Skocz do zawartości

szaman89

Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom 100m2
  • Instalacja
    8 grzejników panelowych oraz podłogówka
  • Kocioł
    Kotły Leszka Katla 11kW

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Płock

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia szaman89

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Dokładnie o ten otwór mi chodzi. Myślałem, że może ktoś jakoś rozwiązał ten problem. Wychodzi na to że Kipi nie nadaje się na dzisiejsze czasy ;⁠-⁠)
  2. Jako, że dostanie w mojej okolicy pelletu dobrej jakości jest utrudnione to chciałbym zapytać Was o kwestie waszych sytuacji. Przy pellecie słabej jakości otwór dla czujnika płomienia mocno się osmala przez co czujnik wariuje i potrafi zejść do wartości 0 mimo obecnego płomienia przez co kocioł się wygasza i odpala ponownie i tak non stop. Im dłużej użytkuje słabej jakości pellet tym gorzej. Macie na to jakiś patent?
  3. W tym wątku znajdziesz moje ustawienia na kotle Katla 11kw dla porównania.
  4. Dziękuję Ci pięknie za informacje, ustawienia już pozmieniane. Kocioł był montowany na samej końcówce września bodajże. Rozpaleń na ten moment: 333. Od dwóch tygodni (nie było czasu wcześniej - wykończeniówka wykańcza :) ) steruje nim przez regulator pokojowy i harmonogramowanie przez niego + harmonogramowanie CWU bezpośrednio na sterowniku. Ogólnie nie miałem wrażenia, żeby dużo razy się odpalał. Tylko te nieszczęsne przechodzenie z grzania wody na grzanie grzejników. Teraz będę obserwował rozpalanie przez powiadomienia z home assistanta i sonof pow r2 i zobaczę jak wychodzą statystyki dzienne. Econet niestety dopiero w planach.
  5. Dziękuję za nastawy. Jeśli chodzi o wydajność podajnika to niedługo będę miał kolejną dostawę pelletu to zrobię test od nowa. Mógłbym Cię prosić o wyjaśnienie zależności ustawień do wygaszania i rozpalania pieca ponownie między grzaniem wody a grzejników? Edit: Podłogówkę mam na termostacie. Rozumiem, że przy podwyższeniu temperatury zadanej kotła powinienem przykręcić termostat?
  6. Pospisywałem chyba wszystko. Jeśli czegoś jeszcze potrzeba to pospisuje kolejne. Nie posiadam mieszacza w instalacji. Ustawienia kotła: - Temperatura zadana kotła: 50 - Modulacja mocy: * Moc maksymalna: 16kW * Moc nadmuchu MAX: 47% * Histeraza H2 ŚRED: 3 stopnie * Moc średnia: 8kW * Moc nadmuchu ŚRED: 36% * Histeraza H1 MIN * Moc minimalna 4kW * Moc nadmuchu MIN * Histeraza kotła Hk: 5 stopni * Min moc kotła w aktywnym trybie Fuzzy Logic:: 0% * Max moc kotła w aktywnym trubie Fuzzy Logic: 100% * Moc nadmuchu - ruszt: 30% * Wydajność podajnika: 22.3 kg/h - Tryb pracy: Pellet - Tryb regulacji: Fuzzy Logic - Czyszczenie palnika co: 2h - Intensywność czyszczenia: 2% Ustawienia CWU" - Temperatura zadana CWU: 47 stopni - Tryb pracy CWU: Bez priorytetu - Histereza zasdob. CWU: 7 stopni - Dezynfekcja CWU: Wyłączona USTAWIENIA SERWISOWE Ustawienia kotła: - Wybór termostatu: Uniwersalny - Minimalna temperatura zadana kotła: 40 stopni - Maksymalna temperatura zadana kotła: 85 stopni - Temperatura wyłączenia kotła rezerwowego: 0 stopni - Kod sygnalizowania aktywnych alarmów: 127 - Temp. prewencyjn. schładzania kotła: 86 stopni - Parametr A: Fuzzy Logic 5 - Parametr B: Fuzzy Logic 40 - Parametr C: Fuzzy Logic 15 - Wył. od termostatu: NIE Ustawienia CO I CWU - Temperatura załączania pompy CO: 40 stopni - Czas postoju CO podczas ład. CWU: 0 min - Minimalna temperatura CWU: 20 stopni - Maksymalna temperatura CWU: 70 stopni - Podwyższ. temp. zadanej kotła od CWU i Miesz: 10% - Wydłużenie czasu pracy pompy CWU: 3 min - Wymiennik ciepła: NIE
  7. Domyślam się, że to pytanie laika ale niedawno przeniosłem się z bloku do domu ogrzewanego piecem pelletowym jak wygnaturce i posiadam palnik KIPI ze sterownikiem Ecomax 850. Nie ukrywam, że obsługi pieca cały czas się uczę. Nie mogę zrozumieć zachowania pracy tego sterownika. W sytuacji potrzeby zagrzania zbiornika cwu i grzejników, piec wygasza się po zagrzaniu zbiornika cwu i od razu odpala, żeby dogrzać grzejniki. Czy jest jakieś ustawienie, które odpowiada za wygaszanie pieca pomiędzy tymi dwoma następującymi po sobie zadaniami? Na mój chłopski rozum powinien przechodzić do kolejnego zadania bez wygaszania i ponownego rozpalania.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.