Skocz do zawartości

Damiano95

Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Damiano95

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Oddany Unikat
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Pierwszy post

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Cześć, mam instalację pieca zgazowującego z buforem, który ładuje pompa zamontowana na ochronie powrotu pieca. Niestety po wygaśnięciu w piecu pompa dalej chodzi i rozładowuje bufor. Chciałbym rozwiązać ten problem, bez chodzenia do kotłowni i wyłączania ręcznie pompy. Zmiany parametru temperatury zadanej pompy nie chciałbym zmieniać. Czy istnieje jakieś rozwiązanie techniczne , które wykryje, że skończył się opał i wyłączy pompę?? Myślałem tutaj nad czujnikiem temperatury spalin, który przy danej temperaturze wyłączyły pompę ?? Pomoże ktoś rozwiązać ten problem od strony praktycznej ? Jakie czujniki i urządzenia są potrzebne by coś takiego skonfigurować? Z góry dziękuję za odpowiedź.
  2. Witam, przymierzam się do wykonania kolektora słonecznego w układzie grawitacyjnym. Bojler 100l dwuplaszczowy galmeta, w załącznikach załączam zdjęcia jak i schemat. Zbiornik wisi na wysokości 2m, kolektor chciałbym umieścić od razu za ścianą po lewej stronie na ziemi. Chciałbym aby ktoś doświadczony powiedział mi, w którym dokładnie miejscu bojlera powinienem zrobić wejście jak i powrót, oraz jakie elementy i w których miejscach powinna zawierać taka instalacja. Z góry dziękuję życzliwym forumowiczom.
  3. Witam ponownie, przyznam że wlot powietrza jest zbyt mały i są pewne problemy z rozpalaniem. Prawdopodobnie do zimy przerobie drzwi od wyczystki do miarkownika. Cały czas w głowie mam temat bufora i dzisiaj przejeżdżając przez sąsiednią miejscowość u pewnego gospodarza natrafiłem na taki zbiornik( ten mniejszy z rewizja 😃) Czy to zbiornik hydroforowy? Myślicie że nadawałby się na zbiornik buforowy ? Wygląda na bardzo masywny mimo pewnej korozji zewnętrznej. Chciałem się dowiedzieć czy takie zbiorniki z "rewizja" się nadają zanim podejmę temat z gospodarzem. Wymiary to na oko 100cm szerokości i przynajmniej 170cm wysokości. Mam domek 60m^2, ile może mieć litrów? Wystarczyłby ? Dzięki za odpowiedzi
  4. Dmuchawa została zdemontowana, zamontowałem miarkownik eksperymentalnie w dość nietypowy sposób na rolce. Na ten moment działa bardzo fajnie, ale testowałem go tylko na podgrzewaniu wody w bojlerze. W ten sposób zaoszczędziłem kilka groszy na specjalnej klapie w drzwiach popielnika. Jako, że koledzy już podpowiedzieli mi że piec jest Górno- dolny czyli najgorszy możliwy wariant to chciałbym go teraz dodatkowo usprawnić. Zamierzam palić wyłącznie drewnem. W związku z tym w jakim kierunku przerobić piec? Zablokować górny czy dolny kanał ? Koledzy sugerowali górny, rozumiem że wtedy powstanie piecyk spalania dolnego,który będę mógł zasypywać w dowolnym momencie, ale co w takiej sytuacji z powietrzem wtórnym? Jak je poprowadzić ? Czy może zostawić bez? A co gdybym zablokował dolny kanał i rozpalał od góry, wtedy PW mógłbym w prosty sposób podać nad palenisko przez drzwi zasypowe. Co koledzy fachowcy uważają, który kanał blokować ? Jest jeszcze jedna kwestia. Nad wyczystka górna ( tą nad "językami") po zamknięciu wyczystki pozostaje szpara 4cm przez którą swobodnie przechodzi dym, omijając kotłowanie się w językach. Czy to błąd fachmistrza który robił piec i to miejsce również powiniem uszczelnić żeby wymusić ruch dymu pomiędzy językami? Wiem, że bufor byłby super rozwiązaniem, ale niestety inwestycja kilku tysięcy w zbiornik i instalacje trochę mnie przerasta.
  5. Tak głównym opałem jest sezonowane drewno. Mam jeszcze pytanie odnośnie przerobienia tego pieca w taki sposób żeby zamknąć tą górna szczelinę tak jak koledzy sugerują. Domyślam się, że wtedy trzeba dość " głęboko" w piecu rozpalać żeby dobrze zaciągnął przez komin i dopiero wtedy dokłada towaru do komory spalania tak ? Czy wtedy montaż otworu na powietrze wtórne w górnych drzwiach ma sens ? Nie spowoduje to wylotu spalin do kotłowni ? Oraz czy przy zamknięciu tej szczeliny górnej wełną przy otwieraniu drzwi nie będzie efektu "buchniecia" pieca ? Została też poruszona kwestia bufora, jeśli tak to jakiej wielkości powinien być minimalnie ? Przyznam szczerze, że koszty takich zbiorników są dla mnie zbyt wysokie, są jakieś zbiorniki, które by spełniły podobną funkcję i pozwoliły taniej zrealizować taki projekt ? Wielkie dzięki za wszystkie podpowiedzi
