Skocz do zawartości

kostek83

Forumowicz
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez kostek83

  1. Miałem podobny problem bo zamieniałem piece węglowe na centralke.Jak to stara kamienica to spróbuj zrobić jak ja:zrób centralkę a rurki puść w podłodze są na rynku bardzo fajne piece węglowe kuchenne z wężownicą pod centralne troche roboty ale efekt podwójny bo gotować możesz :D no chyba że masz już wylewki albo nowe panele :rolleyes:

    pozdrawiam.

  2. Witam.

    Mam jedno pytanko co do zbiorników.

    W starych instalacjach c.o. często zbiorniki są podłączone do grzejników(przeważnie tego najwyżej) i jakoś wszystko hula dlaczego w nowych instalacjach zalecane czy też wymagane jest puszczanie osobnej rury bezpieczeństwa czy ma to jakiś wpływ na działanie c.o.? Pytam bo się nie znam,a nie chcę zawalić sprawy :mellow:

  3. Nie chodzi mi tu o robienie z podgrzewacza grzejnika (i tak jest izolowany)zastanawia mnie tylko czy grzejnik będzie dostatecznie ciepły po przepływie wody przez podgrzewacz.W łazience mam akurat taką wnękę na "niego" .instalacja będzie robiona z miedzi,no i pompa oczywiście :mellow:.A instalacja tylko na parterze a rurki 22mm,może przy grzejnikach18mm.

  4. post-8698-1247142114_thumb.jpg

     

    Przepraszam za rysunek ale na szybko robiony oczywiście pompa,zawory i.t.d.są pominięte ze względu iz chodzi mi tylko o ocenę czy to zda egzamin.Czy też będzie trzeba go ciągnąć równolegle do linii z grzejnikami.A zbiornik wyrównawczy ma być 50cm nad grzejnikiem łazienkowym .Czy w tym wypadku pompę montować na zasilaniu czy powrocie będzie to układ otwarty.

  5. Witam.

    Mam nietypowy (chyba) problem z podłączeniem bojlera do instalacji c.o. Zakładam nową instalacje c.o , problem w tym,że warunki mieszkaniowe nie pozwalają mi na zamontowanie bojlera przy piecu tzn.pozwalają ale wtedy musiałbym ciągnąć i zimną i ciepłą wodę do kotłowni a to jest jakieś 10m.Wydaje mi się ,że zamontowanie bojlera w łazience(10m od kotłowni)zmniejszyłoby straty ciepła i wody bieżącej.Nie wiem co byłoby lepsze .Dodatkowo zastanawiam się nad podłączeniem bojlera szeregowo z uwagi na odległość (przy wyborze opcji bojler w łazience).Przy tym rozwiązaniu trzeba się liczyć, że w lato trudno będzie mi z niego korzystać,ale mam jeszcze dobry bojler elektryczny.Pomóżcie mi czy takie połączenie zda egzamin,bojler jest płaszczowy i będzie przed grzejnikiem łazienkowym(ostatnim w instalacji).Czy tez może puścić dwie rury równolegle i zasilać osobno bojler???

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.