Skocz do zawartości

felinar

Forumowicz
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia felinar

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. zadana 65*, mam pompę przewałową.
  2. Witam, kocioł zamontowany i uruchomiony. Wygrzewa nam podłogówkę i częściowo grzejniki. Praca z regulatorem pokojowym ecoster touch. Na chwilę obecną pracuje to świetnie, przy uruchomieniu było urzązenie które bada spaliny. Wstawiam wykres z modułu NET - co o nim powiecie ? Dodam, że pellet wypala się całkowicie.
  3. Jesteśmy w trakcie montażu. Powiem szczerze, że jestem bardzo zadowolony z instalatora - jak się okazało jest on autoryzowanym instalatorem i serwisantem z kotłospaw :) Myślę, że niedługo piecyk już będzie grzał.
  4. Oczywiście, będę informował kolegów jak sprawa wygląda. Jutro ma być u mnie kocioł :)
  5. Ale czemu? Skoro pompa od podłogówki będzie pracowała ?
  6. Bufor odpada, sami widzicie ile zostaje miejsca w kotłowni a jest to jedyne miejsce na magazynowanie pelletu - także z racji że jest to mała kotłownia to rozwiązanie odpada. Ja chcę zostać przy tylko dwóch termostatach - więcej nie potrzebuję. Dzwoniłem do serwisu kotłospaw, pan powiedział, że ilość rozpaleń będzie możliwie najniższa ze względu na algorytm pracy - kocioł moduluje mocą tak aby ciągle krążyć wokół temp. zadanej a nie żeby dogrzać - wyłączyć się - chwilę czekać - i ponownie załączyć. Serwisant powiedział, że są dwie możliwości aby wyeliminować ilość rozpaleń: 1. Nadzór 2. Ich nowe (autorskie) sterowanie Podpunkt drugi jest jeszcze w fazie testów (taką dostałem inf.) ale zawsze będę mógł zaktualizować sterownik - także OK. Postanowiłem przeznaczyć parę stówek na moduł NET, serwisant też go zalecał chociażby do aktualizacji oprogramowania przez niego czy do regulacji. Kocioł przyjeżdża w przyszłym tygodniu, czekamy :)
  7. Panowie temat dopiero się zaczyna ! Zdecydowałem się właśnie na slimko 16kW kotłospaw, mam obawy tylko co rozwiązania sterowania pokojowego - hydraulik proponuje dać dwa termostaty - jeden dedykowany na którym będę widział wszystkie parametry z kotła a on będzie mi sterował zaworem mieszającym na podłogówkę i w przypadku jeśli temperatura na parterze zostanie osiągnięta - temperatura zadana się obniża, a drugi termostat, na górze (grzejniki) będzie rozłączał pompę. Tak dokładnie opisał mi to hydraulik - co myślicie o takim rozwiązaniu ? Szczerze mówiąc oferta na ten kocioł była najlepsza, bo w zestawie są już czujniki temperatury, przewody pompowe, pogdynka gdzie u każdego innego producenta musiałbym to dokupić... Z racji iż został mi pewien bufor pieniężny który mogę przeznaczyć na kotłownię jaki polecacie: - regulator ciągu (w wyczystkę czy na komin) - termostat uniwersalny - ma być prosty w obsłudze - sonda lambda - czy warto stosować Proszę o wszelkie podpowiedzi - chciałbym mieć wszystko dograne na tip top :)
  8. a co sądzicie o sterowniku ecomax 860 w kotłospawie ? Dzwoniłem na serwis i powiedzieli, że jest mało awaryjne i proste dla użytkownika. Dodatkowo wprowadzili swój alogorytm pracy, którego nikt na rynku jeszcze nie ma z producentów Polskich. Hydraulik powiedział, że cały układ który będzie budować obsłuży nam sterownik z kotła także nie będę musiał dokupywać żadnych modułów. Dodatkowo parę km ode mnie jest ich przedstawiciel - serwisant także jest to o tyle dobrze, że "w razie w" mam ich obok siebie...
  9. W wycenie otrzymałe min.: - sprzęgło - rozdzielacz - zawór schładzający do układu zamkniętego - regulator ciągu na komin - zawór 3d z siłownikiem Kocioł biawar pellux jest bardzo drogi, bo katalog zaczyna się od 15 tysięcy z tego co widzę. Slimko kotłospaw to właśnie propozycja (jedna z propozycji) którą rzucił hydraulik, cenowo bardzo fajnie się kształtuje, a te kilka tysięcy różnicy wolę przeznaczyć na dobrze rozwiązaną hydraulikę. Instalator wchodzi w przyszłym tygodniu i muszę podjąć konkretną dezycję ... Przeglądając slimko kotłospawa wpadł mi w oko taki schemat, i jest to rozwiązanie które proponuje mi instalator. Co sądzicie o takim wykonaniu hydrauliki ? https://kotlospaw.pl/slimko/ zakładka schematy
  10. Dom 180m2 - wkradła się literówka, przepraszam.
  11. Witam serdecznie, jestem na etapie wykończenia domu. Jest to budynek nowo budowany, z rozprowadzoną instalacją grzejnikowo - podłogową. Jestem zdecydowany na kocioł pelletowy ze względu braku gazu, a pompa ciepła to dla mnie zbyt duży wydatek. Podłoga ma około 150mb, a grzejniki są tylko 4. Cały dom ma 180m2 do ogrzania. Bojler planuje mieć około 120 litrów. Ściany ocieplone 15cm styropianem, podwójna wełna na poddaszu o grubości 2x15cm. Na ciepło właściwe wyszło mi zapotrzebowanie maksymalne 18kW, średnie 14kW. Jakiej mocy kocioł byście polecili ? Problemem jest jednak kotłownia, która była przystosowana w projekcie pod gazówkę i szukam kotła który spełni moje oczekiwania, ale nie zagraci całego dostępnego miejsca. Drzwi do kotłowni znajdują się na krótszej ścianie, przy ścianie z kominem. Projekt kotłowni poniżej: Najważniejsze parametry przy wyborze kotła na pellet: - małe wymiary pieca - możliwość spalenia gorszego pelletu (nie mówię o spalaniu plastiku, ale pelletu niższych klas bo mamy producenta w miejscowości) - dobrze działający serwis - wysoka jakość urządzenia Mam swojego hydraulika, który robi dla mnie cały dom od A do Z i polecał mi kilka firm których na razie nie chcę tutaj zdradzać. Co byście doradzili? Jakie rozwiązanie? Jakie ewentualnie kroki polecacie wykonać kiedy jeszcze wszystko jest surowe ? Chętnie poczytam wypowiedzi bardziej doświadczonych forumowiczów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.