Skocz do zawartości

KristofSX

Forumowicz
  • Postów

    13
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Lokalizacja
    Dolnośląskie

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia KristofSX

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. tlen n 30% dochodzi do 15-17% zamiast trzymać 12,5
  2. @@Plot3k dzięki za info, a co jak na 30% daje z dużo ?
  3. właśnie to znalazłem, tak to wygląda że chyba pompa, jakiś czas temu podczas startu pieca pompa dość głośnio zachrobotała, ale od tamtej pory tak się nie odzywała. teraz co jakiś coś tam w niej słychać, nie chodzi tak cicho jak te na ogrzewaniu. gdy instalacja zaczyna buczeć to czuć jak przy drżą rury jakby nie było przepływu
  4. przez 3 miesiąc było wszystko ok, od dwóch godzin mam co 60 sekund koncert a piec leci na 50% non stop i nie może dogrzać do 67 stopni teraz zauważyłem że pompa pieca chodzi jakby ktoś piasek wsypał
  5. niecały 3 miesiąc użytkowania i wygląda n pierwszą awarię. piec nie może dość do h1, przy przejściu z h2 na h1 mniej więcej w okolicach 65-67 stopni, instalacja zaczyna buczeć w całym domu i temperatura spada do 63, i kolejny cykl, nagrzewanie do 65-67 --->buczenie--->temp spada-->cisza-->nagrzewanie--> rura przed zaworem kryzującym (powrotna) robi się raz mega gorąca, raz ciepła.
  6. u mnie 80-90 na 30% , na 100% 130-140, generalnie temperatura zależy od mocy nadmuchu, i zauważyłem że temperatura spalin jest niższa gdy piec jest wyczyszczony, wyższa gdy popiołu jest już sporo.
  7. Panowie, jak to jest z tym tlenem? w końcu pojawił się serwisant na rozruch zero, niestety nie mogłem przy tym być, ale nie chciałem go już odmawiać na inny termin bo czekał bym kolejny miesiąc. wracając do tematu: serwisant poustawiał swoje ustawienia, lambda działa, ale kazał mi dołożyć wentylację w piwnicy (mam jedną w kominie fi120) gdyż przy paleniu na 100% gdzie tlen zadany 8.5% , sonda pokazywała 6.2-6.5% , stwierdził że to zdecydowanie za mało wentylacja dołożona (zetka od okienka - rurą fi150 puszczona na podłogę i skierowana do pieca w odległości ok 150cm) jest lekka poprawa, ale np na 50% przy tlenie zadanym 10% tlen spada do 8.5% na 30% tlen zadany 12.5% i tutaj dochodzi nawet do 15% , to brakuje tego tlenu czy nie??
  8. Hej, mam podobny metraż, podobnie ocieplony, cały czas zmieniam i testuję, teraz idzie ok 15/dobę zacznij od wyłączenia pogodówki kotła, u mnie tak: 75 na stałe, histereza 12/8 , zawór kryzujący 2 obroty, pompa pieca 2 tryb 2 bieg, modulacja 100% bez zmian, 50% 4s /25s, 30% 4s/53s , obniżenie nocne 6st kaloryfery 3 st podłog (mam 2 mieszacze - na pogodówce , kaloryfery krzywa 1.2 -1.3 , podłoga 0.8, kaloryfery max 49st, podłoga max 33) w domu cały czas miedzy 22 a 24st
  9. Panowie, pytanie: Smartfire 15 ,Pompa pieca DAB, który tryb pracy i jaki bieg najlepszy? mam pierwszy tryb i pierwszy bieg.
  10. Lazar fajny piec ale serwis to porażka, ja czekam już prawie 2 miesiące na 'serwis 0' i zamontowanie sondy lambda....a spalanie mam podobnie, 2-2,5 worka na dobę i temperatura zewnętrzna nie ma dużego wpływu na spalanie, trochę przestawiałem ustawienia ale jakoś poprawy nie widzę
  11. Jasne, Mieszacz 1 to podłogówka + kaloryfery , mieszacz 2 to tylko kaloryfery. trochę kręciłem zaworem kryzującuym kotła i przy mocniej otwartym (3 obroty) temp na mieszaczu 2 do chodzi do 49 (nastawione na 55), ale wtedy kocioł zasuwa na 100% generalnie kocioł odpalony przez monterów ale serwisant z lazara jeszcze nie był , tak że kocioł idzie na fabrycznych ustawieniach, będzie dołożona sonda lambda. mam też nadzieję że spalanie trochę spadnie bo teraz to 2 worki na dzień.
  12. Witam wszystkich! ja również dołączyłem do posiadaczy Lazar Smartfire 15KW mieszkanie dwupoziomowe 150m, jeden poziom tylko grzejniki, drugi to podłogówka + grzejniki, do tego CWU (40st) kocioł grzeje do zadanej temp bez problemu, nie ważne czy to 70 czy 75 czy 85, ale na mieszaczu z kaloryferami , nieważne ile ustawię ,maksymalne co mogę uzyskać to 46-47stopni. daje to komfortową temperaturę w domu ale jak przyjdą niższe temp to będzie słabo. próbowałem regulować zaworem kryzującym ale niewielkie ruchy (+/- 1/4 obrotu powodują duże spadki na kotle i mieszaczach), tryby pompki za mieszaczem również nie zmieniają niczego. w/g zegarów temperatura 43 na zasilaniu/40 na powrocie. czujnik pogodowy wyłączony, nie mam termostatu pokojowego, zmieniałem ustawienia mieszacza w menu serwisowym ale nie wiele to pomogło. macie jakieś pomysły co jeszcze mogę zmienić?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.