Skocz do zawartości

coroner

Nowy Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia coroner

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam, czy mogę podłączyć bojler solter 150 pw1, który współpracował z kotłem gazowym pod kocioł zasypowy? Karta katalogowa bojlera https://oxomi.com/p/2025091/catalog/10088432. Nie jestem pewien czy bojlery powinny spełniać jakieś specjalne wymagania pod konkretny typ pieca. Piec zeliwny na drzewo o mocy 20kw
  2. Owszem klimatyzacja świetna sprawa i do użytkowania dla małego domu wakacyjnego wydaje się najlepszą opcją. Jednak mam dostęp do opału ze swojego lasu, a sam piec - mimo, że za duży do takiego domku odkupiłem praktycznie za parę stów i pomoc przy wymontowaniu. Nawet jeżeli to nie wyjdzie z tym piecem mogę go z łatwością sprzedać, tym bardziej, że ma wszelkie papiery, gwarancję, jest w klasie 5 czyli legalny, a w regionie 90% mieszkańców ogrzewają paliwem stałym. Jak pisałem w poprzednim poście jest opcja na długoterminowy najem, ale warunkiem jest centralne, o którym i tak wcześniej myślałem. Gdybym miał dostęp do gazu w ogóle nie myślałbym o kotle na paliwo stałe.
  3. Dziękuję za zainteresowanie. Szkic poprawiony. Wysokość parapetu 70-75cm. Osobiście myślałem o grzejnikach 1200x600 przynajmniej 2 blachy grzejne. Jeżeli zrobię w tym domku centralne ogrzewanie mam chętnych na długoterminowy najem, dlatego chcę to zrobić. Dom nie jest w złym stanie i nadaje się do mieszkania, ma wylewki, panele podłogowe, ściany z płyt gk, okna drewniane 2 szybowe jednak nie z tych starych z prl, dach wymieniany w tym roku (więźba i blacha), elektryka po wymianie 4-5 lat temu. Wyremontuje łazienkę przy okazji tej instalacji i będzie całkiem przytulnie.
  4. Witam szanownych forumowiczów. Posiadam stary dom drewniany z bali użytkowany jako letniskowy. Dom z lat 50 poprzedniego wieku, niecałe 100m2. Do tej pory ogrzewany kuchnią kaflową, piecem kaflowym oraz kozą, które bardzo dobrze zdawały egzamin. Ciepła woda to podkowa w kuchni kaflowej. Ocieplony jakąś cienką wełną zabitą elewacją z desek czyli można przyjąć, że ocieplenia nie ma, strop ocieplony wełną 10. Okna drewniane. W ostatnim czasie dorwałem za półdarmo po rodzinie praktycznie nowy bo 3 miesięczny piec Viadrus U22 Economy 25kw Specyfikacja (poprzedni właściciel zakwalifikował się i skorzystał z dofinansowania na ogrzewanie gazowe) Chciałbym wykonać w tym domu instalację ogrzewania na samych grzejnikach i ogrzewania wody, jednak w ogóle nie posiadam wiedzy w tym temacie, a z okolicznych hydraulików żaden nie pomoże mi w tym roku. Czy ktoś z Szanownych forumowiczów, odpłatnie lub z dobrej woli mógłby mi pomóc? Zamieszczam rozmieszczenie pomieszczeń, wymiary wewnętrzne i moją ogólną wizję na ten temat. Chciałbym wyburzyć kominy, kuchnie i piece kaflowe stosowane dotychczas, zamontować grzejniki stalowe panelowe, rurki puścić na wierzchu przy podłodze. Pod łazienką jako, że była to jakiś czas temu dobudówka, mam piwnicę, w której chciałbym zorganizować kotłownie. Przy tej dobudówce zbudować nowy komin na zewnątrz i przebić się do piwnicy. Łazienka pełny remont ale to nie ma związku. Znalazłem schemat instalacji tego pieca jednak w legendzie nie wszystko jest do końca opisane i nie do końca wiem co mam kupić. Zarys przedsięwzięcia jest taki, żeby zrobić samemu co tylko mogę tj. przekłuć się w ścianach i stropie, zawiesić grzejniki podciągnąć rury do nich, wnieść piec i najcięższe rzeczy do kotłowni i kupić akcesoria do podłączenia, a jak zadzwonię po hydraulika z dalszej części Polski, który ma czas przyjechać, żeby sobie to wszystko podłączył tylko ew. dokupił jakąś złączkę w pobliskim sklepie, której nie trzeba zamawiać i czekać kilka dni. Stąd moje pytania: Jakiej mocy i ile grzejników potrzebuję do konkretnych pomieszczeń, jak najlepiej poprowadzić rurki do grzejników? Do jakiego momentu mogę stosować rury zgrzewane? Czy ktoś może rozszyfrować schemat i podpisać akcesoria, które nie są podpisane w legendzie, ew. jakie wielkości zbiorniki zastosować. Schemat ten jest oznaczony jako zalecany, może można go inaczej podłączyć. W instrukcji ciąg komina to ok. 20Pa, jakiej wysokości i jakiej średnicy komin muszę zastosować? Chciałbym kupić jakiś systemowy i go ocieplić gdyż będzie on na zewnątrz. Wiem, że proszę o dużo dlatego mogę zapłacić za te informacje. Pozdrawiam i dziękuję.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.