Skocz do zawartości

milan

Forumowicz
  • Postów

    26
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez milan

  1. To starsza wersja ecoala 2.4 i nie mam siłownika na zaworze 3d , ustawiam ręcznie. Pompa CO chodzi cały czas to chyba nie ma możliwości podebrania w drugim kierunku,ale pewnie się mylę to wstawię za pompą CO zawór kierunkowy tak jak mówisz.W poprzednim temacie zadałem pytanie odnośnie doboru pomp czy 25-40 dałaby rade w mojej instalacji  i tak się zastanawiam jeśli kupiłbym grundfosa alpha L 25-40 i nie dałbym rady w tej  instalacji CO to czy mogę taką pompę zainstalować do cwu zamiast tej co mam wilo ?Po prostu słyszałem że tak jak z kotłami instalatorzy doradzają  większą moc, to tez jest tak z pompami CO .

  2. Dzięki za podpowiedzi ,chyba da się tak zrobić  ,bardzo mi się podoba pomysł z pompą mieszającą..Jeszcze takie pytanie czy zawór kierunkowy jak by był na powrocie zbiornika CWU od dołu to nie byłoby lepiej bo woda z C0 nie wchodziła by do zbiornika CWU

  3. kocioł ogniwo 25 kw ,grzeje 200 m,piwnica +parter( dwa lokale 50 m,gdzie cały czas ktos wchodzi i wychodzi)+ piętro + poddasze,grzejniki aluminiowe armatura kraków 190 żeberek + dwie podłogówki (małe łazienki)+ w łazienkach dwie drabinki.Podłogówki połączone z drabinkami i na powrocie termostaty .Grzejniki nie mają termostatów.Całość na jednej pompie grundfos 25-60 która będzie wymieniona(pytałem się już w innym temacie na forum)..Zbiornik cwu 80 l z pompa wilo star RS 25/2 na powrocie

  4. Witam .Mam pytanie odnośnie zwiększenia temp powrotu na kotle.Trochę się naczytałem na ten temat i u mnie mam załączoną ochronę przez pompę cwu,jednak zbiornik cwu jest oddalony ładnych pare metrów .Temp.powrotu mam ustawiona na 40 st.Co moge przerobić aby zwiększyć temp.powrotu bez uzywania pompy cwu.Zawór trójdrozny jest tak zamontowany że obniża temp która idzie na dom ..Narysowałem jak wygląda instalacja

    post-8357-0-42366000-1487520015_thumb.jpg

  5. Witam

    Posiadam kocioł na ekogroszek Zebiec KP 30 .Dom ok 160m + 120 CWU.średnio docieplony styropianem 5 między pustakiem ,a cegłą w środku.Piec był zakupiony o większej mocy gdyż docelowo miało byc ogrzewać 220 m.

    Jest to kocioł na ekogroszek i praktycznie brak możliwości palenia w nim na różcie awaryjnym.Kocioł jest podłączony do komina 14X14 -wysoki ok 8m i nawet że chodzi poprawnie.,Po trzech sezonach komin był prawie czysty.

    W tym roku miałem dwie poważne awarie.Rozleciała się dmuchawa i rura od ślimaka się wytarła i zrobiła się dziura.

    Postanowiłem kupić kocioł zasypowy na przyszły sezon,aby miec możliwość palenia w okresach przejsciowych.Musi to być niski kocioł i myślałem o taurus bawół lub moderator unica gdyż taki mam możliwość podłączenia do drugiego komina o średnicy 15 cm bezpośrednio. Kocioł mógłby być większy(chodzi o wysokość) ,ale stałby równolegle do komina i wyjscie z czopucha do komina było by pod kątem 90 st.

    Poszedłem do sklepu z kotłami i powiedziano mi że komin za mały dla kotła dla mocy 20 kw (bo podobno taki musi być) ,a jak bym chciał palić miałem to już taka średnica całkowicie odpada.

    Moje pytanie do kolegów który z tych kotłów polecacie (lub jakiś inny ,byle niski),czy średnica komina15 wystarczy dla 20 kw i jakie problemy mogą być z takim kotłem czy np jak braknie prądu to nie zagotuje w nim wody.Czy jeśli będę palił w nim w okresach jesienno zimowych gdy nie ma mrozów to może byc mniejszej mocy,a w przypadku kolejnej awarii w casie mrozów da rade utrzymać temp.przez krótki okres do usunięcia awarii

    Wcześniej nigdy nie paliłem w takim kotle,a troche powiem szczerze drażni mnie mój obecny , bo trochę miałem z nim kłopotów w zimę,a i o dobry ekogroszek coraz trudniej

  6. Witam,

     

    Problem z długim dochodzeniem do żądanej temperatury.

