Skocz do zawartości

marshal91

Forumowicz
  • Postów

    21
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marshal91

  1. Dobra, @ nie dostaje odpowiedzi z womix ale przez telefon facet powiedział mi tyle, że jest to plastik w śrubunku i tyle mogę się na ta chwilę dowiedziec od niego. 😏🤣 Czyli do wymiany zawór zwrotny, jakiś konkretny sprężynowy ktoś coś poleci? Wtedy zamówię dwa i zostanie wymienione także w tej drugiej grupie pompowej.
  2. @gmaj22 ok, ustawię to w sterowniku Aristona - a ZoneManger tym wysteruje. Ale co do przepływu? Czy ten zawór zwrotny w ogóle ma jakiś sens, odniesienie co do przepływu na rotametrach. Bo teraz mam na max. okręcone rotametry, a chciałbym jeszcze uzuyskać większy przepływ. A pompa jak widać, jest mocniejsza niż ta Wilo co była w orginale.
  3. @mkwapisz odnośnie postu nr. 27 --> tak mieliśmy od początku. I jako tako działało ale problem był, że przy włączonych wszystkich obiegach miała słaby przepływ 0.5 max? nawet nie. @gmaj22 obróciłem na godzinę 7.30 - wyregulowałem i mam przepływ max. 1.5l prawie na wszystkich obiegach, na jednym mam 1l. Zasilanie mam ustawione na 38. ( w tej chwili, po odpaleniu pieca 32 za zasilaniu a powrót 26 ). Zobaczymy za 1h jak to się bedzie kręcić.
  4. Zdj.1 W tej pozycji przepływ się poprawił tak jak pisałem wyżej: ale max. 22 stopnie --> gorąca woda nie płynęła na rozdzielacze. Zdj.2 W tej pozycji przepływ był przez 1 min poźniej znikł. Było czuć wodę gorącą pod pompą w rurce pex ale nie było w rozdzielaczu. Jeżeli wrócę do pozycji od jakiej startowaliśmy czyli to prostę będzie na dole - no to przepływ jest słabszy ale idzie ciepło. Jakie kroki dalej? Może nie o 90 a o 45 stopni?
  5. sprawdzone przed chwilą, woda poszła w dół tzn. gorąca rura była ta pex pod pompą, ale po 1-2min na rotametrach był 0 przepływ - mimo gorącej wody.
  6. @PioBinU nas do odbioru elektryki, były potrzebne.
  7. @tomekb 90 stopni w lewo, czyli: ta prosta częśc jest po prawej stronie (wcześniej była na dole).
  8. Panowie @tomekb @gersik @gmaj22 @vps1 @eliks jest postęp 🙂 Jeśli odkręcę wszystkie obiegi to mam średnio 1.5l na wszystkich obiegach w rozdzielaczu 10. Tam, gdzie jest rozdzielacz na 5 - mam z niecałe 1.75. Teraz pytanie co mogę jeszcze sam zrobić, bo na pewno tych "wąskich gardeł sam nie naprawię".🤔 edit. Piec działa od 20 min Temp. zasilania 38. Robiąc diagnostykę w panelu Aristona to zasilanie 23 powrót 23. Nie idzie w rozdzielacze te 38. Zdj.14 Zaznaczyłem kółkiem czerwonym zasilanie z kotła - Jest gorąca, czuć, że piec grzeje ale nie idzie w rozdzielacze. Może zbyt pochopna, panika i na spokojnie.
  9. Mam 🙂 Zdj. 12 --> tak wygląda ustawienie mieszcza przed zdjęciem obudowy. Zdj. 13 --> wygląd trzpienia.
  10. Sprawdzę i dam znać :)! dzięki @eliks
  11. Próbowałem Panie @gmaj22to ściągnać, pociągnąć ale na siłę nic nie robiłem. ( pewnie, źle to robiłem ). Chciałem te dwa imbusy odkręcić ale jak zaczęła lecieć woda to przestałem 😄
  12. Na 10 zdjęciu widać wszystko ale bez skali. Instalator nie założył? Teraz druga sprawa. Zmieniłem na ręczną pracę. Siłownik miałem w połowie na zasilaniu gorącym - wtedy na jednym z obiegów było 2l przepływu. Rusząc siłownikiem na max czerwone w prawo przepływ lekko spadł natomiast wracając na środek czerwonego przepływ wrócił do 2l. ( rożnica była może z 0.1-0.2 ale było widać ruch.)