  6. Też miałem takie rozważania żeby zamknąć dopływ dolnego powietrza. Jest tylko pewna kwestia techniczna. Górny przelot spalin ma ok 3cm. Wyczytałem na pewnym forum, że takie działanie zadziała, ale Górny przelot musi mieć przynajmniej 5cm. Pytanie czy może tak zostać? A jeśli nie to czy można ciąć w tej ściance żeby powiększyć otwór ? Nie ma tam żadnego płaszcza wodnego ? Sory za banalne pytanie, ale jestem totalnym laikiem w kwestii konstrukcji kotłów. Załączam zdjęcie. Dodatkowo mam jeszcze jedno pytanie techniczne. Czy jeśli zamontuje miarkownik w termometrze to czy otwierające się drzwi nie będą przeszkadzać mu w pracy ? Również załączam zdjęcie. Dziękuję za odpowiedzi
  7. Witajcie, Chciałbym prosić Was o poradę. Kupiliśmy dom z piecem jak na zdjęciu poniżej. Metraż domu to 65m2, brak ocieplenia, stare budownictwo, dom z około 1920 roku. Zimą zauważyłem, że dmuchawa daje za dużo powietrza co powodowało, że nad kominem latały iskry przy sporadycznym paleniu trocinami. Zakleiłem wlot taśma,praca kotła poprawiła się, chociaż dalej miałem wrażenie, że wydmuchuje ciepło z pieca. Rozwiązanie prowizoryczne pozwoliło nam przetrwać okres zimowy. Dodam jeszcze, że komin został wybudowany na nowo z kotłownią poza budynkiem. Chciałbym usprawnić ten piec. Jako, że jestem lajkiem w tych sprawach i jedyną wiedzę z tej tematyki mam z internetu proszę Was forumowicze o opinie i poradę. Rozważam: - Założenie miarkownika ciągu w miejscu termometru i teraz pytanie czy dam radę przeciągnąć go jakoś do wlotu od dmuchawy? Czy powinienem zlecić dorobienie otworu w dolnych drzwiczkach? Dodam, że rozważam rezygnację z dmuchawy i sterownika z tego względu, że w budynku brak jest cyrkulacji i mimo awaryjnego zasilania, które dorobiłem (upc ) - przy braku prądu dmuchawa i sterownik rozładowują bardzo szybko akumulator awaryjny. Przy pełnym piecu nie zdąży się wypalić i zaczyna się gotowanie wody. W przypadku miarkownika pod upc miałbym podłączoną tylko pompkę co wydłużyłoby proces rozładowywania akumulatora, dzięki czemu wypaliłoby się bezpiecznie w piecu. - Doprowadzenie powietrza wtórnego- jak i gdzie najlepiej to zrobić przy tym typie pieca? Rozważam wykonanie klapy dolotowej w górnych drzwiach pieca. To rozwiązanie rozważam wyłącznie przy jednoczesnym przejściu na miarkownik, aby uniknąć zadymienia kotłowni. -Mam wrażenie, że piec jest przewymiarowany, przyznam się szczerze, że na piecu podczas największych mrozów mam temperaturę około 65 stopni, poza silnymi mrozami piec dusi się na 40-50 stopniach gdy ustawię zalecaną temperaturę 60stopni w domu jest strasznie gorąco. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Myślałem nad buforem, ale to dość kosztowna inwestycja. Jeśli jednak bym się decydował to ile litrów na taki metraż? Jaki byłby Waszym zdaniem koszt z przerobieniem instalacji? Może są jakieś inne sposoby? Proszę Was forumowicze o pomoc, zima się zbliża, koszta ogrzewania rosną, a w domu żona z małymi dziećmi także muszę rozwiązać problem kotłowni przed sezonem grzewczym żeby spać spokojnie. Dodam, że nie wiem jaka jest moc pieca, został zakupiony 4 lata temu i wizualnie jest w bdb stanie. Palę głównie sezonowanym drzewem.
  8. Witajcie, Potrzebuję założyć zasilanie awaryjne do pieca. Brak cyrkulacji( przy braku zasilania gotuje się woda w piecu). Wybaczcie, ale jestem w tej dziedzinie kompletnym lajkiem. Pompa i dmuchawa są zasilane ze sterownika. Sterownik jest zasilany z gniazdka. Kompletnie nie znam się na prądzie, potrzebuję zamówić urządzenie które będę mógł podłączyć do akumulatora i w razie wyłączenia zasilania z sieci akumulator pociągnie instalacje, żeby pieca nie uszkodziło. Załączam zdjęcia sterownika, pompy oraz dmuchawy w nadziei, że jakaś dobra duszyczka zasugeruje jakiś tani, odpowiedni zestaw z allegro. Z góry bardzo dziękuję i wybaczcie, że pytam o takie pierdoły, co dla nie których ale tak jak mówię jestem totalnym laikem w tych tematach. Pozdrawiam !
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.