Skocz do zawartości

grzes133

Forumowicz
  • Postów

    13
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia grzes133

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Oddany Unikat
  • Od roku na pokładzie
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam Posiadam piec Sas Bio Multi 23KW do tego regulator pokojowy Tech ST-292 bezprzewodowy. Do tej pory wszystko dobrze działało. Dzisiaj rano piec się nie odpalił po nocy. Temperatura na regulatorze pokojowym 21,6 z histerezowa o 0,6 stopnia. Rano temp. była 20 stopni w pokoju. Po powrocie z pracy zacząłem analizować, sytuację. Odpaliłem piec po prostu go wyłączając i z automatu przy włączaniu się uruchomił. Na odbiorniku sygnału regulatora pokojowego palą się dwie lampki na stałe czerwona i zielona, raz na jakiś czas zapala się trzecia lampka zielona. Na piecu miga literka P, czyli odbiera sygnał i informacje że pokój jest nie dogrzany ale mimo to siłownik na sterowniku zaworu czterodrożnego zatrzymał się na 5% (bo tyle min. jest ustawiony). Zrobiłem kalibrację siłownika zaworu 4 drożnego żeby sprawdzić czy nie jest to problem mechaniczny i kalibracja przeszła bez problemu. Gdy przestawiam na regulatorze pokojowym temperaturę na wyższą niż jest obecnie w pokoju to słychać że odbiornik sygnału reaguje i coś w nim pstryknie i na piecu literka P pali się na stałe gdy zmniejszę temperaturę poniżej tej w pokoju to również słychać pstryknięcie w odbiorniku sygnału i literka P miga na sterowniku pieca ale siłownik zaworu 4 drożnego nie reaguje. Siłownik firmy Afriso. Cały problem w tym że piec mimo że ma sygnał z regulatora pokojowego nie otwiera zaworu czterodrożnego na grzanie domu. Co może być tego przyczyną ? Czy regulator pokojowy? Odbiornik sygnału regulatora? Czy sterownik pieca ?
  2. Dom z roku ok. 1980, docieplone ściany styropianem 15cm, strop wełną 30cm, dom 180m plus garaż ok 30m, piec 23KW, zasobnik na CWU 170l, ogrzewam na stałe, zużycie pelletu od połowy października ogrzewany dom stale (od połowy września czasami był piec załączany) do teraz to koszt ok 3200 zł. ok. 4 tony pelletu.
  3. Witam Mam taki problem. Kupiłem dom z piecem pelletowym Sas Bio multi 23KkW ze sterownikiem ST-450. We wrześniu kupiłem dom z piecem pelletowym i 3 tygodnie chodził w trybie letnim i wydaje mi się że było ok. dogrzewało wodę CWU, z tym że temp zadana była na 43 stopnie. Zbiornik CWU 170 litrów. Temp. załączania pomp 35 stopni. Aktualnie ustawiam tryb letni, temperatura zadana CWU 50 stopni temp. CO 60 (chociaż nie wiem czy w trybie letnim ma znaczenie). W ustawieniach CWU z wygaszaniem, próbowałem ustawiać w trybie letnim tryb nadzoru z wygaszaniem i w momencie gdy CO osiągnie 55 stopni piec się wygasza, temp. pieca spadnie poniżej 50 stopni piec się rozpala chodzi do temp 55 stopni i tak w kółko, ale temp CWU zadanej nie może osiągnąć bo dobija temp CO 55 stopni i się wygasza. Ustawiłem też tryb nadzoru bez wygaszania to po nocy alarm na piecu się uruchomił gdyż temp. CO podniosło pewnie tak wysoko że alarm się uruchomił a zadanej CWU nie osiągnęło. Pobawiłem się ustawieniami trybu nadzoru tak żeby nie gotowało wody w piecu to po nocy temp CWU miała 42 stopnie czyli zadanej 50 nie osiągnął, temp. w trybie nadzoru CO miał ok 55 stopni - czyli samo CO chyba ok. Dlaczego nie mogę osiągnać zadanej temeperatury CWU? Co może być nie tak?
  4. Od dnia 23 stycznia do 28 stycznia piec zużył mi 6 i pół worka pelletu czyli 97,5kg.
  5. Dziękuję za pomoc
