Skocz do zawartości

alienscum

Forumowicz
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez alienscum

  1. W dniu 10.12.2021 o 22:01, WojtuNie napisał:

    Regulacja temperatury ogrzewania podłogowego polega tylko na regulacji temperatury zasilania. Jakiekolwiek czasowe obniżanie temperatury mija się z celem,bo podłoga stygnie killa godzin i efek może być widoczny po np 10 godzinach,a potem trzeba znów dostarczyć tą energię i rozgrzewanie znów trwa kilka godzin. Jeżeli wiemy, że pomieszczenia nie będziemy używali przez dłuższy czas to można je poprostu zakręcić na rozdzielaczu ale trzeba też liczyć się z tym, że inne pomieszczenia będą go ogrzewały i i tak jakąś tam część energii mu dostarczymy.

    Sama regulacja zróżnicowanych temperatur w różnych pomieszczeniach odbywa się już w fazie projektu przez odpowiednie zagęszczenie pętli,lub później przez regulację przepływów.

    I jeszcze na koniec, jedno pomieszczenie to można sobie zagrzać wtedy,gdy wszystkie pomieszczenia będą od siebie odizolowane i szczelnie zamknięte, inaczej ciepło nam s...obie pójdzie 😉

    chciałbym mieć kontrolę nad kotłem online i możliwość zamykania otwieranie pętli 

     

    Czy jest jakiś system który pozwoli na sterowanie kotłem mniej więcej tak jak komfort termeta (openterm i kontrola temperatury)i pozwoli również na zdalne kontrolowanie stref (pętli na rozdzielaczu)? Salus, tech - coś innego?

     

    Mam czasem taką potrzebę - nikogo tam nie ma, a muszę nagrzać piętro plus. np trochę łazienkę.

    Przyjeżdżam tam na konkretną godzinę - i już jest po ptokach - bo się nie zdąży nagrzać, a pracy mamy na np 2h.

     

     

    Aha - i jeszcze pytanie do termeta - czy kocioł ma jakąś funkcję antyzamrożeniową - tak aby jak temperatura spadnie np - poniżej minus 10 stopni to podgrzał trochę instalację ?

  2. W dniu 8.12.2021 o 23:14, alienscum napisał:

     

    Ok, jeszcze pomyślę.

    Wybiorę albo sterowanie termeta albo techa.

    W termetowskim komforcie jakie stosuje się głowice na zawory? Bo te co widzę w ofercie to są grzejnikowe?

    To jeszcze ja z pytaniami. Do tej pory myślałem że sterowanie podłogówką - odbywa się za pomocą zwiększania przepływów na danej strefie realizowanej za pomocą przymykania otwierania konkretnych pętli. Tak jak w sterownikach np. tech - gdzie steruje się zaworami a do kotła idzie sygnał on/off .

     

    Tutaj nie ma głowic do regulacji przepływy - to co tylko modulacja temparatury? Ale już nie mogę podgrzać sobie jednego pomieszczenia - muszę grzać wszystko?

  3. 11 godzin temu, WojtuNie napisał:

    Wiem 😉

     Myślałem, że Kolega załapie. To nie ma prawa działać. Wiem, są takie systemy sterowania i produkują je dlatego, że teraz społeczeństwo łyka wszystko co ma full bajerów,40" wyświetlacze itp.

    Ogrzewanie podłogowe wodne,to super rozwiązanie, tylko ma swoje przyzwyczajenia, najefektywniej działa jak ma cały czas obieg wody i tylko zmienia się jej temperatura. Kocioł gazowy tak samo nie lubi jak się go włącza i wyłącza,a do tego zmienia mu co trochę przepływ.

    Jak czytałeś chociażby na tym forum o Swoim kotle i ogrzewaniu podlogowym to nie raz przewinął się temat mocy minimalnej, taktowania, przepływów itp.

    Nie wiem ( i nie muszę wiedzieć) jakie przeznaczenie tych pomieszczeń, że musi być niezależna możliwość regulacji temperatury,ale w tej konfiguracji jest to niemożliwe do zrealizowania, a dostosowanie do wymagań chyba ekonomicznie nie uzasadnione. Żeby było zgodnie ze sztuką to trzeba by bufor (bo jednego pomieszczenia kocioł nie jest w stanie grzać nawet na mocy minimalnej) i 4 niezależne uklady mieszające sterowane pogodowo z uwzględnieniem temperatury wewnątrz pomieszczenia. Jak dla mnie bez sensu , nawet spółdzielnie mieszkaniowe czy inne wspólnoty narzucają teraz konkretną temperaturę zasilania sterowaną pogodowo i termostaty z ograniczonymi nastawami.

    no ok są 4 pomieszczenia, 

    w trzech chcę utrzymywać miej więcej stałą temperaturę w łazience trochę więcej.

    jedno pomieszczenie jest nad drugim z otwartą przestrzenią, zakładam że ciepło z dołu będzie uciekać na górę , więc dobrze byłoby przymykać tam obieg jak się za bardzo nagrzeje. 

    A mnie tam fizycznie nie ma - więc wydaje mi się ze lepiej będzie jak mi automat będzie pilnował temperatury niż jak mi ktoś otworzy okno bo mu za gorąco - a ja będę płacił za spalony gaz.

  4. mam Termet Gold 20kw + czujkę pogodową.

    ogrzewanie tylko podłogowe, 4 pomieszczenia 8 pętli.

    Chcę mieć sterowanie zdalne, stefowe, zależy mi aby nie było regulacji z poziomu czujnika/nastawnika - pomieszczenie jest na wynajem - nie chcę grzebania w OC (wiec albo same czujniki, albo nastawniki z blokadą)

    Czy możecie mi poradzić czego użyć? 

  5. Potrzebuję szybkiej porady, temperatury mnie zmuszają do szybkiego uruchomienia pieca, choć część podłogówki będzie gotowa za ok miesiąc (na piętrze).

    Na ścianie Gold 20 2F,

    całość ogrzewania to ok 70m2  100% podłogówki na jednym rozdzielaczu 8 obwodowym.

    Obwody 3 gotowe po ok 100m, 2 krótsze po 60, (kolejne 3 po 100 nie gotowe.)

     

    Rozdzielacz z rotametrami oraz zaworami termostatycznymi.

     

    Do kotła chciałbym podłączyć czujnik temperatury zewnętrznej, połączyć zasilanie CO z rozdzielaczem i trochę pogrzać jednocześnie zastanawiając się nad jakąś automatyką.

    Czy potrzebuję w takiej instalacji coś więcej czy wystarczy prosto podłączyć zasilanie z belką zasilającą, powrót z powrotem?

     

     

    WhatsApp Image 2021-01-12 at 08.56.01.jpeg

  6. Do ogrzewania: 70mkw + CWU. Tylko podłogówka, w przyszłości chcę dołożyć kolejne 70mkv podłogówki. Bez kaloryferów.

    Wybrałem już wcześniej  kocioł - Termet Ecocondens Gold Plus 20, miałem już dzisiaj kupować, ale zwróciłem uwagę na Crystal II PLUS (wcześniej go nie rozważałem).

    Interesują mnie głównie różnice w sterowaniu. Czy oba kotły pozwolą mi na bezproblemowe  zdalne sterowanie kotłem (telefon)? 

    Najważniejsza funkcja dla mnie to zdalne włączanie - wyłączanie. Kocioł jest w miejscu gdzie mnie często nie ma. (lokal pod wynajem, chciałbym  zdalnie wł/wył gdy goście przyjeżdżają-wyjeżdżają). 

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.