Skocz do zawartości

scrimpy

Forumowicz
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom jednorodzinny 180m2
  • Instalacja
    140m2 podłogówki, grzejnik w garażu i grzejnik drabinkowy w łazience
  • Kocioł
    Acv kompakt Hre eco 18 solo

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Mińsk Mazowiecki

Osiągnięcia scrimpy

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Dodam jeszcze że pompki w rozdzielaczach są podłączone na stałe do zasilania, ręcznie ustawiam bieg na pompie.
  2. Instalacja działa 1.5roku, nie plukalem jej jeszcze, mam zamiar zrobić to po sezonie grzewczym. Tak aktualnie wyglądają rotometry. Przeplyw na najwyższym biegu w granicach 2l na każdej pętli.
  3. Na najdłuższych pętlach ok 1,2 na krótszych ok 1,5-2. Pompa na średnim biegu. Jest jeszcze kwestia taka ze woda w tej instalacji zrobiła się ruda i śmierdzi. Czy to może być dlatego ze caly czas chodzi na niskiej temperaturze?
  4. To może na ta chwile wystarczy jak te zawory termostatyczne w rozdzielaczu odkręcę na max?
  5. Myslalem o tym zeby te zawory w rozdzielaczach wymienić na jakieś zawory elektryczne zeby mogly współpracować jakoś z pogodynka od pieca, bo teraz jest tak jak mówisz, ręcznie musze przestawiac
  6. Kolego, nie chodzi mi o cwu. Chciałem prosić o ocenę czy wykonana instalacja C.O jest poprawna, czy ewentualnie cos zmienić, poprawić aby zuzycie gazu bylo jak najbardziej ekonomiczne.
  7. Jest dokładnie tak jak na pierwszym zdjęciu. Po lewej stronie jest to sprzęgło (na ktore w pierwszym poście powiedziałem sprzęgło/bufor). Bufor cwu jest oddzielnie, zaraz poniżej kotła.
  8. Nie mam bufora, jest tylko to sprzęgło. Od góry po lewej stronie 4 wyjścia na obiegi grzewcze a na dole powroty z tych obiegów. Jest ich az tyle bo sa 2 rozdzielacze podłogówki oraz jedno wyjście na grzejnik w garażu. Jedno wyjście jest nieużywane. To sprzęgło jest zrobione na wzór gotowego sprzęgła z firmy Afriso, z tym ze powroty na dole sa bardziej oddalone od zasilen zeby chłodna woda z powrotu nie mieszała się aż tak bardzo z ciepłą dochodzącą z kotła. Przykładowe gotowe sprzęgło:
  9. Dodam jeszcze że aktualnie instalacja zasilana jest z z butli 33kg propan. W grudniu zużyłem 5 butli w ciągu miesiąca. Czy to duże zużycie? Temperatura w domu to ok 21-22 stopnie.
  10. Cześć. Jestem nowy na forum ale od dłuższego czasu czytam różne tematy i zaciekawiła mnie kwestia wykonanej przezemnie instalacji C.O. Prosiłbym o ocenę. Od przeczytanych/obejrzanych poradników już kręci się w głowie. Kocioł kondensacyjny ACV Kompakt HRE eco 18 Solo. Budynek parter plus pietro 140m2 powierzchni ogrzewanej, wszytsko w podłogówce. Jeden rozdzielacz na parterze, drugi na piętrze Instalacja wykonana w następujący sposób: Kocioł poprzez wbudowana pompę zasila wykonany przezemnie bufor/sprzęgło (stalowa rura fi 100 o ile dobrze pamiętam długości 120cm), z którego są wyjścia na 2 rozdzielacze oraz grzejnik w garażu i drabinkę w łazience (opis kolejności wyjsc na zdjęciu poniżej). Następnie w kazdej skrzynce rozdzielacza są pompy Wilo ktore zaciągają sobie ciepłą wode z tego sprzęgła i puszczają juz w pętle. Pompy w rozdzielaczach poprzedzone są zaworem mieszającym Afriso 561 z regulacją zakresu temp 20-43 stopni. Oczywiście na wyjściu z pieca jest też elektrozawór sterowany przez automatykę kotła decydujący czy ciepla woda ma isc na instalacje C.O czy na zagrzanie bufora C.w.u. Poniżej zdjęcia instalacji: Na piecu ustawienie 35stopni, dogrzewa wtedy bufor do ok 40 stopni, a na zaworach w rozdzielaczach ustawione aby szło w podłogę ok 25-28stopni. Proszę o ocenę czy takie rozwiązanie jest poprawne lub czy jest coś co powinienem zmienić.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.