Skocz do zawartości

stówa

Forumowicz
  • Postów

    32
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    dom o pow. ok 180m2 ocieplony wełną mineralną 10
  • Instalacja
    8 grzejników panelowych
  • Kocioł
    Lidia compact 5-25 kw, Turcja

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    okolice lotniska Modlin

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia stówa

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. Instalację mam niezbyt rozbudowaną: 9 grzejników i zasobnik 200l. Naczynie mam także dodatkowe i to działa natomiast oryginał w kotle tak jak pisałem pustak. Czujnik kupiłem w oryginale w Wentorze kosztował dużo za dużo bo około 200zł,ale kto bogatemu zabroni. A co do wymiany niektórych komponentów kotła, to wymieniłem już żarnik, ruszt oraz to STB. Kocioł mam 2,5 sezonu i jestem z niego zadowolony. Pozdrawiam i życzę wszystkim mimo wszystko Zdrowych i Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku, a jak ktoś chce pobalować, to może zrobić bal Sylwestrowy w Nowy Rok? Śmieszne, ale to też jest wyjście. Pozdrawiam.
  2. Zrobione. Czynność dziecinnie prosta. Na prawym boku kotła patrząc od przodu jest taki port w który wkłada się sondę od STB. Jest na tym śruba dociskająca sondę do boku kotła. Do wymiany tego jakby co to przyda się jakiś środek przewodzący dobrze ciepło, aby posmarować nim sondę. Ja tego nie miałem, ale zawsze mogę poprawić. A zapomniał bym: na tym boku są dwa porty z sondami, bliżej frontu jest STB, ta druga jest za nią bliżej zaworu bezpieczeństwa. Sondy nie są głęboko, dłonią z góry śmiało się dosięgnie. Dla wygody odkręcamy oczywiście ten boczek, aby dostać się do samego czujnika oraz tylną klapkę na wysokości górnej krawędzi zbiorniczka wyrównawczego. Nic więcej nie demontujemy. Może ktoś kiedyś skorzysta. Pozdrawiam.
  3. Tak to jeszcze się orientuję, ale myślałem, że sama ta bańka musi gdzieś wejść. Tak właśnie mam nowy STB. Spróbuję go zamontować, a jak będzie coś dziwnego to zrobię zdjęcie. Pytałeś czy jestem pewny, że to jest zepsute, chyba tak, bo nie dało się w żaden sposób wcisnąć to zabezpieczenie i sterownik miał cały czas przegrzanie na wyświetlaczu. Ponadto nie chciałem ryzykować, bo stało się to po nabiciu naczynia przeponowego w kotle, gdyż objawem były duże skoki ciśnienia i po sprawdzeniu nie było wcale powietrza w zbiorniku. Na dodatek spieprzony był odpowietrznik. Tak w sumie aby to bezpiecznie pracowało bez STB to trzeba by było idealnie odpowietrzyć kocioł, a co do tego to nigdy nie będziesz tego pewny. Tak mi się wydaje. No ale dzięki za szybka odpowiedź. Po wymianie podzielę się wiedzą, może komuś się przyda bo nigdzie nie mogłem tego wyczytać. Pozdrawia.
  4. Witam po dość długiej nieobecności na forum, ale mniejsza o większość. Mam pytanko do Was. Wie ktoś jak wymienić czujnik STB, tzn gdzie i jak umieścić jego koniec i czy podłaczenie kabelków na czujniku ma jakieś konkretne miejsce, tzn który gdzie? Jak to zwykle bywa walnęło w sobotę wieczorem a teraz czekam na dostawę.Pozdrawiam.
  5. Nie wiem kogo się pytasz, ale odpowiem Ci na swoim przykładzie. Żona moja bawi się w takie statystyki i wyszło jej, że od 01.01.2019 do ostatniego zakupu peletu, czyli 08.11.2019 spalaliśmy średnio 0,64 worka peletu na dobę. Kocioł trzyma temperaturę w domu 22 stopnie i wodę użytkową 50 stopni. Na lato nie był wyłączany z trybu ogrzewania domu, sterownik pokojowy miał nad nim pieczę. Ciekawe jak u innych to wygląda. Może ktoś się odezwie.
  6. No i za szybko mi to poszło z tym żarnikiem, ale ten może też posłuży. Pozdrawiam.
  7. Jak sądzicie dobrze mi dobrali UPS : 1500VA/900W..?
  8. O co Ci chodzi, to nie rozumiem.
  9. Tak jeszcze kamyczek do Wentora. Jak mi się żarnik skończył i dzwoniłem w celu zakupu, to powiedziano mi w Waszej pomocy technicznej, że ceramiczny do mojego kotła nie pasuje. Dlatego moje pytanie.
  10. Dalej nie wiem jak się to odpala, ale to tylko moja głupia ciekawość. Ten stary długi żarnik - taki jest u mnie, ma 19 cm długości. Ceramiczny 9cm i stąd moje pytanie ciekawskiego. Brakuje 10 cm do rusztu.
  11. Zastanawia mnie w jaki sposób te krótkie żarniki rozpalają pellet. Jakoś sobie przypominam, że wchodzi on w taką długą rurkę zakończoną gwintem, a jak się wkręci tą krótką, to będzie on kończył się w połowie długości rurki, a gdzie jeszcze do rusztu. Oczywiście mówię o Lidii.
  12. Zajrzałem do instrukcji i doszedłem do wniosku, że wzrok mam chyba nie za bardzo, bo nie ma wzmianki na temat ilości rozpaleń kotła przez żarnik. Widocznie ktoś coś powiedział i ze słuchem coś nie halo.
  13. Jak tak jest to widocznie wzrok mi się *** albo zero zgubiłem. Faktycznie po roku wymieniać żarnik, to "trochę" za wcześnie, ale fakt faktem przestał działać.
  14. Wg. instrukcji wytrzymuje ona ok. 2000 rozpaleń i tyle chyba było. Chodziła ponad rok. Jak zamawiałem grzałkę to powiedziano mi, że ceramiczna nie pasuje do mojego kotła, a jak to jest i dlaczego? Trudno mi powiedzieć. Może z tego względu, że mam dość stare oprogramowanie to może nie pasuje ono do nowej grzałki, jeżeli takowa istnieje. No lecę, obowiązki wzywają i ludzie czekają.
  15. Ja u siebie wymieniałem żarnik. Jaki to model, to nie mam zielonego pojęcia, ale nie jest ona ceramiczna. Tylko taka jest podobno montowana w Lidce. Jak potrzeba, to mogę zdjęcie zrobić,ale nie wiem czy to coś pomoże. Na tej śrubie która jest mocująca jest wytłoczone 230V i 430W i nic więcej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.