  6. Witam Posiadam kocioł na pellet SASKOT-BIOMUL-023-L-T oraz regulator pokojowy Tech st -292. Proszę o podpowiedz w sterowniku pieca mam ustawić w menu instalatora regulator pokojowy standardowy czy regulator tech ?
  7. A może jednak ktoś mi podpowie jak krok po kroku ustawić kocioł, żeby nie chodził na pid. Na pid widzę że się wygasza i rozpala a z tego co czytałem na rozpalaniu bardzo dużu zużywa pelletu.
  8. Jak masz ustawiony piec ?
  9. a ja na 180m domu plus garaż mam 26,25kg na dobę,
  10. Ale to są ustawienia z PID, może da się jakoś zmniejszyć zużycie. Ile będzie palił pelletu jak będą mrozy po 10 czy 15 stopni. Czytałem, że może trzeba wyłączyć wygaszanie pieca ?
  11. Proszę o pomoc w ustawieniu kotła KOT-BIOMUL-023-L-T. Jestem nowym użytkownikiem i nie mam zielonego pojęcia jak się za to zabrać więc potrzebuję krok po kroku informacji jak to zrobić. Aktualnie mam kocioł ustawiony w automacie na pid priorytet bojlera, piec współpracuje z czujnikiem temperatury Tech ST-292, temp. od godziny 4 do 21 21 stopni, a od 21 do 4 20 stopni, zasobnik CWU 150l, piec z wygaszaniem ustawiony jest, ale wydaje mi się że za dużo zużywa pelletu,, np. ostatnio przez 4 dni zużył 105kg do ogrzania domu i do podgrzania wody CWU. Dom jest z roku ok 1980, ok. 180m + garaż ok. 30m też ogrzewany. Dom jest po remoncie tzn. ma wstawione okna 4 lata temu dwuszybowe, ocieplone ściany styropianem 15cm, oraz wełna na stropie 30cm. Proszę o podpowiedź jak mam się za ustawienie zabrać.
  12. Witam Mam taki problem, kupiłem dom kryty blachodachówką. Ocieplony był tylko strop jakąś słabą wełną 15cm a nawet część stropu nie było docieplone. Dokupiłem kolejną warstwę wełny 15cm lambda 0,36 i tak. Na dół na strop dałem nową wełnę potem starą wełnę na krzyż i na to folię paraizolacyjną bo tak mi w sklepie podpowiedzieli. To był chyba mój błąd. Teraz jak byłem na stropie widzę że pod folią zbiera się woda a wełna jest wilgotna z góry. w miejscu gdzie folia jest od ściany para się nie zbiera, pewnie nie jest tak szczelnie. Pewnie trzeba było dać folię paraprzepuszczalną a nie paraizolacyjną ale teraz już za późno na to bo nie mam legarów, tylko na małej powierzchni zrobiłem legary żeby wrzucić na nie pudełka. Jak teraz jakoś wybrnąć z tego? Zerwać całkowicie tą folię czy może ją miejscowo poprzebijać żeby para miała jak uchodzić? Na dachu pod blachą jest membrama.
  13. Witam Od miesiąca września 2020 r. jestem posiadaczem domu a wraz z nim nabyłem zainstalowany 4 letni kocioł na pellet KOT-BIOMUL-023-L-T. Proszę o pomoc w ustawieniu go aby pracował jak najbardziej ekonomicznie, do kotła posiadam czujnik temp Tech z ustawieniem temp. w dzień (5 - 21) na 21 stopni w nocy (21-5) na 18 stopni (chociaż przy obecnych temp. temperatura rano i tak do tych 18 stopni nie spadnie). Pierwsze co zrobiłem po zakupie domu to dociepliłem strop, gdyż było tylko 15cm wełny, dodałem dodatkowo 15cm wełny na strop. Dom ma ok. 180m, oraz garaż ogrzewany ok. 35m. Piecem grzeję dom oraz cwu , zasobnik 200 litrów, 3 osoby w domu. Czy dobrze rozumiem, jak ustawię tryb pracy priorytet bojlera, to np. w domu mam temp. 21.2 w pokoju z czujnika, zadane mam 21 stopni. Piec załącza się jak grzeje mi cwu, po nagrzaniu wody otwiera wodę na grzejniki więc podgrzewa dom energią, którą i tak podgrzewał wodę .... tak jak w trybie letnim. Czyli w zasadzie np. z tych 21.2 podgrzewa mi dom do przykładowo 21.6 nie zużywając pelletu na grzanie domu tylko puszcza wodę którą i tak podgrzał grzejąc cwu ? Czy są może jakieś inne ustawienia ręczne pieca, którymi może ktoś się podzielić a są korzystne dla użytkownika ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.