Skocz do zawartości

era9

Forumowicz
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez era9

  1. Grzałka ma regulator - po ustawieniu na max z biedą trzyma 50 stopni. Nie opłaca się to kompletnie. Jak masz za dużo prądu (fotowoltanika) lepiej kupić tanią chińską pompę na wrzesień,październik, kwiecień, maj - starczy. Ten sam prąd seko zużyje w ciągu miesiąca. PS ktoś testował seko z miałem?
  2. W odniesieniu do mocy minimalnej (temat poruszany gdzieś koło 35 strony). W moim kotle można zmienić moc minimalną - przez zmianę parametrów FL min napowietrzanie, min czas podawania, min odstęp podawania do wartości mniejszych od 2 kW. Niestety piec wchodzi przy takich parametrach w oscylacje - nie da się tego (ja nie umiem) skorygować wsp. A/B trybu FL Nie chcę tu dywagować o sprawności pieca na tej mocy. Wydaje mi się, , że przy aktualnych poborach (mnie wychodzi zapotrzebowanie < 4,5 kw/h dla średniodobowej temperatury +8 stopni, a 7,8 kW dla temperatury -1stopień ) nie ma moc 2kW sensu. Natomiast może to być opcja dla okresu gdy temperatury są > 10 stopni. Niemniej wydaje mi, że udostępnienie możliwości zjechania z mocą do niskich wartośi (standardowo kod 0000) jest krokiem producenta w stronę użytkowników - eksperymentatorów. Czy ktoś eksperymentował z tak małymi mocami mocami i udało mu się wygasić oscylacje w trybie FL? Tytułem spadku sprawności na małych mocach. Sądzę, że jedną z przyczyn są przedmuchy powietrza przez szczeliny między częścią obrotową a podstawą które przy słabym sprężu silniej niż przy dużych mocach zaburzają proporcje i są przyczyną dostawania się (procentowo - więcej) swoistego "lewego" powietrza do komory - niepotrzebnie ją wietrząc i chłodząc. Czy ktoś użytkuje Seko Maxx LE z wyłączoną opcją obrotowej retorty - przyklejoną do podstawy jak to się robi w kotłach bez obrotowego wieńca - vide np
  3. Chodzi o nieszczelność między obrotową częścią a podstawą palnika (przedmuch napowietrzania?)
  4. Ktoś testował? http://kotly.es24.pl/opis/8219891/bca-02-eco-brager-analizator-optymalizator-spalania.html
  5. Dawno temu przeczytalem
  6. paliwa 0 25% - mam rozumieć "o 25%"? Możesz więcej napisać o ustawieniach Twojego kotła (najlepiej wszystkie ustawienia) - chętnie poeksperymentuję Nie mam econet (ale się zastanawiam nad zakupem) więc pytanie: jak wygląda kwestia separacji z serwisem - czy są osobne zgody na "grzebanie" w moim kotle? Czy domyślnie SEKO ma przyznane uprawnienia do podglądu i modyfikacji "wszystkiego"
  7. policz sobie sam https://marketgrzewczy.pl/kalkulator/ i pousłuchaj https://www.youtube.com/channel/UCnsV1E3H3Z07cXhJm7bJ8aA https://ekohaus.pl/zestaw-plum-ecolambda-modul-sterujacy-sonda-lambda-p-361.html dla kotłów pellet oferują. Ciekawe czy jest coś w ofercie dla naszych sterowników
  8. Nie wiem czemu tak się upierasz z tym nie wchodzeniem w nadzór. W stanie nadzoru straty kominowe zmierzają do 0%. Eksperymentowałem z FL (stała temp zewn. stała temp wewn. stała temp czynn. grzewczego. ten sam opał, brak innego poboru, próba tygodniowa): -trybem MIN/MAX -modulacją obcinaną od dołu -modulacją obcinaną od góry -podniesieniem temperatury wchodzenia w nadzór (co skutkowało ciągłą pracą w trybie modulacji FL) - zmianą mocy FL np do 3,0kW do 15kW Zawsze spalanie było większe niż w ustawieniu fabrycznym: FL + przejście w nadzór +3stopnie, histereza kotła 1st. Wsp FL - A 10(max), wsp B 20 (min) - stałe dla całej próby Różnice wynosiły około 1 dzień/zasyp co daje około 16%. Wg nomogramów straty kominowe powinny wynosić dla temperatury spalin 50-70stopni << 10%. Problemem może być % O2 w spalinach który może znacząco podnosić % sprawności układu. Pozostałe ustawienia kotła fabryczne, bez korekt.
  9. No a jak walczysz - bo to temat sercu memu bliski?
  10. ten ekran który dałeś nie jest zbyt pomocny. Naciśnij Info i daj pierwszy ekran na którym są obroty/moc. Moim zdaniem gdzieś zatkane są kanały dolotowe/inna awaria napowietrzania palnika. Jak z ciągiem?
  11. A tryb FL jakie daje efekty?
  12. Zresetuj ustawienia do fabrycznych.
  13. To by się zgadzało. U mnie większość czasu pracuje na 4,7kW (tryb FL). W menu nie mam możliwość zmiany nastawy ruchu spiral - zablokowane Można zmieniać jedynie czas obrotu (7s) czyszczaka co jak rozumiem jest używane jako próg do wyzwolenia alarmu przy jego blokadzie? Rozumiem, że producent nie chciał dopuścić do obniżenia częstości czyszczenia. Ja bym tam włączył czyszczenie co 1 godzina przez 5 minut...
  14. Piec działa 5 miesiąc. Pytanie jest więc: jaka jest temperatura tego reduktora u Was. Jest całkiem zimny/letni/gorący?
  15. Silnik napędu systemu czyszczenia turbulizatorów rozgrzewa się w czasie pracy tak, że parzy w ręce! Czyszczenie działa OK, obraca się m.w. z taką samą prędkością jak na początku - przy pierwszym uruchomieniu. Czy u Was jest tak samo? Mam go jeszcze na gwarancji - więc zastanawiam się czy to taka przypadłość tego elementu czy może przejaw usterki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.