Skocz do zawartości

Yoman

Forumowicz
  • Postów

    21
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Yoman

  1. Witam, 

    Wgrałem nowy soft i nie ogarniam teraz pieca, palę w pid z wygaszaniem, problem jest w tym że zadana 55st, wcześniej przy 60st wygaszal pięć, po wgraniu nowego softu piec dochodzi do 58st zwalnia wentylator na 1% i ma problem z dobiciem do 60st, 

    Jakieś sugestie? Zmniejszylem obroty wentylatora bo bardzo duża peletu zrzucał z palnika. 

    Jakie ma mieć obroty min i max wentylator? 

  2. Witam, 

    Posiadam 14kw Sas bio efekt, 

    Piec pracuje na pidzie bez wygaszania. Tamten sezon zakończyłem wynikiem 6ton, dziennie jakieś 25-30kg, 

    W tym sezonie dalej na pidzie tylko że z wygaszaniem spalanie mam na poziomie 15kg doba, ustawiłem 20st histereze na co,  piec ma zadane 60st, wygaasza się i przechodzi w czuwanie na jakieś 2godziny, jak było ciepłej trzymał dłużej do 3 godzin. 

    Co o tym sądzicie? 

  3. W dniu 20.03.2019 o 21:01, Visitor1230 napisał:

    Kiepska jakosc pelletu. Piasek i inny syf jakiego w pellecie byc nie powinno.

    Jakość peletu ale tez mi się wydaje wilgotność drewna używanego przy produkcji a później metody suszenia peletu. Przetestowałem kilka rodzaju pelletu. Sosnowy A1 z czystych trocin, dużo popiołu robił, co 2 dzień pełny popielnik, peletu dębowe bukowe znów pozostawiały dużo sadzy piec co chwila czarny, miałem tez okazje palić dębowym z resztami mebli to znowu robiło duże spieki i blokowało palnik. Zaobserwowałem ze Barlinek 8 mm bardzo dobrze się spała, dużo mniej popiołu i można zapomnieć o sadzy w piecu, nie ma czyszczenia jak to bylo przy innych peletach. Raz w tygodniu używam odkurzacza do zebrania popiołu z górnych drzwiczek, naprawdę jest czysto, niestety  za dobrej jakości pellet trzeba zapłacić. 

  4. U mnie bio efekt 14 poszło 5,5t Barlinka. Ok 30kg doba spalanie. Dom parterowy 150m w tym garaż gdzie grziejniki na 3 grzeją. 

    Pytanie?

    Czy piec przechodzi w nadzór lub podtrzymanie? Masz jakiś sterownik pokojowy? Jaka temp na podłogówkę? 

     

     

     

  5. Testowałem ostatnio kilka peletow, lokalnych i znanych producentów. 

    Bardzo niepokoiła mnie sadza w piecu i ciagle zaszczepienia tego a na dodatek z komina czarny dym podczas podtrzymania, problem rozwiązanych. Jakość peletu mówi wszystko, obecnie pale barlinkiek 8, szybciej schodziła 6,   Wszystko spała się na pył, żadnych ścieków itd. Jestem zachwycony ale nie cena. 

    Pytanie piec cały czas utrzymuje 55st stabilnie nie przechodzi w nadzór. Nie przebija tejbtemperatury. Pale w pidzie. Czy ro dobrze czy grzebać w ustawieniach?

    Obecnie spalone 4,5tony od początku października, realnie na 6 tonach powinno się zamknąć. To pierwszy sezon

  6. U mnie za ten okres 3 tony peletu a1 granukacji 6, wróciłem na Barlinka 8 i lepiej się to pali. Do końca sezonu 5 ton trzeba liczyć przy tak łagodnej zimie to dużo. Czekam na gaz i będzie trzeba podziękować za pellet. Koszty podobne a obsługa odpadnie. 

  7. Jak to 2 razy dziennie?  Chyba wszystkie odbiorniki ciepła są pazakrecane. 

    Bardzo dziwi mnie ze 2 razy załącza się piec na dobe i te 60st na piecu jest przez 12godz utrzymywane. U mnie pracuje manual srednio co godzine dobija temp 65-55st. 30min podtrzymanie 20 min praca. Pochłania 30kg peletu na dobę.pid brał jeszcze więcej bo Ok 40kg

    Przy zużyciu peletu warto jest podać temperaturę jaka idzie na instalacje.

    Zrobiłem eksperyment ze zrzuciłem 1 stopień na podłogówce i spalanie spadło o pół worka przez dobę. 

    U mnie przed zamieszkaniem na podłogę szło 27st i spalenia mogło być 1 worek, obecnie grzeje na 32st i worki idą 2. Taka różnica bo nie docieplony strop a dom parterowy.

     

  8. Tak czytam te wpisy odnośnie ilości spalania peletu to poszczególnych postow warto było by doprecyzowac temp jaka wychodzi na instalacje. Przed zamieszkaniem miałem  temp 28st na podłogę i spalanie na poziomie 30kg, kiedy teraz jadę 33st do pale od 40-45kg. Mam nie ocieplony strop stad taka temp. 33st. W pomieszczeniu przyjemne 22st.

