Skocz do zawartości

JaxTeller

Forumowicz
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia JaxTeller

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Od roku na pokładzie
  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. To stwierdzenie poparte wiedzą, czy przypuszczeniami ?? Wszystkie dolne zaciski w ATW-A01 są wyjściami, co doskonale widać po strzałeczkach na rysunku powyżej. Na stykach 11-12 pojawia się napięcie 230V w momencie, jak logika sterowania uzna, że pompa nie daje rady. Mam pod te zaciski podłączony stycznik, który włącza grzałki (łącznie 8kW).
  2. Zmieniłem w funkcjach specjalnych pilota YR-E27 ustawienia, które miały status zarezerwowane, teraz mam docelową temp. c.w.u. 48°C i histerezę 3°C - zadowalające. Nadal na stykach od dodatkowej grzałki c.w.u. w module ATW-A01 pojawia się napięcie, dlatego odłączyłem grzałkę, nie znalazłem opcji żeby to wyłączyć. Jak tam wasze pompy sprawowały się w silniejsze mrozy, dawały radę ? Macie glikol w instalacji ? Ja zostałem przy czystej wodzie + dobra izolacja rur i dodatkowa izolacja wewnątrz samego urządzenia, przy -21°C nic nie zamarzło :-)
  3. Pompa grzeje "pełnym ogniem" - pobór ok 6kW, na wylocie 54-55°C, zasobnik 200L dedykowany do PC, wężownica 2,1m2. Jakby chciała taktować w dół, to bez problemu może zmniejszyć moc. Jaką macie histerezę na c.w.u. ? Czy ktoś mógłby przetestować u siebie, jak się zachowuje PC przy ustawieniu temp. c.w.u. na 50°C ?
  4. Do ogrzania jest ponad 250m2, te 16kW ma co robić. Zład wody jest duży, bo zaraz za pompą jest bufor 200L. Pompa wyłącza się tylko przy c.w.u., lub przełącza się na ogrzewanie po osiągnięciu w zbiorniku c.w.u. 46°C. Na wylocie PC dochodzi do 54-55°C, więc nie ma problemu z temperaturą, tylko nie wiadomo czemu sterownik tak dziwnie działa. Co do temperatury w c.w.u., to poczytaj sobie o bakteriach, legionella w instalacjach ciepłej wody. (http://www.rynekinstalacyjny.pl/artykul/id480,legionella-w-instalacjach-cwu) Tak dla ciekawostki, to nie używam gliokolu, pompę dodatkowo wyizolowałem w środku, do tego potrójna izolacja rur przyłączeniowych + system z UPS przejmujący kontrolę nad pompą obiegową w przypadku zaniku zasilania.
  5. Hej, też od niedawna jestem "szczęśliwym" ;-) posiadaczem PC Haier, ale o mocy 16kW. Przesiadłem się z ekogroszku, wcześniej sterowałem kotłem CO za pomocą termostatu pokojowego, teraz niespecjalnie mi to działa przy Pompie Ciepła. PC zdecydowanie bardziej woli modulowanie temperaturą na wylocie przy pracy ciągłej niż pracę typu włącz wyłącz :-( Niestety Haier nie poszedł śladami innych producentów PC i brak mu możliwości ustawienia temperatury na wylocie w funkcji temperatury na zewnątrz - krzywa grzewcza. Jak radzicie sobie z balansem między ekonomią a komfortem termicznym ? Obecnie dużo eksperymentuje ze sterowaniem, ale dobowe zużycie prądu przez PC mam na poziomie 30 - 40 kWh. Zauważyłem u siebie jeszcze jeden problem, c.w.u. grzeje mi tylko do 46°C, później włącza się przekaźnik dodatkowej grzałki a PC się wyłącza - też tak macie ? Na jaki numer dzwoniłeś i z kim rozmawiałeś?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.