- Czy w instalacji z kotłem na paliwo stałe musi być naczynie wyrównawcze (układ otwarty), czy też mozę być zbiornik przeponowy?
- Jeśli może być zbiornik przeponowy to gdzie go najlepiej umieścić?
- Jak wykonać połączenie pompy, aby latem obwód działał tylko pompa-zasobnik, a zimą pompa-zasobnik-grzejniki, a pompa po wygaśnięciu pieca nie zabierała ciepłej wody z zasobnika do grzejników (może jakieś dodatkowe zawory do ręcznego przełączania obwodów, bo to by nie było problemem)?
- Jak najlepiej umiejscowić wejście do zbiornika wyrównawczego na ciepłej czy zimnej wodzie? Uważam że lepiej jest na zimnej aby darmo nie ogrzewać zbiornika i nie tracić energii. Dodatkowo spadek ciśnienia za pompą na ciepłej wodzie bo ciśnienie pójdzie na zbiornik a nie w instalację?
- Czy zawór różnicowy, w razie zwiększenia się objętości wody przepuści wodę przez siebie do naczynia wyrównawczego, czy musi być bezpośrednie połączenie z pieca do naczynia otwartego?
- Jak jest lepiej aby cały układ działał na nadciśnieniu czy podciśnieniu?
- Jakie zawory i dodatkowe zabezpieczenia należy wstawić aby układ działał poprawnie?
Z zawodu jestem konstruktorem budowlanym, dlatego też tak wnikliwie pytam gdyż nie posiadam takowej specjalistycznej wiedzy w instalacjach.
Za wszelką pomoc serdecznie z góry dziękuję.
w ZAŁACZNIKU SCHEMATY .JAK NALEŻY POPRAWIC TE SCHEMATY? kTÓRY JEST LEPSZY?