tym w ogóle chodzi ?  Bo podobno jak one są elektryczne to kocioł lepiej dostosowuje sobie sterowanie niż jak jest zawór ręczny na stałe ustawiony.

  5. No ale teraz mam kocioł i tylko dołożony moduł VR40 i mam sterowanie apką Vaillant cyrkulacją wody oraz obiegiem grzewczym (ogrzewanie podłogowe i grzejniki w łazienkach-2 pompy). To jak doda się VR70 to dochodzą mi dwa obiegi. Czyli zapomocą VR70 zrobiony by został obieg grzewczy parter z mieszaczem, i obieg grzewczy piętro z mieszaczem. A kocioł i VR40 sterowałyby cyrkulacją wody i grzejnikami recznikowcami. Tak się nie da ?

  6. I wtedy też podłączę zawory mieszające z siłownikiem elektrycznym ?

    Czyli będę miał w kotle widoczny i sterowalny z multimatic oraz aplikacji mobilnej(mam moduł VR920) obieg cyrkulacji wody, kolejny obieg dla grzejników, kolejny z mieszaczem obieg dla ogrzewania parteru, i ostatni obieg piętra z mieszaczem ?  I pytanie czy nie potrzebuje tak jak mówi serwisant modułu VR71 ? Ale jak zacząłem go dopytywać to mocno się zdenerwował i powiedział że ja nie bedę go uczył.... Troche dziwny człowiek.

    Aha i dodam że już w kotle aby tak jak teraz to jest podłaczone to był dokładany moduł VR40 aby kocioł sterował pompami i obiegami tak jak mam obecnie. Bo zapomniałem napisać że jest moduł VR40.

  7. Witam. Podłączę się do tematu. Mam kocioł kondensacyjny VSC206 4-5 z zasobnikiem 90L ładowanym warstwowo. Dom parter z poddaszem użytkowym. W domu na obu kondygnacjach ogrzewanie całe podłogowe. Dodatkowo w łazience na dole i na gorze jest po jednym grzejniku ręcznikowcu. Obecnie jest takie podłączenie:
    - cyrkulacja wody z pompą  jest do kuchni tylko bo najdalej jest oddalona i tak nam zrobili.

    - pompa do grzejników w łazienkach i jest to podłączone za sprzęgłem

    - pompa jedna na całe ogrzewanie podłogowe ( rozdzielacze dla parteru na parterze, rozdzielacze dla piętra na górze)
     

    W holu na parterze jest sterownik pogodowy multimatic VRC700. W nim mam ustawione że mogę sterować cyrkulacją wody oraz ogrzewaniem. Ręcznikowce działają razem z ogrzewaniem.

    Co chciałbym zrobić.... Chciałbym rozszerzyć możliwość sterowania piętrem ogrzewaniem. Ale może też osobno grzejnikami. 
    Wiem że na piętro muszę dokupić moduł zdalnego sterowania VR91. Ale też dokupiłem moduł VR70 w dobrych pieniądzach do rozszerzenia o dwa obiegi. Oczywiście potrzebuję jeszcze dokupić kolejną pompę dla obiegu na piętrze od ogrzewania podłogowego.

    Teraz czy za pomocą VR70 w ten sposób da rade zrobić tak abym dalej miał sterowanie cyrkulacją wody, sterowanie osobno grzejnikami(włączenie grzania lub nie) , sterowanie obiegiem grzania perteru, sterowanie obiegiem grzania piętra ?
    AHa i czy stosując VR70 można dołożyć zawory mieszające 3 drożne z siłownikiem elektrycznym dla obiegu parteru i piętra aby to kocioł sobie sam ustalał wszystko ? Bo obecnie jest jeden zawór mieszający ręczny. Proszę o pomoc. Bo Człowiek który mi to robił zaginął....

    A serwisant Vaillanta co uruchamiał kocioł mówi że aby mieć tak jak napisałem czyli cyrkulację, grzejniki, i obiegi 1 i 2 z mieszaczami elektryczxnymi to trzeba dać moduł VR71. A przecież moduł VR70 rozszerza nam instalacje o dwa obiegi z mieszaczami. A ja mam teraz dwa sterowania (cyrkulacja, ogrzewanie+grzejniki) a chce zrobić 4 (cyrkulacja, grzejniki, obieg 1 + mieszacz, obieg 2 + mieszacz). Proszę was o pomoc.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.