Skocz do zawartości

losmichal

Forumowicz
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez losmichal

  1. Witam

    Mam problem z kotłem VCW 32CS/1-5, kocioł cały czas dobiera wody do 2.5bar. Ustawienia dopełnianie półautomatyczne ciśnienie 1.5bar.
    Po zlaniu wody poniżej 2.5bar ciśnienie z powrotem wzrasta. Udało mi się zatrzymać ten proces przekręcając śrubką na zaworze napełniającym. Czy ktoś wie w jakiej pozycji powonna  być ta śrubka i do czego służy ?

  2. Witam

    Muszę wymienić w domu wszystkie grzejniki (poprzedni właściciele spuścili wodę z instalacji i niestety większość grzejników w zimie zaczęła przeciekać), postanowiłem wymienić wszystkie. Udało się zamówić nowe identyczne co usprawni wymianę. Instalacja na rurkach miedzianych.

    Mam kilka pytań do specjalistów.

    1. czy wymieniając grzejnik wymienić od razu zawór odcinający, czy lepiej nie ruszać jeśli nie leją wymienić tylko nypel redukcyjny ewentualnie sam oring. 

    2. Serwisant od kotła wytłumaczył żeby odciąć kocioł od reszty instalacji zaworami pod kotłem, żeby można było używać CWU, po zlaniu wody z ogrzewania.

    3. Po wymianie muszę zalać grzejniki przez kocioł... i tu pytanie czy po otwarciu zaworów napełnieniu instalacji powinienem zrobić z kotłem coś oprócz odpowietrzenia (Vaillant P1) ??

    Czy jest jeszcze coś na co warto zwrócić uwagę przy takich pracach ??

    Muszę też wymienić rozdzielacz od grzejników (uszkodzone korki, oraz nieszczelność na jednym powrocie) jaki rozdzielacz wybrać ? Jaką markę/sklep polecacie ?

    Z góry dziękuje za pomoc.

     

    zawor.png

  3. Tak na pewno jest to cyna topi się lutownicą. Serwisant sprawdził wymiennik i na 95% jest szczelny, zauważył drobne roszenie wewnątrz ale wg. niego za małe na wyciek. Problemem okazał się niedomykający się zawór który miał odciąć nieszczelny kaloryfer. Po kilku otwarciach i zamknięciach tego zaworu ciśnienie przestało spadać. 

     

    Dziękuje wszystkim za pomoc i życzę Wesołych Świąt.

  4. Witam

    W moim kotle najprawdopodobniej jest nieszczelny wymiennik główny, serwisant poprosił żebym po wygaszeniu kotła odpiął rurkę od skroplin i podstawił naczynie żeby sprawdzić ile wody wycieknie.

    Po odkręceniu rurki przetarłem ją ręcznikiem na którym zostały metaliczne opiłki jaki by resztki lutów (instalacja w miedzi)  czy to znaczy że wymiennik jest dziurawy i do kondensatu przedostają się resztki z instalacji, czy to coś zupełnie innego ??

    20201219_210858.jpg

  5. Zasadniczo w domu mieszkają 2osoby w ciągu dnia to tylko mycie rąk, wieczorem kąpiel( zmywanie w zmywarce) ewentualnie do gotowania ale to w większości zimna woda.

    Aktualnie kocioł który mamy nie włącza się często w ciągu, zasadniczo na grzanie domu rano do 22C wystarczy do około 17-18 kiedy znów się włącza żeby dogrzać, na noc temperatura ustawiona na 20-21C więc kocioł włącza się dopiero rano po przestawieniu na 22C (regulator ON/OFF)

    W poniedziałek ma być serwisant sprawdzić czy stary kocił da się uratować czy montujemy nowy, a ja wciąż nie wiem co wybrać.

     

     

  6. Dziękuje za odpowiedź.

    Co znaczy "są ładowane warstwowo" ??

    Tak chodzi o ISOTWIN CONDENS , jak spisuje się taki kocioł u ciebie ??

    Czy fakt że piec ma wbudowany zasobnik 2x21L jest pomocy w codziennym użytkowaniu ?? Czytałem że mały zasobnik CWU może powodować konieczność częstego jego dogrzewania więc sumą sumarów piec i tak często przełącza się w tryb grzania CWU

  7. Witam

    Niestety w najbliższym czasie czekam mnie wymiana kotła na nowy aktualnie Vaillant ecotec pro bez zasobnika CWU. Niestety nie mam miejsca na tradycyjny zasobnik CWU dlatego pomyślałem o kotle z wbudowanym zasobnikiem. Instalator z którym rozmawiałem o wymianie kotła powiedział że jeśli zdecydujemy się na kocioł z wbudowanym zasobnikiem to tylko Saunier Duval, Vaillant on nie zamontuje bo chce spać spokojnie, jednak nie chciał powiedzieć w czym problem.

