Cześć.
Jestem nowy na forum ale od dłuższego czasu czytam różne tematy i zaciekawiła mnie kwestia wykonanej przezemnie instalacji C.O. Prosiłbym o ocenę.
Od przeczytanych/obejrzanych poradników już kręci się w głowie.
Kocioł kondensacyjny ACV Kompakt HRE eco 18 Solo.
Budynek parter plus pietro 140m2 powierzchni ogrzewanej, wszytsko w podłogówce. Jeden rozdzielacz na parterze, drugi na piętrze
Instalacja wykonana w następujący sposób:
Kocioł poprzez wbudowana pompę zasila wykonany przezemnie bufor/sprzęgło (stalowa rura fi 100 o ile dobrze pamiętam długości 120cm), z którego są wyjścia na 2 rozdzielacze oraz grzejnik w garażu i drabinkę w łazience (opis kolejności wyjsc na zdjęciu poniżej). Następnie w kazdej skrzynce rozdzielacza są pompy Wilo ktore zaciągają sobie ciepłą wode z tego sprzęgła i puszczają juz w pętle. Pompy w rozdzielaczach poprzedzone są zaworem mieszającym Afriso 561 z regulacją zakresu temp 20-43 stopni.
Oczywiście na wyjściu z pieca jest też elektrozawór sterowany przez automatykę kotła decydujący czy ciepla woda ma isc na instalacje C.O czy na zagrzanie bufora C.w.u.
Poniżej zdjęcia instalacji:
Na piecu ustawienie 35stopni, dogrzewa wtedy bufor do ok 40 stopni, a na zaworach w rozdzielaczach ustawione aby szło w podłogę ok 25-28stopni.
Proszę o ocenę czy takie rozwiązanie jest poprawne lub czy jest coś co powinienem zmienić.