Skocz do zawartości

poziom

Forumowicz
  • Postów

    48
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia poziom

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Reacting Well Unikat
  • Oddany Unikat
  • Współtwórca
  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. A, to mnie zmyliło z tym t-cap. Bo w tytule jest HP (high performance). Nie wiem jakie masz wyliczenia na zapotrzebowanie ale t-cap 9kW przy tej wilekości domu i podłogówkach wydaje mi się mocno przesadzony. Piszą, że t-cap 9 to tak naprawdę 12kW... O buforach: https://blog.karbon.com.pl/ogrzewanie/jaki-powinien-byc-bufor-do-pompy-ciepla/
  2. Hmm, myślałem, że jak są same podłogi podgrzewane, bez grzejników to bufor nie jest potrzebny...a już taki wielki to w ogóle. Zastanowiłbym się nad uczciwością tej oferty :/. Aczkolwiek nie chcę nikogo oczerniać, być może to ma sens. Z tego co czytałem to chyba nie bardzo. Zapewne 1-fazowa bez buforu będzie tańsza o kilka tys. bo sam bufor tez kosztuje swoje. 3-fazowa ma nieco lepszą specyfikację w niższych temperaturach. No i nie potrzebuje aż takich zabezpieczeń prądowych co 1-fazowa.
  3. Ogrzewanie podłogowe?
  4. Wiatrak. A wiesz, że badałem temat...ale u nas mało oplacalne 😞 Mam kolegę, meteorolog, w ostatnich 4 latach poniżej -20 było u nas 2 razy (nie mylić z 'dwa dni' - temp. chwilowa). Pompa ma też grzałki (6kW). Jakoś spokojny jestem (o ile podczas montazu nic nie zostanie skopane).
  5. Sas wyfrunie, fotowoltaiki nie ma i nie wiem czy chcę - tzn. nie chcę na dachu. Położenie domu w dość wietrznym miejscu, boję się, że by mi dach rozpopsuło, mam na tym punkcie p..olca. Taki typ. Jest pomysł na PV ale nie na dachu ale w tym roku się posypał ze względu na finanse. W domu też kominek (bez płaszcza). Ostatnie 2,5 dnia ogrzewanie tym kominkiem + 3 grzejniki olejowe działające na ~50% mocy (może mniej, cięzko policzyć) i w domu komfort. Zamierzam dokupić agregat żeby te grzejniki ewentualnie odpalić w razie 'w'. Póki co (mieszkam 4 lata) 2x do roku nie było prądu, najdłużej 11h.
  6. Kocioł na pellet Sas Bio Slim 17kW na sterowniku recalart - nie polecam....niezaleznie od zimy zjadał 5-5,5 tony na sam okres grzewczy a sterowanie tym to była mordęga. Jeszcze do poprzedniego postu bo napisałem niezbyt jasno: czujnik temp. zewn. jest, chodzi mi o to, że w przeciwieństwie do pokojowych ten jest bez dopłat. Cena, którą podałem zawiera wszystko łącznie z czujnikami itd.
  7. Montaż ze zmianami w kotłowni: założenie przepływomierzy, bo do tej pory podłogówka na RTL no i rozdzielnie obiegów (podłoga/grzejniki), bo do tej pory był misz-masz -> 34 tys. ze zbiornikiem CWU i wszytkim co potrzebne do działania pompy + zestaw do sterowania przez net + dwa czujniki pokojowe. Czujnik zewnętrzny chyba jest w standardzie. Koszty uzytkowania? Myślę, że za wcześnie na to pytanie :).
  8. Jeśli ktoś śledził temat i jest ciekawy: wybrałem Atlantic Extensa AI 10kW R32. Dziś pewnie skończy się montaż. Nocą działała już na jednym obiegu (grzejniki) i wygląda to bardzo obiecująco. Ale...nie zapeszajmy. Jak ktoś będzie zainteresowany jak dalej będzie się spisywała, to na pewno opiszę.
  9. Niestety za dużo to tam nie ma (a mówię o trybie serwisowym). Za instrukcją: Włącz sterowanie zaworem - włączone Ograniczenie temperatury za zaworem - ustawione 95 Minimalna temperatura za zaworem - ustawione 20 Czas otwarcia zaworu - ustawione 120s (z tabliczki znamionowej zaworu) Korekta czasu reakcji. - ustawione fabryczne '5'
  10. Temperatura 50 st na obiegu - za zaworem, a w zasadzie za pompką jest czujnik temperatury. Nie mam czujników pokojowych.
  11. Zapomniałem napisać: sprawdzone, jest dobrze.
  12. Kocioł-problem znów daje o sobie znać. Sterownik Recalart "Multifun" (to ile to g..no daje fanu wiedzą tylko użytkownicy) jeden obieg, zawór mieszający AVR Afriso ARM 343. Ponieważ nie działał na palenie-podtrzymanie od zeszłego sezonu, a żadne ustawienia nie pomagały i sam się zacząłem w nich gubić, postanowiłem go zresetować...i teraz działa palenie-podtrzymanie ale...nie działa prawidłowo sterowanie zaworem! Na obieg ustawione 50 st C. Gdy temperatura zostanie osiągnięta, zawór na maksa się zamyka, temperatura spada, a zawór chcę się jakby zamykac bardziej (choć jest już na maksa). Efektem tego, dziś rano miałem zimne kaloryfery.... Ma ktoś pomysł, co też znowu trzeba zrobić?
  13. Jeszcze jedna rzecz mnie zaczyna nurtować. Czy jest sens iść w dedykowany zbiornik CWU, co tez nie mało kosztuje, czy może zostawić do CWU obecną pompę? PC do CWU to Altech BT250, który COP przy +7 ma podany 2,64 dla temperatury zadanej 55 (my używamy 45 st +program legionella) i wilgotności powietrza względnej 87%. Podłączanie jej jako zbiornika do nowej pompy chyba sensu by nie miało. Powierzchnia jej wężownic to jedynie 0,65m2. Za to w okresie "nie grzewczym" tylko ona by działała. Jak sądzicie?
  14. No właśnie nie wiem jak to jest (podejrzewam, że zależy od producenta). Gdzieś czytałem, że chyba w Panasonicu jak jest HP do -23 to poniżej sie wyłącza i tyle. Grzałki tez nie działają :)...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.