Skocz do zawartości

Lolnox

Forumowicz
  • Postów

    13
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Lolnox

  1. Witam, pacjent junkers modul zbs 22 s3 ma. Temperatura sterowana bosch 400 z czujnikiem Pogodówka i wewnętrzne. 70%podłogówka. Gaz z butli. 

    Objawy : temperatura na budynku utrzymuje zadana ale ciągle się odpala zszedłem dziś do kotłowni a w kilka minut mojej obecności piec załączył się i wyłączył kilka razy w sensie palnik.... Spada np z 40 o kilka stopni i się odpala i tak w kółko. Temperatura na zewnątrz 8 stopni w tej chwiki. Już w ubiegły roku było podobnie i było mega spalanie. Instalacja mieszana trochę podłogi trochę grzejników zawór trój drożny z pompka. Mam tylko pompkę na mieszanie plus te które są w kotle. Może za słaby obieg? 

  2. Jak Ci na to odpowiedzieć ? Masz jakieś dane na rachunku jaki to gaz został wpompowany do baniaka jaka mieszanka i ile to ma kWh z litra , bo licznika na wejściu do budynku pewnie nie masz bo byś podał w litrach nie w procentach .
    Załóżmy wzorcowo 25 MJ z litra przy zużyciu ok 432 litry to wychodzi 10800 MJ na 30 dni to 360 MJ/dzień  i to na 24 godziny to daje 15MJ na godzinę a to jest niecałe 4,2 kW/h mocy  ciągłej uśrednionej  pracy kotła przez okres tych 30 dni .
    Czy dużo czy mało nie wiem , podziel to sobie przez powierzchnie  budynku to wyjdzie ci zapotrzebowanie na m2 powierzchni dla temperatury jaka utrzymujesz wewnątrz.
    Minimalną moc grzania masz teraz na 7,7 kW dlatego kocioł tak często się wyłącza .
    Mam nadzieje że nigdzie się nie walnąłem koledzy sprawdzą.
    Pozdrawiam ciepełka .
    Od 18 marca do teraz spaliło mi 20%,teoretycznie wychodzi ze przy - 20na zewnątrz spalanie było niemal identyczne jak teraz.. To już chyba nie jest normalne?

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  3. W dniu 17.02.2021 o 10:48, mac65 napisał:

    Zmniejsz moc w ustawieniach , będzie mniej taktował ( mniej startów ) oszczędności w spalaniu nie będzie ale będzie spokojniej pracował . Odbiór ciepła jest poniżej minimalnej ustawionej mocy kotła , obniżenie tego parametru również może pomóc .

    Pozdrawiam 

    co to znaczy ponizej minimalnej ustawionej mocy? Myślałe ze problem w pełni rozwiązany ale spalanie chyba nadak zbyt wysokie, w 30 dni 16% gazu z butli 2700l przy temp wewnetrznej 18,5 stiopnia srednio, bez c.w.u. To normalny wynik?

  4. Bardziej chodziło mi o to czy jest jakas temperatura Ktora nie powinna wychodzić na podłogę bo np może źle działać na płytki, mieć zły wpływ na podłogi... Teraz już wszystko wiem. Teoretycznie zostało dopasować krzywa grzewcza do budynku by zminimalizować spalanie. Jedna rzecz mnie nurtuje, czy ten rotametr jest must Have do wymiany i to na już? Czy jak teraz skręciłem zaworem do wartości około 1l to jest w sumie to samo co gdyby skręcił samym rotametrem? W sensie przepływ jest wystarczający więc może lepiej wymienić poza sezonem? 

  5. Do tej pory Grzejniki nie zdążyły się na grzać przez ten przepływ na rozdzielaczu. Muszę wymienić ten rotametr chyba jest ukrecony na szczęście skrececnie na powrocie podziałało. Zszedłem lekko z z górnej krzywej o 3 stopnie i obniżyłem o stopień temperaturę zadana. Jak ustawić stała temperaturę? Mogę jedynie obniżenie o 0,5 czyli np 19 i 29,5.zmienić tam w ustawieniach manualnych? Nie skoliduje to z krzywa? I jeszcze taka myśl, przejść z krzywej z punktem początkowym na zwykła? Dla oszczędności lepiej jak jest większy wpływ pomieszczenia dobrze rozumiem? Dziękuję za pomoc! 

    I tak się zastanawiam jaka jest rozsądna temperatura przy wyjściu na podłogówkę za pompka i zaworem trójdrożnym? Mam teraz około 33 po zmieszaniu z powrotem 

  6. To tylko zdjęcie podglądowe, bez przesady ?zanim zostało uruchomione,l. Wczoraj zajrzałem do rozdzielacza okazało się że nie da się przestawić jednego rotametru.... Latal między 2 a 3 l więc skręciłem na powrocie na tym zaworku w odpowiadajacym temu obiegowi. Zmniejszyłem o 2 stopnie maksymalna temp na krzywej i  pozycje korekta temperatury pomieszczenia z 0 na 2k chociaż nie wiem do końca co znaczy te k w wpływie pomieszczenia i w korekcie. Może ktoś łopatologicznie wytłumaczyć? Lepsza krzywa z punktem początkowym czy bez? Przy ustawionych 20st w pomieszczeniu zaczęło mi trzymać 22,5 w domu..... Nagle wszystkie podłogi są cieple a przedtem właśnie w salonie wydawało się ze jest duoz ciepłej lecz przez bardzo duża otwartość pomiesczen i to że ciągle kończę remont nie byłem w stanie wyczuc tej różnicy. Mam wrażenie że ten rotametr jest rozwalony na salon i dopiero teraz obiegł w pełni działa. Na piecu trzyma około 50stopni przy - 9 i 3 starty palnika w ciągu doby 

  7. Witam, mam problem z kotłem a raczej jego spalaniem tak mi się wydaje i ilościami startów palnika, mój kocioł to junkers cerapur modul zbs 22/150-3 se, 135m2 podłogowki parter, ponad 60 po podłodze poddasza w grzejnikach i 135 z grzejnikami piwnicy. Ściany ytong 40 cm plus 15cm styro. Poddasze też docieplone. Krzywa grzewcza z punktem początkowym. W ciągu ubiegłej doby 68 startów palnika spalanie gazu 1600l ponad od listopada. 

    IMG_20210216_190908.jpg

    IMG_20210216_180441.jpg

    IMG_20210216_180434.jpg

    IMG_20210216_180426.jpg

    IMG_20210216_180404.jpg

    IMG_20210215_164330.jpg

  8. Witam, mam podobny metraż identyczny piec ten sam sterownik z tym że w piwnicy i poddaszu Grzejniki, pali mi obecnie 2 razy więcej niż w temacie, 17% butli 2700l w miesiąc. Serwisant na czas wykończenia domu kazał ustawić automatyczne względem salonu no tak jest sterownik cw 400 na 18,5 w dzień i trochę mniej w godzinach nocnych. Piec nie odpala się jakoś często ale spalanie jest mega, mam pogodowke oczywiście na zewnątrz, pokrętło kazał że względu na Grzejniki zostawić na 5.przejść na krzywą grzewczą? Jeśli tak to jak? 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.