Skocz do zawartości

Zbisza

Forumowicz
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom jednorodzinny. Kostka PRL. Ocieplenie 5cm styro.
  • Instalacja
    Instalacja w obiegu otwartym. Grzejniki stare żeliwne, bez zaworów.
  • Kocioł
    SKAM-PV 13kW, sterownik SPPv2

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Mragowo

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Zbisza

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Pogodowke? Nie wystarczy czujnik temp w pokoju? Mamy pogodowke w firmie... I dziala tak ze najchetniej to bym ja golymi rekami rozszarpal.
  2. Ja tez dopiero co wrocilem i musze rozpalic w swoim .... Kotle. Kolego Pieklorz oraz Suspenser. Az tak mi sie nie pali. Kociol bede wymieniac latem bo mam jeszcze drewno, weglowa duza kostke no i nikt mi tego od reki nie zrobi a grzac trzeba. Widzialem kilka filmikow z dwoma roznymi sterownikami. Zaczne moze od tego ze mam mega prosta instalacje. Grzejniki zeliwne i pompka na najprosztszym sterowniku. Woda przekroczy zadana temp i pompka sie wlacza. Przy montazu nowego kotla mysle o wstawieniu zaworu 3 lub 4 droznego(nie wiem jeszcze jaka jest miedzy nimi roznica i ile opalu wiecej spala sie przez ten zawor). Poza tym chcialbym chyba troche "luksusu" w postaci czujnika temp w pokoju zeby nie latac i nie zmieniac temperatury na kotle jak sie zimniej zrobi na zewnatrz.
  3. Nie chciałem nikogo w błąd wprowadzić. Przekazałem co usłyszałem jak sam się za takim kotłem oglądałem. Mój wybór padł na SKAMP PV 13kw. Tylko jeszcze nie wiem z jakim sterownikiem.
  4. Z pewnoscia nie. Ekran ktorego na zdjeciach nie widze. Na stali sie nie znam. Tylko noże czasem kuje, stal na maztenzyt hartuje :-)
  5. Nic mi nie wiadomo na temat SAS`ów na groszek. Na pellet podobno są ok. Słowa mojego instalatora. Skłaniam się ku SKAMP-PV. Na stronie producenta informacje i zdjęcia są dość ogólne ale tutaj: http://ranking.czysteogrzewanie.pl/kotly-podajnikowe/kociol/skamp-pv możesz np zobaczyć sposób czyszczenia części pionowej wymiennika. Swoją drogą ciekawie jest tam napisane: Zasadnicza część wymiennika jest pionowa, wyposażona w zawirowywacze. A za grom nie mogę znaleźć zdjęć wymiennika z zawirowywaczami. Obawiam się nieco palnika sv200. Wali płomieniem i żarem na ścianę kotła. W tym jednym miejscu stal się rozszerza mocniej niż pozostała część ściany kotła. Ciekawe czy za 5 lat nie pojawią się mikropęknięcia od naprężeń i ciągłej rozszerzalności cieplnej w tym miejscu. Chyba wstawiłbym w tym miejscu szamot.
  6. Urządzenie niby nie jest skomplikowane ale to trzeba umieć policzyć. Dobrać sprężarkę, obliczyć sprawność. Nie takie hop siup.
  7. Z takimi parametrami to można w gaz uderzać. Zazdroszczę.
  8. Też marzyłem o pellecie. I na marzeniach się skończyło. U mnie poszłoby lekko 5-6 ton bo lubię ciepło, chata średnio zaizolowana. A cena pelletu niebezpiecznie rośnie. Lokalni producenci powariowali z cenami. Około 800 netto/t. A dwa że jest pelletu coraz mniej. Ludzie się rzucili na te dofinansowania jak diabli. O gazie nawet nie myślę. Sąsiad miał i po roku przeprosił stare Camino, dobył siekierę i pali drewnem. Jeszcze to drogi interes. Chyba że masz dobrze ocieploną chatkę.
  9. Pozazdrościć. Taka wymiana to ból głowy i kieszeni. Napiszę jeszcze do Pieklorz. Zobaczę co powie.
  10. Patrzę na tego Skamp PV i tak diabli wiedzą czy to duży popielnik czy mały :) Ma pionowy wymiennik i nie trzeba go rozkręcać. Wystarczy dźwigniami poruszać i na jakiś czas spokój. Dla mnie to i tak luksus. Teraz mam tak zwalony piec że płomieniówek nie mogę z żadnej strony wyczyścić bo dojścia nie ma. A Ty kolego o6483256 też przed wymianą kociołka jesteś?
  11. Dzięki za odpowiedź bethold61. O tym drewienku napisałem bo sąsiad ma piec na ekogroszek i może podłożyć drewno które ma od teścia za darmo. Powiedzmy że też mam taka możliwość. Straż miejska u nas nie nęka mieszkańców dopóki ktoś "serdeczny" nie doniesie. Zawór 3 drogowy będzie na pewno przy nowym kotle. Teraz tylko pojawia się pytanie jaki kocioł? Jak wiadomo są producenci którzy robią kotły i producenci którzy produkują coś ma tylko w nazwie kocioł. Wymiennik poziomy czy pionowy, nie ma znaczenia. Czy będzie niebieski firmy X czy zielony firmy Y też nie ma znaczenia. Zależy mi na propozycji kogoś kto ma pojęcie o kotłach. Nie wiem na ile można wierzyć stronie: czysteogrzewanie.pl ale wszystko wydaje mi się sensownie napisane. Mają tam ranking pieców, po filtrowaniu moich oczekiwań tzn. Kocioł na ekogroszek, moc 10-15 kw, 5 klasa. Na pierwszym miejscu pojawił się kocioł SKAMP-PV o mocy 13 kw. Spędziłem już nie wiem ile godzin na szukaniu konkretnych informacji od użytkowników lub znawców pieców i mało co znalazłem. Nie chciałbym kupić kotła i później mieć z nim same problemy, tym bardziej że u mnie nie ma kombinacji. Żadnej podłogówki, bojlerów itp. Tylko piec, rury i żeliwne grzejniki. Także będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam Zbyszek
  12. Witam. Podepnę się pod temat ponieważ też stoję przed wymianą pieca a nie chcę zakładać nowego tematu. Szukam pieca na ekogroszek, naczytałem się tematów na forum i po prostu zgłupiałem. Nie wiem już czy piec Ogniwo Eko Plus M 10kw z palnikiem retortowym II generacji BURNER SM. Czy piec RBR-k 12, czy może setlans, czy szukać czegoś z palnikiem sv200. Fajnie by było gdybym miał możliwość podrzucić jakieś drewko, bo mam do tego dostęp. Zapotrzebowanie na ciepło wyliczyłem tutaj. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/54u1 W chwili obecnej mam piec zasypowy, 12kW i powiem tak: ten piec ziewa. Kisze opał. sadzy w cholere ale inaczej się nie da. Jakbym miał 50 stopni na piecu to bym w domu nie wytrzymał. Pomóżcie Panowie bo już się kompletnie pogubiłem a porządnych opinii jest jak na lekarstwo. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.