Skocz do zawartości

TommyLee

Forumowicz
  • Postów

    72
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia TommyLee

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. @Darekgra [mention=84623]Kazio321[/mention] poniżej odpowiedź, którą otrzymałem z Sas'a odnośnie moich obrotów wentylatora w pracy. "Do mocy i typy kotła przypisane są zakresy podawania, przerwy i mocy wentylatora względem których regulator kotła dostosowuje wydajność grzewczą, która jest w danej chwili potrzebna (dodatkowo należy uwzględnić bezwładność układu wodnego). Nastawy domyśle, czyli czas podawania, przerwy i mocy wentylatora są wartościami odpowiadającymi danym mocą grzewczych przy założeniach danej wartości kalorycznej paliwa, wartości ciągu, temperaturze na zasilaniu i powrocie. Zakres 1030-1200 obrotów wynika właśnie z naszych pomiarów pracy kotła przy założonych warunkach pracy. Obroty te nie odpowiadają wydajności wentylatora tylko pracy dodatkowego układu do pomiaru ilości zasysanego powietrza przez wentylator, tzw. układ AirFlow Control. Jeżeli u Pana przy minimalnych mocy kotła ilość dostarczanego powietrza jest zbyt duża (wynikać to może, np. z byt dużej wartości ciągu kominowego) wtedy może Pan wykorzystać dodatkowe parametry do korekty pracy wentylatora: Korekta wentylatora dolna i Korekta wentylatora górna. Zasada działania poszczególnych współczynników opisana w dostarczonej dokumentacji do regulatora kotła (str. 30)." Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
  2. @Kazio321 udało Ci się zdobyć zdjęcia ?
  3. Odnośnie RCK. Jeżeli zamontuje nad czopuchem to w miejsce gorących spalin (150 topni) RCK wpuści chłodniejsze powietrze z kotłowni. Może to mieć jakiś negatywny wpływ dla komina z cegły ?
  4. Tak to się teraz pali na 1% przy nowych ustawieniach. Tak jakby bardziej kopciło.http://cloud.tapatalk.com/s/5fce88460e93c/VID_20201207_205258.mp4
  5. Panowie a co myślicie o przymykaniu lub otwieraniu przepustnicy spalin ? Wpłynie to też na ciąg kominowy ? I ta klapka w dolnych drzwiczkach pieca. Jak się ją uchyli to nie zadziała tak jak Regulator Ciągu ?
  6. To, ciekawe Na stronie Sas'a najnowszy to 1.14, który wgrałem. Może do nowych kotłów wgrywają jakiś inny.
  7. Ok, dzięki, spróbuję. Sam to zmieniał, czy miał tak od początku, w którejś wersji sterownika ?
  8. Hehe, to z grubsza można sprawdzić jak się będzie zachowywał wentylator, przy uchylonych drzwiczkach.
  9. Czytałem [emoji14] Fakt pisali, że pod czopuchem lepiej, ale nad nie zaszkodzi :) Gdyby uchylić drzwiczki od wyczystki, to zadziała to podobnie jak RCK ?
  10. Sambor pisał, że do 2 metrów wysokości może być i lepiej poniżej czopucha.
  11. Na ciąg ma wpływ wiele czynników, więc czy jest on potrzebny w każdej sytuacji ? Pewnie nie, ale w momencie gdy mocno wieje, lub piec pracuje na wysokich obrotach wytwarzając wysoką temp. Spalin to RCK się przydaje. Do kotłów na pellet jest nawet zalecany. U mnie wchodzi w grę tylko montaż bezpośrednio w kominie pomiędzy wyczystką, a rurą od pieca, ponieważ rura od pieca jest za krótka, a sama wyczystka za blisko podłogi jak na montaż RCK. Wykuć w tym miejscu otwór na RCK będzie ciężko bo ciężki dostęp i mało miejsca, żeby chociaż zmieścić wiertarkę z odpowiednio długim wiertłem.
  12. W tym temacie jest o RCK https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/24412-regulator-ci%C4%85gu-kominowego-za-i-przeciw/&share_tid=24412&share_fid=110131&share_type=t&link_source=app Regulator Ciągu Kominowego - Za I Przeciw
  13. Jakby tak instalatorzy od razu sugerowali montaż RCK i pompy kotłowej to byłby pewnie koszt kilkuset złotych więcej do całej inwestycji w piec, który kosztuje grubo ponad 10000 zł i połowa postów nie miała by miejsca :) A teraz jakby chcieć przerobić, to dużo większe koszty.
  14. Patrzyłem teraz w dtr i tam jest napisane, że wymagany komin dla mojego kotła min. 20x20 cm i 8m wysokości. Ja mam 20x16cm czyli jakby nawet za mały.
  15. A przestawienie tej wajchy może dać jakieś efekty ? Teraz jest całkiem otwarte. Mam też zamontowane zawirowywacze spalin na 2-óch półkach.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.