Skocz do zawartości

adamaa22

Forumowicz
  • Postów

    18
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia adamaa22

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Od roku na pokładzie
  • Współtwórca
  • Starter dyskusji
  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Czyli funkcja dokładnie taka sama jak TA 2 przy podłączonym Cube. Czy jest możliwe takie skonfigurowanie TA2 lub TA1 aby przy rozwartych stykach kocioł się nie wyłączał tylko obniżał temperaturę zasilania do żądanej?
  2. Żeby sterować dwiema lub trzema strefami poprzez Cube trzebaby było podłączyć Zone Menagera. Wtedy można pogodowo sterować elektrycznymi zaworami trojdroznymi i pompami. Ciekawi mnie jeszcze od czego jest wejście TA1 ?
  3. Dziękuję za odpowiedź. Masz całkowitą rację. To samo dowiedziałem się na pomocy technicznej Arston. Ustawiłem tak jak piszesz parametr 223 i działa. Browar dla Ciebie Kolego!
  4. Takie https://www.afriso.pl/aktualnosci/2021-07-01-proste-rozwiazanie-na-instalacje-na-3-obiegi-grzewcze tylko grzałki w nim brakuje.
  5. To sprzęgło jest pod jeden obieg. Ja mam dwa obiegi niskotemperaturowe i jeden wysokotemperaturowy. Sprzęgieł na 3 obiegi nie ma za wiele..
  6. Obecnie rocznie max 3000 kwh ale jak zacznę grzać prądem cwu to pewnie do 4000 dojdzie.
  7. Fajnie rozwiazanie kotłowni. Wiadomo jaka jest przewaga buforu nad sprzęgłem.. Aby zrobić coś podobnego u mnie po pierwsze musiałbym sporo zainwestować (bufor dwie instalacje PV) po drugie trzeba mieć miejsce na bufor. Na ta chwilę zdecydowałem że ewentualny nadmiar energii z PV będę magazynowal za pomocą grzałki w bojlerze. Zobaczymy jak się to zbilansuje po sezonie lub dwóch. Co to są regulatory ESCO? Czy one mają za zadanie monitorować czy w danym momencie jest nadprodukcja i wtedy zaliczają grzałkę?
  8. Dziękuję za długą i wyczerpująca odpowiedź. Nie zniechecasz mnie. Jeśli mój pomysł nie będzie się kalkulować to z niego zrezygnuję. Z Twoich zgrubnych wyliczeń wynika że grzałka którą już mam w bojlerze wykorzysta nadmiar wyprodukowanej energii przy inwerterze 4 kw. Teraz jej nie używam bo taniej jest grzać cwu gazem. Kiedy będzie fotowoltaika cały rok będę grzali wodę energią elektryczną. Indukcję też mam. Zobaczymy po sezonie lub dwóch jak się to zbilansuje. Sprzeglo tsk czy inaczej zakładam na 3 obiegi bo na pompie z kotla przy większych mrozach instalacja nie nadąża. Da za małe przepływy. Od razu uprzedzam że brak sprzęgła na chwilę obecna był świadomie zrobiony. Po dwóch sezonach stwierdzam jednoznacznie że ta oszczędność nie była dobra. Macie jakieś pomysły jakie sprzeglo gotowe zastosować? Dwa zimne i jeden gorocy obieg. Podlogowka dwa poziomy po 70 m i 4 kaloryfery.
  9. Latem będę wdychał kw do Taurona. Ile to jeszcze nie wiem. W tym tygodniu bede zakladal panele. Nie będzie to Fronius bo jest za drogi. Growatt 4 kw. Tą grzalką planuje wykorzystać jesienią/zima nadmiar kw które wyprodukuje latem. Nie wiem ile tego będzie. Teraz płacę ok 200 zł za energię miesięcznie. Czy grzałka zabudowana w sprzegle nie zaburzy pracę kotła gazowego? Nie będzie przegrzewow?
  10. Rozumiem. Podpowiedzcie jeszcze w którym miejscu ja zabudować w sprzegle czy szeregowo w obwód grzejników?
  11. Dlaczego? Przecież woda będzie przepływać w obwodzie grzejników. Grzałka 1.5 kW wspomoże dogrzewanie ale nie będzie chyba podbijać mocno temperatury w przepływającej wodzie. Co masz na myśli?
  12. Nasuneła mi się jeszcze jedna myśl. Jeśli kocioł ustawię na Temp. 35 stopni a grzałka w sprzegle podbije temperaturę np da powrocie przy kotle będzie np 40 stopni go może pojawiać się komunikat o przegrzewie. Mam rację? Jak tego uniknąć? Może bezpieczniej będzie zabudować ta grzałkę za sprzęgłem szeregowo w obwód grzejników? Zasilę grzałkę z tych samych zacisków co pompę obiegową grzejników.
  13. Kocioł może pracować że sprzęgłem na 100%. Jeśli chodzi o grzalkę to myślałem raczej żeby zrobić to jak najprościej czyli zasilić ją tak aby grzala tylko kiedy pracuję którakolwiek pompa obiegową i kocioł. Kiedy pompy i kocioł byłyby wyłączony to i grzałka by się wylaczala. Grzałka w sprzegle grzalaby tylko wtedy gdy pracuje kocioł i co najmniej jedna pompa obiegowa. Czy to by działało? Nasuneła mi się jedna myśl. Jeśli kocioł ustawię na Temp. 35 stopni a grzałka w sprzegle podbije temperaturę np da powrocie przy kotle będzie np 40 stopni go może pojawiać się komunikat o przegrzewie. Mam rację? Jak tego uniknąć?
  14. Mam jeszcze jedno pytanko. Czy owe sprzeglo hydrauliczne to jest po prostu metalowa "bańka" pusta w środku? Czy w środku są jakieś np przegrody? Można to samemu wyspawać z nierdzewki?
  15. Teraz wszystkie 3 obiegi dwa niskotemperaturowe i jeden grzejnikowy pracuje tylko na pompie z kotla Ariston https://www.ceneo.pl/56798583 Grzalke sterował bym wbudowanym termostatem a jej zasilanie uzaleznil od trzech pomp obiegowych dwie podlogowki i trzecia grzejniki. Jeśli którąkolwiek z pomp by pracowała to i grzalka byłaby załączona. Np na kotle ustawiam temp 45 stopni a na termostatem grzałki 50. Grzałka byłaby załączona tylko w momencie pracy kotła i conajmniej jednej z trzech pomp obiegowych. Stronę elektryczną ogarnę bez problemu..
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.