Skocz do zawartości

dawrut

Forumowicz
  • Postów

    52
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Gaz
  • Kocioł
    Junkers Cerapur Smart ZSB 24-5C + CW400

O sobie

  • Lokalizacja
    Poznań

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia dawrut

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Od roku na pokładzie
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. W związku z montażem paneli fotowoltaicznych zastanawiam się nad wymianą mojego obecnego sprzęgła hydraulicznego na sprzęgło z grzałką 3kW. Ktoś ma takie rozwiązanie? Jak się sprawdza?
  2. @artput Nawet je wiem co mam Ci odpisać. Przeanalizuj 5 stron tego tematu to będziesz wiedział jakie problemy miałem i po co wstawiłem sprzęgło. Zobaczyłeś zdjęcie i tylko na tej podstawie napisałeś coś aby tylko napisać.
  3. @sambor Cenna informacja dla mnie na przyszłość. Jak będę budował kolejny dom to będę o WIELE mądrzejszy jeżeli chodzi o hydraulike. Na ten moment cieszę się w końcu zdecydowanie lepszym odbiorem ciepła przez instalację i tym że piec ciągle się nie wyłącza.
  4. @sambor Dodatkowe zabezpieczenie przed puszczeniem za dużej temperatury na podłogę. Ustawie powiedzmy +/- 37C i więcej na podłogę nie puści.
  5. Sprzęgło z pompą Grundfos Alpha2 25-40 dorzucone! Odbiór ciepła zdecydowanie lepszy! Muszę jeszcze tylko dorzucić czujnik temperatury sprzęgła Sf4 (już zamówiony) oraz prawdopodobnie podepnę pompe pod kocioł (fioletowa kostka w Junkersie ZSB 24-5C) aby działała jak będzie chodzić pompa kotłowa. Podmieszanie przed pompą wstawione jako dodatkowe zabezpieczenie aby nie poszło za dużo na podłogę jak coś się w elektronice pieca spierdzieli (ustawione na około 38-40C w tym momencie ale pewnie je jeszcze ciut podkręce mocniej).
  6. @Szczypiorr Z ciekawości, jakie masz sprzęgło i pompę za nim?
  7. Bardzo możliwe, że pomieszałem terminy. Nie jestem instalatorem i generalnie na tym forum pojawiłem się tylko dlatego bo miałem jakiś problem. Nie mam pojęcia kim wy wszyscy prywatnie jesteście i średnio mnie to interesuje. Wiem że masz dużą wiedzę jeżeli chodzi o instalacje i ogrzewanie i szanuję to. Opisałem dokładnie o jaką temperaturę mi chodziło, o temperaturę ustawiona dla -15C. Jak kolwiek się ona nazywa. Z taką wiedzą powinieneś wywnioskować o jaką temperaturę mi chodziło. Jak chcesz to możemy pogadać o mojej branży związanej z wytwarzaniem oprogramowania i też będę się czepiał terminów.
  8. @sambor Nie wiem o co pytasz... Tak, mam CW400 zamontowany na piecu. Tak, mam temperaturę projektową ustawioną na 32C. Co tu nie pasuje? (problemu które miałem - wyżej w dyskusji - zostały po części rozwiązane - miałem za niską maksymalna temperaturę wyłączenia kotła ustawioną)
  9. Bo z tego co zauważyłem i co wszyscy sugerują krzywa bazująca na temperaturze zewnętrznej jest lepszym podejściem.
  10. @szczypior Mam sterownik CW400, zamontowany na piecu z zewnętrznym czujnikiem temperatury. I ustawiłem temperaturę projektową dla -15C. Jest to 32C. Przy takich ustawieniach temperatura zadana na kotle waha się przeważnie pomiędzy 26 a 28C (w zależności od temperatury na zewnątrz). Temperatura maksymalna na krzywej to 35C. A pokrętłem na piecu ustawia się maksymalna temperaturę wyłączenia kotła i mam to ustawione chyba na 45C. Dodatkowo jest tak, jak pisał @gbbsoft wyżej bo to przetestowałem. Jak na CW400 podniesiesz żądaną temperaturę (tą na zalączonym rysunku) powyżej 21C to krzywa wzrasta o tą różnice. Czyli jak podniosę na na sterowniku z 21C na 23C to po chwili temperatura zadana na kotle wzrośnie z 28C na 30C.
  11. @gbbsoft @teres dzięki chłopaki za całą pomoc!
  12. @gbbsoft Gdzieś to doczytałeś? Nie mogę się tego nigdzie doszukać...
  13. Ostatnie dwa pytania: Jaką macie maksymalną temperature wyłączenia ustawioną na piecu w przypadku ogrzewania podłogowego? (pokrętło na piecu) Jak sie ma do działania pieca temperatura która ustawiam na CW400 skoro mam go zamontowanego na piecu i nie jest to temperatura pomieszczenia (zdjęcie)?
  14. Słychać pompę gdzie? W kotłowni? Jeżeli tak to nie problem dla mnie. Od tego jest kotłownia.
  15. Może i leci drugi rok ale nie u mnie. Ja tylko się podłączylem pod ten temat aby nie tworzyć nowego wątku. @gbbsoft Jakieś sprzęgło byś doradził z pompą?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.