Skocz do zawartości

kogut01

Nowy Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia kogut01

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Tak w ogóle to przepraszam za kiepski schemat, ale nie dość że go rysowałem na telefonie to jeszcze jestem podpięty do kroplówki
  2. Ok, dzięki. Mam jeszcze pytanie czy mogę w ten sposób zamontować zawór czterodrogowy. Kolor zielony to mieszacz, niebieski powrót (i tu pytanie czy można połączyć pionowo powrót do mieszacza) Kolor pomarańczowy to woda zmieszana a różowy to zasilanie z pieca. Zastanawiam się czy zastosować trujnik redukujący i puścić te rurki z powrotu do mieszacza i z mieszacza w powrót, tylko nie wiem czy to zda egzamin i nie lepiej by było bezpośrednio kolankiem całość wody z powrotu przekierować na zawór i z zaworu do pieca. Dodam jeszcze że wyjścia z pieca to 6/4 cala, obejście pompowe 1 cal, zasilanie i powrót przechodzi w 2 cale. Czy mog zastosować zawórmieszający 1 cal, czy musi być większy. A może ktoś widzi leprzą alternatywę, każda podpowiedź cenna. Pozdrawiam
  3. Witam, mam pytanie w jaki sposób montuje się czujniki temperatury powrotu i temperatury zasilania (za mieszacz em). Czy montuje się porostu przylgowo czy też może za pomocą jakiejś kapilry na czujnik bądź trujnika redukcyjnego zamontowanego w odpowiednim miejscu.
  4. Mam pytanie czy czujnik temperatury który jest zamontowany w czopuchu mojego kotła (kołton boxer 25), służący do funkcji pid, może być wykorzystany do sterownika ecomax 850 jako czujnik temperatury spalin? Czy sprawdzają się jedynie jakieś dedykowane czujniki do tego sterownika?
  5. Podpowie ktoś czy montaż calowe go zaworu 3 lub 4 drogowego przy takiej instalacji ma sens i czy da radę, oraz czy przy tej konstrukcji pieca warto dołożyć jakieś płyty szamotowe?
  6. Metraż domu to 230m2 dom ocieplony 15cm steropianu, ogrzewanie tylko na grzejniki. W ubiegłych latach zużywalem ok 4 ton węgla + trochę drewna na wiosne i jesień. Komin ceglany z wkładem z rury ko.
  7. Przyklejam się do tematu. Będę wstawiał palnik kipi 20 do pieca kołton boxer 25. Mam starą instalacje gdzie zasilanie wychodzi rurami 2" i przechodzi w calowe piony. Zastanawiam się czy jest sens wstawiać zawór 4 drożny w celu możliwości grzania w kotle na wyższej temperaturze niż obecne 50c i czy taki, zawór na przykład w rozmiarze 1 cala da radę wymieszać w tych 2 calowych rurach i sporej ilości wody w instalacji. Dodatkowo mógłbym tym zaworem podnieść temp. powrotu. NIektórzy podpowiadają żeby nic nie wstawiać i temperaturę zasilania sterować temperaturą kotła. W instalacji mam zamontowane jedynie obejście pompowe i zawór grawitacyjny. Mam jeszcze pytanie czy wstawić jakieś płyty szamotowę do tego kotła jak tak to gdzie, to jest typ "nieudany wynalazek" dolno górnego spalania. Poza tym zastanawiam się czy palnik wstawić w drzwiczkach popielnika pod rusztem wodnym, czy w drzwiczkach paleniska. Będę bardzo wdzięczny za wasze porady i opinie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.