Skocz do zawartości

Majkel24

Forumowicz
  • Postów

    13
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Majkel24

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Bo kiedyś spuszczali mi z układu to wylałem 4 wiadra po około 10l. Wody Może wiadra miały po 20l hehe
  2. Bo kiedyś spuszczali mi z układu to wylałem 4 wiadra po około 10l. Wody
  3. 300l?!matko to ja mam około 40l.
  4. A u Państwa jakie jest ciśnienie początkowe tzn. Na ziemnym piecu? Czy macie piece połączone ze sobą? Mam na myśli piec gazowy i centralny. Jaki jest u Państwa skok ciśnienia z zimnego pieca do temperatury załóżmy 60 stopni. Może mam za dużo wody w układzie stąd wysokie ciśnienie przy rozgrzanym piecu?
  5. Ślicznie dziękuję wszystkim osobom, które się tutaj wypowiadają i szukają rozwiązania. Mam jeszcze pomysł. Może upuścić wody z instalacji i wtedy ciśnienie nie będzie takie wysokie. Tylko wtedy mi się pewnie piec gazowy nie odpali do grzania wody. Ehh szalone to wszystko.
  6. Dziś spróbowałem palić od góry. Niestety nie powiodło się ponieważ drewno wypaliło się przy ciągu powietrza czyli koło drzwiczek a pod tylną ścianą kotła zostało nienaruszone. Więc później i tak paliło się od dołu.
  7. Czyli ciśnienie jest zdecydowanie za wysokie?
  8. Ojejeu strasznie to wszystko skomplikowane. Ale wszystkie uwagi, o których tu piszecie opowiem fachowcowi, który i tak powinien o tym wszystkim wiedzieć. Normalnie? Czyli od dołu? Co do naczynia, czyli zdemontowanie itp. Pewnie bym sobie poradził ale skoro wezwę fachowca to może lepiej aby on to zrobił. Mam jeszcze sugestie co do tego ciśnienia. Może ma to związek z tym że kocioł centralnego jest połączony z kotłem gazowym? Kocioł gazowy jest na piętrze a C.O wiadomo w kotłowni czyli w piwnicy. Czy to może mieć wpływ?
  9. Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Sam sobie z tym nie poradzę. Muszę wezwać specjalistów w tej dziedzinie.
  10. Ja się w ogóle na tym nie znam. Instalacja była robiona ze 4 lata temu więc może stąd taki zawór. Mam jeszcze pytanie czy w takim kotle można palić od góry? Domek ma trzy kondygnacje. Podpiwniczony na całej powierzchni domu parter i pietro tzn Poddasze użytkowe. Dziś było mroźno z rana więc po wstaniu musiałem napalić w piecu i nie miałem czasu na zdjęcie naczynia. Proszę zobaczyć temp i ciśnienie.
  11. Czy jeśli zamknę ten kran to naczynie będzie już wolne od instalacji? W nocy nie palę bo się boję że może bardzo wzrosnąć cisnienie. W czasie dnia można to kontrolować.
  12. Nie wiem niestety jaka jest pojemność wodna instalacji. Czy da się to jakoś sprawdzić? Jutro sprawdzę ciśnienie w naczyniu. Dziękuję na ten monent za odpowiedzi.
  13. Witam. Mam taki problem i prosiłbym o pomoc, poradę. Mam w domu centralne ogrzewanie układ zamknięty. Tamtej zimy ogrzewałem gazem więc nie zwracałem uwagi na takie rzeczy jak ciśnienie. W tym roku postanowiłem sprawdzić piec centralnego ogrzewania. Ciśnienie na zimno to 0,8 bara ale chcąc rozgrzać piec to przy tem. na piecu 40 stopni mam już ciśnienie 2,4 bara. Czy to jest normalne? Nie za duży skok tego ciśnienia? Dodam że kaloryfery są ciepłe ale ciężko ogrzać taką temp. Dom. Palę drewnem. Dom ma 10x11m trzy kondygnacje czyli piwnica, piętro, poddasze. Proszę o poradę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.