     

    W moim piecu zamontowany jest palnik retorowy obrotowy. Z tego co powiedział producent kotła, trzeba zmienić nastawy na 10 s podawanie / 24 s przerwa (takie sa wymagania przy obrotowej retorze: nie 1/3 a 1:2,5 a nawet 1:2). Zmieniłem nastawy i zaczą grzać trochę lepiej. Pomimo to ciągle jestem nie zadowolony. Piec pracuje ok.1 h dochodząc do zadanej temperatury, potem przechodzi w stan podtrzymania pozostajac w nim ok 1/2 h, po czym ponownie się włącza i tak w kółko. Dodam, że temp. w domu to ok 20 C (bez szału). Mam zawór 4-drogowy ustawiony na ok 1/2 (część gorącej wody wraca na kocioł. Moim zdaniem to za krótko piec pozostaje w podtrzymaniu i za długo dochodzi do zadanej temperatury. O zużyciu groszku nawet nie wspomnę...

    Witam.

    Jeśli masz sterownik Ekspert to musisz mieć tam taką funkcję jak zakres reguacji.

    Jeśli masz na 0 to sterownik działa na zasadzie klasycznnego sterownika .Po osiągnięciu zadanej temp. wyłącza się i wchodzi w nadzór.Jeśli ustawisz na 10 to koioł będzie chodził ekonomicznie nie wchodząc w nadzór tylko będziesz regulował sobie ilość powietrza tak żeby osiągnąć najdłuższą przerwę. Ja posiadam kocioł 30 kw ze sterownikiem Perfekt(tej samej firmy i myślę że ekspert od perfekta niewiele się różni i musi być zakres regulacji)

    Ja przy kiepskim eko (jaki teraz mam)czas podawnia mam 5 s przerwę 15 a potem sterownik w zależności od nastawionej temp. i ilości powietrza wydłuża sobie tą przerwę.Oecnie mam nastawioną temp 47 st i sterownik wydłużył sobie przerwę do 130 s.

    Przy tych sterownikach tak jest że kocioł nie powinien wchodzić w nadzór.Na początku bardzo mnie to denerwowało,ale zauważyłem że nie ma wahań temp która idzie na grzejnki.

    Pozdrawiam

  7. Witam

    Uruchomiłem mojego zębca. Wszystko dobrze się wypala. Na ogrzewanie domu 180 m spala przy obecnych temperaturach 30 kg ekogroszku. Mam jednak duży problem w ustawieniach mianowicie nie mogę ustawić korekcji ekonomicznej tak aby temp. zdana była poniżej 40oC. W domu przy min. temp. zadanej 45oc jest około 24 oC. Po wciśnięciu przycisku korekcji nie ma efektu w postaci obniżania się temp na kotle. Dodam że w instalacji starego typu nie ma zaworów mieszających. Piec cały czas pracuje, nie wchodzi w nadzór. Moje ustawienia to czas podawania 4s. wentylator 50% wyliczony czas przerwy ok 70 s, pozostałe parametry wg producenta.

    Witam .

    Posiadam kocioł Zębiec KP 30 i też mam ustawioną temp .na 45 st .Jeśli przychodzą mrozy to naturalnie że tą temp zwiększam np. na 55 st.

    Palę już tak 4 sezon i piec jakoś się trzyma.

    Ktoś powie że go zaraz sz..k trafi przy takiej temp.,ale żeby tak mówić trzeba wiedzieć jaki ten kocioł posiada sterownik.Może on działać na zasadzie włącz-wyłącz jednak on praktycznie nie wchodzi w nadzór gdyż posiada pid( czy jak go tam zwał) i dlatego wydaje mi się że może pracować przy niższych temp.

    Pozdrawiam

  8. Teraz dom jest wygrzewany.

    Generalnie dom miał być 115 m +cwu z tym że w tych 115 jest jeszcze trochę podłogówki..

    Po dodaniu garażu i piwnicy wyszło ok 160 m.

    Dom ocieplony 12 styropian a poddasze wełna 25 cm.

    Kolega boi się czy da radę ogrzać ten garaż(ocieplony) i piwnice.

    Dziwi mnie że gostki z serwisu ustawili 1 do 3 przy 15 kw bo w instrukcji pisze że ta przerwa powinna być większa.

    Generalnie węgiel wypala się ładnie z tym że bardzo gorący jest czopuch

  9. Witam .

    Znajomy kupił kocioł ling duo 15 kw z obrotową retortą.Kocioł chodzi pod względem mechanicznym prawidłowo tzn nie zrywa zawleczek .

    Ustawiony został przez serwis 5 s podawanie 15 przerwa dmuchawa w skali 250 na +- 100.

    Moje pytanie jest takie czy czopuch ma być tak gorący że nie idzie dotknąć go ręką.Czy jest to związane z budową wymiennika ?.