  13. Z tego co wiem da radę zmienić z Automatu na ręcznie. Także jutro z rana uruchomię ogrzewanie i sprawdzę jak to się zachowuje. Dzięki wielkie z odzew! Panowie! Jeśli dam radę to rozmontuje ten siłownik i sprawdzę jak ma się ten zawór.
  14. Według specyfikacji Womixa odnośnie tego siłownika: Zestaw MIX-BOX 3 z grupami SMT/SMT 83, z pompami Wilo Yonos Para 15/6 Grupa mieszająco - pompowa SMT 83 MIX-BOX 20 wyposażona jest w 3-drogowy zawór mieszający MIX M 3-20M - GZ 1" - Kvs 6,3 , zawór zwrotny, izolację rur. Ponadto grupa wyposażona jest w pompę Wilo lub Grundfosoraz w siłownik zaworu mieszającego MP 10 - 230 / 140 (230 VAC, 3-punkt., 140 s/90°).
  15. 1. Wszystko jasne Panie @tomekb ale dodam jeszcze jedną kwestią pewnie ważną: Sterowanie tego siłownika jest Automatyczne za pomocą tego ZONE MANAGERA.(zdj. nr 9) 2. Zamykając 5 obiegów(randomowych) w tym rozdzielaczu na 10 - osiągam przepływy w okolicy 1.75-2l. 😏 Ale kiedy odpale wszystkie obiegi w tym rozdzielaczu na 10 --> to wracamy do pkt. 0. Jako laik teraz myśle, że może ktoś z firmy instalacyjnej miał na stanie tego Womixa całego i mu zalegał a mało nie kosztował i wsadził bubel tzn. za słaba wydajność pompy tej WIlo co była? Bo po wymianie na mocniejsza tego używanego Kospela też nie za bardzo.
  16. W którym miejscu dokładnie on jest? Mógłbym Pana proscić o wskazanie?
  17. Dodam może projekt instalacji: PARTER:
  18. Mówimy o pracy pompy tzn. 1,2 i 3 stopień prędkości? Bo jeśli tak to - kiedy zmienie prędkość z 3 na 2 to spadek na rotametrach jest tak duży, że oba rozdzielacze prawie nie pracuja ( ten z 10 sekcjami pa przepływ może z 0,1 - a ten z 5 sekcjami 0.5). 😐
  19. Nie widzę opcji edycji powyższej mojej odp. więc napiszę tutaj: Rura ta cieńsza, do rozdzielacz z 5 sekcjami to 26x3. Takie same idą do dwóch u góry.
  20. @gmaj22Serdecznie Panu dziękuje za odpowiedź. Tzn. -> Mamy szukać kolejnego hydraulika? 😞 Sprawdziłem rurę pex. 32x3 idzię od Womixa. Do rozdzielacza z 10 sekcjami wchodzi własnie taka. (zdjęcie 7) Do rozdzielacza z 5 sekcjami trochę węższa. (zdjęcia 8). Aż tak dużo tych wąskich gardeł? Da się to w jakiś praktyczny sposób rozwiązać?
  21. Witam serdecznie. Problem dość powszechny ale dwóch hydraulików nie potrafiło sobie poradzić z problem* w tym jeden wykonawca. Ogrzewanie w pełni podłogowe. 100%. Dom piętrowy: 1. Na parterze dwa rozdzielacze A) Jeden z 5 sekcjami B) Drugi z 10 sekcjami - jak na zdjęciu nr. 1 2. Na piętrze dwa rozdzielacze A) Jeden 5 sekcji B) Drugi 5 sekcji * Z górą nie ma problemu rotametry przepływ w okolicy 1,5-2l i jest fajnie. * Problem jest na dole. Włączając ogrzewanie na dole jeśli wszystkie sekcje są włączone to przepływ maksymalny wynosi 0,5 i to w porywach. Jeśli zamknę rozdzielacz z 5 sekcjami na dole to na tym z 10 sekcjami wzrost będzie rzędu 0,1 czyli w teori i praktyce nic :(. Na zdjęciu 5 widać pompkę z obiegu na górze, taka sama była na dole. Jeden z hydraulikó wymienił to wilo i wstawił KOSPEL jak na zdjęciu nr. 6. Niestety wymiana pompki na mocniejszą nie pomogła. Dalej przepływ, praca jest fatalna (przepływ w okolicy 0.5 i mniej). Czy problem nie będzie z wąskim gardle, które zauważyłem ( zaznaczyłem na zdjęciu nr. 3 )? Czy więcej zdjęć potrzeba? Jakieś sugestie? Propozycje? Może zapowietrzona jest instalacja? Dla mnie instalacja chodzi, pracuje głośno, druga sprawa jak podejdzie się do rozdzielacza to słychac bulgotanie, takie syczenie z rotametrów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.