    I teraz się zastanawiam czy warto iść w Saunier Duval z zasobnikiem 2x21L czy lepiej zostać przy piecu Vaillant bez zasobnika. Czy częste przełączanie CO->CWU->CO może jakoś negatywnie wpływać na żywotność pieca ?? Pracuję w domu więc dość często korzystam z ciepłej wody w ciągu dnia, w aktualnym piecu już kilka razy wymieniałem zawór trójdrożny z tym że piec ma już 12lat.

    Jeśli chodzi o wymianę pieca to zależy mi na żywotności i spokoju użytkowania aspekt finansowy to sprawa drugorzędna.

     

  8. Witam

    Kocioł Vaillant ecoTEC pro VCW 226/3-3 bez zasobnika

    Od kilku dni obserwuje dziwne zachowanie kotła a mianowicie.

    Stan pracy S30 ciepła woda leci z kranu, po włączeniu na regulatorze pokojowy grzanie piec próbuje się załączyć i czasem wystartuje, a czasem kilka razy testuje czujnik stand S97 po czym wyświetla błąd F75, po resecie czasem udaje się włączyć ogrzewanie. W czasie testowanie S97 widać że wskazówka na barometrze lekko obniża się w dół więc piec nie widzi skoku ciśnienia więc pokazuje błąd F75.

    Kiedy podczas grzania CO puści się na chwile ciepłą wodę z kranu słychać przestawianie się zaworu i jeśli woda leje się krótko piec wróci do grzania CO jeśli zbyt długo to wtedy już po teście S97 wyskakuje F75

    Dodam że ostatnio w piecu została wymieniona pompa oraz zawór trójdrożny.

  9. Ciśnienie w naczyniu ok.

    Odpowiedniczki są na piętrze w rozdzielni oraz na parterze pod samym piecem w rozdzielni. te u góry były wymienione bo lały na dole sucho.

    Jedynie w skrzynce od podłogówki nie ma odpowietrzników.

     

    20201107_080516.jpg

    Przy okazji poniżej zdjęcie rozdzielacza od podłogówki z kamery termowizyjne

    Dwie pierwsze od lewej rurki z powrotów są widocznie zimniejsze nawet po kilku godzinach, ale czy to normalne ?

    20201107-151209.jpg

  10. Witam

    od kilku miesięcy zmagam się z CO/CWU w domu jedno rodzinnym, dom parterowy z poddaszem na całym dole podłogówka + kaloryfery u góry kaloryfery + podłogówka w łazience. kociał Vaillant ecotec pro bez zasobnika na CWU

    Dom stał pond rok pusty, pierwsze uruchomienie instalacji w Maju bez problemu od tego czasu cieśninie cały czas rosło doszło do 3.0 brak wycieków. W piecu najpierw uszkodził się zawór trójdrożny kaloryfery same zaczęły grzać na max. Po wymianie zaworu i serwisie kotła, było wszystko dobrze ... do pierwszego załączenie CO zawór znów uszkodzony (przepchany) zanim serwis wymienił zawór ukręciła się oś od pompy. Po serwisie najpierw rozszczelnił się jeden kaloryfer (odciąłem od dołu) zaraz potem jeden pękł a kolejny (drabinka w łazience) leje na przyłączu.

    Po odcięciu uszkodzonych kaloryferów miałem nadzieje że dotrwam do wiosny jednak pojawił się nowy problem, z pieca ucieka ciśnienie po nabici rano do 1.4bar  następnego ranka mam 1.0 co ciekawe po nabici do 1.2 kolejnego ranka też 1.0. Wycieków brak, odcinałem po jednej sekcji domu (mam kaloryfery dół, cała góra, podłogówka na dole) dodatkowo cała podłogówka sprawdzona kamerą termowizyjną czy niema przecieków. W piecu na pierwszy rzut oka też sucho.

     

    Co ciekawe podczas grzania (przy nabiciu do 1.5) ciśnienie rośnie do 1.9-2.0 i nie spada. ucieka dopiero przez noc przy zgaszonym kotle.

     

    Bardzo proszę o pomoc idzie zima a ja nawet nie wiem od czego zacząć.

  11. Witam

    Mam pytanie do specjalistów od instalacji CO, miałem zabrudzone/uszkodzone odpowietrzniki które lały. Wymiana dolnego przebiegła bez problemu, niestety w górnym jest zbyt blisko obudowy szafki i nie da się go wykręcić.

    Moje pytanie czy mogę bezpiecznie poluzować cały rozdzielacz i lekko przesunąć go w dół ??

    Instalacja na rurkach miedzianach i boje się żeby lutowania nie popuściły. 

    Będę wdzięczny za podpowiedź.

    20200908_144133.jpg

    20200908_144124.jpg

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.