Skocz do zawartości

lojol

Nowy Forumowicz
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia lojol

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Jeśli jeszcze macie ten problem z piecem z 29 października, dajcie znać. Miałem nieco podobny problem , więc już coś wiem na ten temat. Pozdrawiam.
  2. Wszystko jasne. Bardzo Ci dziękuję. Co do kaloryfera to i tak on będzie. A jeśli mi to nie pomoże , to cóż, cała robota i wydatek na ulepszanie systemu diabli wezmą.:(
  3. Rozumiem, że nie ma możliwości w jakiś sposób zneutralizować ten stan rzeczy. Powiedzmy jakimś dodatkowym obiegiem włączonym na stałe .Np. dodatkowym kaloryferem? Nie wiem czy w przypadku połączeń hydraulicznych to jest układ szeregowy. Według mnie pompy z rozdzielaczami połączone są równolegle, czyli za pompą pieca ( rura fi 25) na wylocie mam trójnik , i jedna rura idzie do pierwszej pompy na pierwszym rozdzielaczu., druga z trójnika prowadzi około 4 m dalej i wchodzi do następnej pompy z rozdzielaczem. Rozdzielacze i pompy mam firmy Diamond. Rozdzielacz bliższy pieca ma 5 pętli i nieco słabszą pompę, a ten dalszy ma mocniejszą pompę i 7 pętli. Aż do drugiego rozdzielacza jest rura fi 25. Powrót jest analogicznie ale rurą rurą fi 20, a oczywiście w układzie są fi 16. Myślałem, czy nie pomogło by zainstalowanie np. kaloryfera, który i tak planowałem do garażu. Nie jest on jeszcze zamontowany, ponieważ garaż jest jeszcze nie skończony i trochę "zimny". Może on pobrałby wystarczającą ilość energii, żeby zneutralizować jej nadmiar w kotle? Co do sprzęgła, to już zgłębiłem temat.:) Nie wiem, czy moje pompy nie są tak właśnie zbudowane, że potrafią automatycznie dopasowywać ciśnienie do siebie. Zaraz zrobię zdjęcia tych rozdzielaczy i dodam. A może są możliwości zmiany minimalnej mocy w piecu? Np. zmniejszeniem płomienia przez zmniejszenie dopływu gazu? Dodam jeszcze, że sugestia serwisanta była taka, że tylko przy ustawieniu max. temperatury cieczy w piecu jest szansa, że ta temperatura wyłączenia pieca będzie najwyższa. To niewiele dało, ale z drugiej strony grzanie maksymalną temperaturą np. o tej porze roku , przy np. +7 stopniach to chyba średni pomysł?
  4. Przede wszystkim dziękuję za odpowiedź. Postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania, choć musisz mieć świadomość, że nie jestem fachowcem w tej dziedzinie. Jeśli chodzi o piec ,jest to Chaffoteaux Pigma Evo. Piec kondensacyjny, dwuobiegowy o mocy 22 kW. Piec ma własną pompę ( to chyba standard). Oprócz tej pompy w każdym z dwóch rozdzielaczy pracuje po jednej pompie, które ustawiają się automatycznie chyba w zależności od ciśnienia lub temperatury cieczy. Ten układ do tej pory sterowany był z jednego regulatora temperatury przez wi-fi. Piec podłączony był do odbiornika wi-fi . W rozdzielaczach były ręcznie regulowane obwody (pętle) i to świetnie działało, z takim zastrzeżeniem, że temperatura mierzona była tylko w jednym pomieszczeniu i oczywiście grzała się woda dla całego ogrzewania. Chciałem sterować temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach, więc kupiłem siedem regulatorów bezprzewodowych, 12 głowic do obwodów w rozdzielaczach i dwie listwy wi-fi, które ze sobą współpracują. Oczywiście głowice podpięte do listew działają bez zarzutu I cały układ też działa, tyle tylko, że kiedy zapotrzebowanie zgłosi tylko jeden regulator, otwiera się głowica na obwodzie , piec się włącza i po 5 sekundach przechodzi w stan czuwania, wyłączając płomień. Piec nie pokazuje żadnego błędu. Jeśli chodzi o reakcje pomp przy zamkniętych siłownikach, to pompy również podpięte są do listew ( tak jak siłowniki) i listwy pompy wyłączają. Później sytuacja wygląda tak, że najpierw otwiera się głowica( siłownik), później listwa włącza pompę, a tuż po tym odpala piec. Jeśli chodzi o sprzęgło, nie mam pojęcia co to jest w tym układzie. Działało to wszystko bez mojej wiedzy o sprzęgle:), więc teraz chyba nie powinno się to zmienić? A jeśli chodzi o to jaki mój piec ma próg modulacji, to pojęcia nie mam. Grzeję różną temperaturą. Zwykle między 30-40 stopnie. Próbowałem oczywiście i najwyższej 45 stopni, ponieważ wtedy piec wyłącza się najpóźniej , jako że najpóźniej osiąga temperaturę maksymalną. Później wyłącznik( zabezpieczenie) go wygasza. A jeśli chodzi o łazienki i otwarte obwody, to właśnie tam wyjątkowo chcę oddzielnie regulować temperaturę, bo tam potrzebuję inną, oczywiście wyższą temperaturę niż w pozostałej części domu. Wiadomo, że potrzeba ustawić ją tak ,żeby np. przed kąpielą była wyższa itp. Na dobrą sprawę, zmieniłem sterowanie głównie dla łazienek. Nie wiem też czy zdjęcia coś wniosą. Spróbuję zrobić, ale jak pisałem, wszystko działało i działa poprawnie , więc chyba nie ma co szukać w tym miejscu problemu. Powtórzę co usłyszałem od serwisanta pieca, występują opory w obwodzie i dla tego piec zbyt szybko osiąga temp. max. i przechodzi w stan czuwania. Pozdrawiam. Do mojego poprzedniego opisu dodaję link dla instrukcji obsługi pieca. https://chaffoteaux.pl/download/pdf/instrukcja-techniczna-pigma-evo-pigma-evo-system.pdf
  5. Witam wszystkich forumowiczów. Proszę o pomoc. W moim układzie ogrzewania podłogowego po zmianie sterowania z ogólnego na sterowanie z poszczególnych pomieszczeń piec po odpaleniu gaśnie, po kilku sekundach. Wszystko działało trzy lata, a po zmianie jest problem. Mechanik z serwisu pieca sugeruje, że w układzie powstają zbyt duże opory hydrauliczne i temperatura w piecu wzrasta szybciej, niż pompy zdążą przepompować ciecz, wobec czego "bezpiecznik" wyłącza grzanie a piec przechodzi w stan oczekiwania. Po chwili sytuacja się powtarza. Problem występuje przy załączonym jednym z małych obiegów ( pętla około 50 mb). Czyli w małych pokojach i łazienkach. Przy włączonych kilku pętlach wszystko ładnie działa. Dodam, że są dwa rozdzielacze ( 5 i 7 pętli) , każdy ma swoją pompę działającą automatycznie. Uprzedzę też pytania na temat pomp. Pompa w piecu ustawiona jest na maksymalną moc , a pompy w rozdzielaczach ustawione na max też niczego nie wnoszą. Jeśli ktoś mógłby pomóc zmierzyć się z moim problemem, będę wdzięczny.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.