Skocz do zawartości

Kamil1991

Forumowicz
  • Postów

    17
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Ocieplony budynek, rok budowy 2007, 220m², 2 kondygnacje, tylko grzejnikami oraz 140 litrów CWU w zbiorniku płaszczowym
  • Instalacja
    Kocioł Pereko KSM 17kW, zawór 4D, pompa CO na wyjściu z mieszacza na kaloryfer, pompa CWU
  • Kocioł
    Pereko KSM 17kW

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Warmińsko mazurskie

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Kamil1991

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. No, ale nie mam załączonego. Pompy pracują równolegle. Kocioł nie ma obniżenia od termostatu. Tylko na mieszaczu Kocioł zbyt mocno mi schodził przy krzywej 1.0, a za mocno zwiększał temperaturę przy mrozie. Pogodówka działa teraz cały czas z krzywą 1.0, ale nie schodzi poniżej 60 stopni, bo tak ograniczyłem w ustawieniach. Więc w dniach, w których był wahania temperatury kotła nie było wahań temperatury zadanej. Na razie wystarcza, w domu ciepło, wszystko wydaje się być w porządku. Póki co wyjęcie czujnika temperatury CWU wydaje się być rozwiązaniem wszystkich bolączek. Załączam wykres. W zasadzie mogłoby tak zostać, tylko pytanie: Czy w zimę wystarczy przepływu dla wszystkich pomp? Jaka będzie temperatura CWU przy dużych mrozach? Jak to wszystko wpłynie na spalanie?
  2. Pogodowe chyba nic tu nie ma. Aktualnie temperatury są dodatnie na zewnątrz. Kocioł schodził mi mocno w dół z temp. Dla jego bezpieczeństwa ustawiłem mu minimum 60stopni. Pogodowka zadziała jak się zrobi bardziej zimno. Od trzech dni temperatura zadana kotła nie zmienia się. Domyślam się, że uruchomienie CWU na stałe nie jest rozwiązaniem problemu, ale może dać informacje czy rozwiązaniem będzie pompa kotłowa czy problem jest gdzieś indziej. Dobrze myślę?
  3. Czyli ustawiam CWU na 80 stopni i pracę bez priorytetu tak, żeby pracowały dwie pompy, tak?
  4. Witam. Econet dużo daje informacji przydatnych do ustawienia kotła. Jednakże pewnych rzeczy dalej nie mogę do końca zrozumieć. Po zainstalowaniu econeta nieustannie oglądałem wahania temperatury kotła od 50 do 75 stopni. Ograniczenie mocy Kotła w trybie FL. Dało niemalże natychmiastowy efekt w postaci równego wykresu temperatury kotła i mieszacza. Radość trwala do następnego dnia, w którym wahania wróciły. Ustawienia kotła: Minimalna temp. 60 plus sterowanie pogodowe.K Krzywa1.0 + 15 stopni przesunięcia. Ustawienia mieszacza: Sterowanie pogodowe Krzywa 1.0 + 1 stopień przesunięcia Obniżenie o 5 stopni od termostatu pokojowego. Maksymalna moc kotła 60% Nadzór 45 minut podawanie 8 sekund. Dlaczego kocioł tak mocno przebija zadana temperaturę. Dmuchawa i palnik działają do 65 stopni i potem kocioł leci do 70-75. Nie byłoby to problem, gdyby wyszedł z nadzoru na tyle wcześnie żeby nie spadać na 50 i nie dmuchać i podawac na tyle mocno żeby znowu wylecieć na 75
  5. Niestety u mnie jest podobnie. Obserwowałem dłużej pracę kotła, jego temperatura waha się od od 50 do 75 przy zadanej 65. Fuzzy logic próbuje mocno nadrobić spadek temperatury, a potem się przegrzewa. Jest lepiej niż było, ale i tak idzie 25 kg/ dobę. Czy uruchomienie CWU na stałe rozwiąże tymczasowo problem? Zmniejszy spalanie? Jak to ogarnać na ecomax910?