    Ja posiadam kocioł Zębiec i u mnie można go spokojnie dotykać.Nawet sprawdzam sobie tak czy nie idzie mi ciepło w komin.

    Kocioł ten zmienialiśmy parametry tzn wydłużaliśmy przerwę i dalej jest bardzo gorący.Oczywiście spala duże ilości węgla

  10. Witam .

    Znajomy kupił kocioł ling duo 15 kw z obrotową retortą.Kocioł chodzi pod względem mechanicznym prawidłowo tzn nie zrywa zawleczek .

    Ustawiony został przez serwis 5 s podawanie 15 przerwa dmuchawa w skali 250 na +- 100.

    Moje pytanie jest takie czy czopuch ma być tak gorący że nie idzie dotknąć go ręką.Czy jest to związane z budową wymiennika ?.

    Ja posiadam kocioł Zębiec i u mnie można go spokojnie dotykać.Nawet sprawdzam sobie tak czy nie idzie mi ciepło w komin.

    Kocioł ten zmienialiśmy parametry tzn wydłużaliśmy przerwę i dalej jest bardzo gorący.Oczywiście spala duże ilości węgla

  11. Mój problem to za duży kocioł i z chęcią bym się go pozbył.

    Przyznaję się do błędu że sam uznałem że kocioł o mocy 30 kw Zębiec będzie dobry do domu o mojej powierzchni tj ok 180 m..

    Po zakupie tego kotła okazało się że kocioł ma moc max 34 kw(producenci podają 80 % mocy z jaką prawidłowo powinien pracować prawidłowo).

    Okazało się że Zębiec podaje że ten kocioł wystarczy do ogrzania 7 cm styropianu to 350 m,a 10 cm to 450 m.

    Wystawiłem go na sprzedaż choć zdaję sobie sprawę że nie ma szans go sprzedać choćby ze względu na wagę.

    Grzeję nim na pół gwizdka gdyż jak bym mu ustawił temp 70 to osiągnie bez problemów jednak zużycie węgla byłoby straszne.

    Ustawiłem mu w okresach przejściowych tj jesień ,wiosna 47 stopni i zużywa około 25 kg na dobę.

    Myślę że go zeżre korozja ,ale po nim nie widać tego (chyba robi mi na złość).

    Ja nie czytałem internetu i teraz żałuję .

    Piszę ku przestrodze że nie zawsze lepszy jest większy.

    Kolega ma trochę inny problem .Tak czasami bywa że nie chcemy słuchać dobrych rad :)

  12. Czy jest ktoś zainteresowany kupnem kotła KP 30 kw.

    Kocioł posiadam 3 sezon i chcę go sprzedać bo kupiłem trochę za duży do mojej powierzchni.tj 150 m.

    Myślałem że moc regulowana to można zmniejszyć,ale to był chwyt reklamowy.Kocioł odpowiedni dla domu o powierzchni ponad 200m

    Kocioł chodzi bez żadnego problemu,posiada sterownikPerfekt z PId,motoreduktor Nord.

    Nie mam z nim żadnych problemów-utrzymuje zadaną temp.i nie zrywa zawleczek.Na łączeniach podajnika z kotłem widać czerwony silikon gdyż po każdym sezonie go rozbierałem i czyściłem.Rozważę każdą ciekawą propozycję[email protected](woj.małopolskie)

  13. Miałem miał :huh:, który idealnie spalał się w "zwykłym" piecu - kupiony z drugiej (znajomej) ręki, na 99% pewny - może jakieś jego parametry wybitnie nie pasują do retorty - tego nie wiem.

     

    Wiem, że miałem też kilka "sortów" eko-groszku - każdy z nich (ew. po lekkich korektach parametrów) spala się w tym palniku super - stąd wysnuwam wniosek, że miał dużo trudniej w tym spalić.

     

    P.S. Nie mogę sobie także zarzucić braku samozaparcia i jak najlepszych chęci przy moich testach z miałem - gdyby się on dobrze spalał byłyby spore oszczędności, także dobrych kilka miesięcy na to poświęciłem... Niestety oszczędności na cenie z dużym nadmiarem pokryła robocizna i wyższe spalanie miału niż eko-groszku.

     

    Nie podważam wcale faktu, że komuś pali się dobrze - także dziękuję za dobre chęci, ale nic mi taki worek nie da, gdyż ja potrzebuję na sezon 8 ton - mogę co najwyżej powiedzieć - tak - istnieje taki miał, który się w brucerze dobrze spala - ale co mi z tego B)

    Marcin

    Stoję przed wyborem palnika do kotła.Czy coś się zmieniło i mozesz powiedzieć że spalanie poprawiło się.Czy paliłeś już suchym miałem?

    Bo powiem że zwątpiłem w brucera czytając ciebie i zaczynam patrzeć w stronę retorty obrotowej ardeo która ma możliwość zrywania spieków.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.