Skocz do zawartości

Lukas2020

Nowy Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Lukas2020

  1. Takim rozwiązaniem chciałem zwiększyć sprawność ogrzewania zbiornika CWU i jednocześnie podnieś minimalna ilość glikolu w układzie. Producent podaje parametr zład wody minimum 40L. Tylko po której strony obiegu wymiany?. Za płytowym czy pomiędzy PC?

    Podeśle schemat instalacji to ocenisz czy tak może być .

    A co z tym zbiornikiem CWU i buforem CO w jednym. Może być czy lepiej każdy osobno?

  2. wymiennik płytowy będzie ale w  obiegu CO i po drugiej stronie będzie grzał wodę w zbiorniku CO  . Zbiornik  cwu będzie podgrzewany bezpośrednio z wymiennika PC. Ponieważ pompa jest na zewnątrz razem z wymiennikiem gazowo cieczowym, muszę ją zabezpieczyć glikolem. 

     

  3. PC to monoblok. Chciałem podłączyć  bezpośrednio linią glikolową(propylenowy) do wężownicy  CWU 200L . Natomiast ogrzewanie domu przez zawór strefowy 3-drożny na wymiennik płytowy, za wymiennikiem Bufor 100L do ogrzewania domu. Podłogówka będzie miała zawór mieszający z napędem i będzie utrzymywała zadaną tem . Natomiast grzejniki są na osobnym rozdzielaczu do których będzie ładowana woda z bufora wspólną linia która zasila oba rozdzielacze (podłogówka /grzejniki). Tak wygląda moja koncepcja. 

    Czy zaproponowana koncepcja może być zrealizowana na takim wspólnym zbiorniku CWU(200L) i bufor CO(100L) . A może lepiej rozdzielić zbiorniki.

    1_top.png

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.