  6. No tak nawet mówi dokumentacja rozruchowa kotka, że przy braku pompy zasilanie i powrót między kotłem a zaworem 4D musi być poprowadzone rurami o odpowiednio większej średnicy. Szkoda :(
  7. Jak nie ładuje CWU to mam około 30stopni na powrocie. A na piecu trzymam 60-65
  8. Instrukcja podaje, że przy takim układzie należy ustawić tryb pracy zaworu 4D na ochronę powrotu. Instrukcja podaje również gdzie to włączyć tymczasem w tym miejscu tej funkcji nie ma. Podejrzewam, że to serwisowo ukryta opcja.
  9. Dzięki, wszystko jasne. A co do ochrony powrotu. To jak to możliwe, że mieszacz jest w stanie podmieszac wodę, która pompa zabiera na kaloryfery, a już tej samej wody, która wraca przez ten sam mieszacz do pieca już nie miesza z pozostałą ciepłą, która nie poszła na kaloryfery.
  10. Tak jak na rysunku tak jest w rzeczywistości. Wzgłędem calego pieca tam jest sporo miejsca, ale po prostu ten piec jest bardzo mały i wtedy ta odległość jest niewielka. Spróbuję. Jak deflektor wpływa na powstawanie spieków?
  11. Nie wszystko, bo zamiast sypkiego popiołu jest tylko żużel. Lekko podregulowalem podawanie fuzzy logica i przerwę w nadzorze w celu utrzymania większego kopca. Na tą chwilę działa świetnie. Piec lepiej radzi sobie ze obciążeniem. A dmuchawa nie załącza się ma więcej niż 40-45% Poszedlem w 70 stopni i pogodowke ma mieszaczu. W domu fajnie ciepło, ale kocioł się przegrzewa i wyświetla kumunikat schładzanie kotła. Jak miałem temperaturę 60 stopni, kocioł grzal dom i CWU to w momencie osiągnięcia temperatur zostawał sam z całkiem spora ilością żaru na retorcie i wtedy lubił sobie tym żarem podejść na 85 stopni. To obawiam się, że przy ustawieniu 70 będzie wychodził powyżej 90 i się grzał. Tak to wygląda
  12. To zdjęcia to jest sytuacja 4 godziny po uprzątnięciu spieków, kiedy to kocioł nie zaliczył spadku temperatury i nie próbował "nadrobić". Załączam
  13. Drugi jest na takiej samej wysokości od tego pierwszego. To jak? Wyjąć?
  14. Ogrzewanie ze stale załączona pompą, czyli od moment kiedy jest duża poprawa, mam od 3 dni. Do tej pory kocioł pracował wyłączając pompe CO. Mam za sobą miesiąc pracy kotła i wyszło 25kg/dobę. W domu 21,5-22,0 °C. 2 osoby. Na tą chwilę ciężko mi powiedzieć, ale widzę, że jest wyraźnie mniej. Econet jest w drodze Dziwi mnie natomiast jedna rzecz, skoro na kotle mam 65 stopni. Mieszacz, podaje 34 na kaloryfery. A temperatura powrotu z mieszacza wynosi 30. Nie powinna być wyższa, skoro zawór 4D jest mocno przymknięty dla kaloryferów. ?
  15. Obsługa mieszacza: włączona CO Min temp mieszacza; 20°C Max temp mieszacza: 90°C Czas pełnego otwarcia: 60s Wył. Pompy od termostatu: NIE Nieczulosc mieszacza 2.0°C Zakres proporcjonalności 3/10 Stała czasu całkowania 160/255 Siłownik mieszacza w moim odczuciu pracuje bardzo fajnie. Przy dużej zmianie dobrze trafia w odpowiednie ustawienie i po chwili lekko koryguje. Nie ma jeszcze możliwości podgladu wstecz tego co się dzieje na kotle. Wiem tyle co do niego zajrzę. Po uruchomieniu na stałe pompy załącza i wyłącza się rzadziej. Dużo więcej pracuje w normalnym trybie, ale lekko dmuchając około 20-26%. Rozumiem, że jak podniosę T kotła a obnize T mieszacza to kocioł będzie pracowal stabilniej, bo będzie lepiej przygotowany na obciążenie, które będzie mniejsze, tak? Dołączam zdjęcie kopca po około 4 godzinach od uprzątnięcia spieków z nocy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.