  9. 4 godziny temu, lisek311 napisał:

    Coś duży ciąg u ciebie masz regulator ciągu kominowego?

    A w pidzie ci kocioł cały czas pracował że twierdzisz że się nie sprawdza?

    Niestety nie mam rck. Widzę ze ciąg za duży na wkładzie fi200. W ten regulator kom8na zainwestuje.

     

    w pędzie tez przechodził na nadzór. A jak było ciepło to w dzień ustawiałem wyga#zanie pieca. Spalanie było rzędu 45kg doba dlatego szukam w manualu. Udało sie zejść o worek ale sadza w górnej części pieca. :/ 

  10. 53 minuty temu, Bafi1234 napisał:

    Ja myślałem że żeby zmniejszyć pobór opału to trzeba doprowadzić do tego żeby jak najszybciej dochodził do zadanej i potem jak najdłuższy był w podtrzymaniu a to jednak nie? ma chodzić cały czas na minimalnej dawce paliwa? 

    Tez nic z tego nie rozumie. Mówiono żeby jak najszybciej dojść do zadanej temperatury w 6min w później jechać jak najdłużej w podtrzymaniu żeby spalanie było małe. U mnie Piec stabilnie  pravowal na pidzie jak zadałem 55st. Czysty piec był. Ale spalanie było większe jak obecnie manual wiec coś ta stabilna  jazda się nie sprawdza.? Mam górna komorę w sadzy bo przymykam wyczystke komina na pół i spaliny utrzymują się na 150st. Jak otworzyłem komin na full temp wzrosła do 300st.

     

    a jaka ma być histereza na co. Raz spotykam 10st a raz ze 2st. Mam ustawione na 10st. Zadana temp 65st 

  11. Podobnie widzę. Jak jest koło O temp to do 30min podtrzymanie. A jak mrozik trzyma to nawet 20min. Mam chyba jeszcze jeden problem ze dochodzi do zadanej tez Ok 20min. Pisali tutaj ze uzyskują czasy do 6min. Zastanawiam się czy paliwo jądrowe. Pale peletem sosnowym a1 granulacja 6, tamten sezon paliłem barlinkiem 8 i widoczna jest różnica w opróżnieniu się pojemnika. Nawet 40% podajnika za dóbre zrzera piec.

  12. Witam,

    Piec Pracuje w manual Ok 20min potrzebuje aby uzyskać temperaturę od 50 do 60st, czy to nie jest zbyt długo.??? Co można poprawić? W podtrzymaniu pracuje Ok 30min ale zauważyłem ze trochę kopci na czarno w podtrzymaniu.

    Moje ustawienia :

    Czas pracy :3 s

    Przerwa w podawaniu :15 s

    Czas pracy wentylatora :6sec

    Czas przerwy wentylatora :6min

    Obroty wentylatora : 26

    Ruszt:

    Ruszt przerwa w pracy 15 min

    Ruszt przerwa w podtrzymaniu : 15min

     

    podtzymanie 

     

    praca: 3sek

    przerwa: 6min

  13. 13 minut temu, eliks napisał:

    U znajomego w Solidzie dzisiaj mina o 20:00 dwie doby jak kocioł chodzi na zmienionych ustawieniach i chyba będzie sukces jeśli chodzi o spalenie paliwa. 

    Mam tylko pytanie gdzie pokazuje poziom peletu zasobniku jeśli kliknie że jest pełen?  I co oznacza migajace czerwone NK na wyświetlaczu?

    Mruga Nk to masz nie skalibrowany podajnik. Nie wskazuje stanu paliwa w podajniku. 

    • Lubię to 1
  14. 1 godzinę temu, Andy1111 napisał:

    mi ostatnio przegrzał się piec i nieszczęśliwie przytopiła się wiązka kabli, a właściwie jeden od czujnika ognia. to spowodowało że piec nie widział jasności płomienia i grzałka chodziła tak długo aż padła. na gwarancji grzałka wymieniona, czujnik ognia wyczyściłem i polutowałem kabel o czujnika. prędkości went. przy rozpalaniu (a mam 28 %) serwisant nie zmienił a konsultant też twierdził, że jest ok

    To dlatego że do piecy bioefekt Montowane są 2 rodzaje grzałek, (okrągła i kwadratowa) to zależy od roku produkcji pieca. Po nr seryjnym sprawdzi serwis. 

  15. 17 godzin temu, lisek311 napisał:

    Jaki bieg macie wentylatora przy rozpalaniu ustawiony?

    Ja teraz dążę do tego aby wymiennik zmienił kolor z czarnego.

    Przed sezonem zgłosiłem na serwis sas Busko problem z rozpasaniem, piec raz palił raz nie. Zawitał serwis i stwierdził ze grzałka jest Ok ale zbyt duży nadmuch schładza grzałkę i dlatego nie może rozpalić peletu. Z fabrycznych ustawień 28% wrzucili na 20% i problem więcej się nie pojawił. 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.