Skocz do zawartości

Kemot7

Forumowicz
  • Postów

    18
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Kemot7

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Cześć, aby nie zakładać nowego tematu podepnę się tutaj. Posiadam od 2,5 roku sterownik ST-292 v2 z łącznością bezprzewodową. W sobotę rano zauważyłem, że przez całą noc, sterownik nieustannie załącza i wygasza piec (Defro Bio Slim 10). Bez względu na daną temperaturę w pomieszczeniu, piec jest rozpalany i następnie po przejściu w tryb pracy, po chwili wygaszany. I tak w "kółko". Po wyłączeniu sterownika w menu pieca, kocioł pracuje prawidłowo na zadanej histerezie. Wyjąłem ze sterownika baterie (na kilka h). Nie wiem, czy to istotne, po włożeniu baterii, pojawia się komunikat: u2 031. Po włączeniu skonfigurowałem go od nowa, jednak nic się nie zmieniło, nadal nieprawidłowo steruje piecem. Wyłączałem też odbiornik bezprzewodowy, przez dłuższą chwilę piec był w trybie czuwania (prawidłowo, ponieważ aktualna temperatura w pokoju była wyższa, niż zadana), jednak po włączeniu się pieca, znowu był on nieustannie włączany i wygaszany. Sterownik, w zasadzie nie był eksploatowany (w sensie ciągłych zmian i ustawień). Od ponad 2 lat roku po prostu pracował na zadanej temperaturze i nic nie było zmieniane. Baterie są dobre (wymieniane jakieś 2 mc temu). Wskaźnik naładowania pokazuje wszystkie kreski. Czy mogę w jakiś sposób zdiagnozować co się stało ze sterownikiem? Nie ukrywam, że uszkodzenie praktycznie zaraz po upływie gwarancji, jest mocno irytujące. Wysłałem zgłoszenie do TECH, zobaczymy czy i co odpiszą. Jeśli jednak sprzęt jest uceglony, to na pewno będę rozglądał się za nowym sterownikiem. Jednak chyba podziękuję za TECH. Tak na prawdę potrzebuję zwykłego sterownika bezprzewodowego, prostego w obsłudze i co ważne niezawodnego. Nie zależy mi na bajerach, poza sterowaniem tygodniowym oraz ustawieniem histerezy nic mi więcej nie potrzebne. Co możecie polecić w tym temacie? Z góry dzięk! Pozdrawiam Tomasz
  2. Witam wracam do problemu z wyłączeniem pokojówki. Sprawdzałem w domu po restarcie sterownika. Niestety w żaden sposób nie mogę tego wyłączyć (nawet bezpośrednio na piecu). Nie dodałem wcześniej, że regulator pokojowy komunikuje się z piecem po WiFi. Tak sobie myślę, że może odbiornik WiFi daje cały czas jakiś sygnał na piec i stąd nie da się go odłączyć? Dziwna sprawa.
  3. Tak, faktycznie to bardziej optymalne rozwiązanie, jeśli plany powrotu mogą się zmienić. Pewnie w przyszłości właśnie tak będę robił (choć już chyba nie ma co się bawić w regulację na zaworze, wystarczy samo włącz/wyłącz piec. Tego niestety nie rozumiem. Pokojówka podpięta wg instrukcji pod piec (2 przewody) To też dla mnie niezrozumiałe. Niej, czyli na czym - pokojówce? Czy w tym rozwiązaniu piec cały czas by pracował i odpowiednio dawkował ciepło na zawory? Ja celowo chciałem aby piec się wyłączył, gdyż przy niezbyt dużym zasobniku Bioslima 10kW obawiałem się, że braknie mi pelletu na te kilka dni. Piec po wyjeździe w niedzielę nie włączał się prawie 2 dni (temperatura spadła w tym czasie z 22 do 17 stopni - ale zima jaka jest wszyscy widzą) W sumie problemu by nie było, gdyby zadziałała opcja: Odhaczenie krzyżyka w Menu Instalalatora --> Regulator Pokojowy --> Regulator standard 1 Wtedy można by przy pomocy samego sterownika pieca coś podziałać (w końcu paliłem tak ponad pół pierwszego sezonu).
  4. Dzięki za podpowiedź. Faktycznie piec się rozpalił i utrzymywał stałą temperaturę. Jednak, ponieważ sterownik pokojowy był cały czas obecny, nie pozwalał na załączenie się pompy CO. Czyli piec pracował, a w pomieszczeniach było zimno. Nie wiem, może dało się włączyć ją ręcznie? Jadąc autem już nie miałem możliwości na takie zmiany. Zgadza się, dokładnie to samo napisałem. Ale jeśli ustawiony wcześniej harmonogram temperatury na pokojówce rozjechał się z moimi planami (przyjazd dzień wcześniej)? Wówczas praca na samym emodul na nic się zda, gdyż znamy wszystkie parametry kotła, ale nie znamy najbardziej mnie interesującego - temperatury w pomieszczeniu (dla TECH ST-292V2). Czyli pozostaje metodą prób i błędów włączanie i wyłączanie pieca, licząc, że trafimy z temperaturą (oczywiście trzeba najpierw odłączyć zdalnie pokojówkę - co mi się nie udało).
  5. Sprawdzę, jak już wrócę do domu. Co prawda piec był całkiem niedawno wyłączany (na czyszczenie) ale jak widać to za mało. ps. Szukałem sterownika pokojowego, który można konfigurować zdalnie (ale nie tylko w obrębie domowej Wifi) Jak na razie nic nie mogę dopasować. Nawet serwis TECH'a nie ma takiej informacji.
  6. Ja to zawsze muszę mieć coś innego... Dlatego przez pokojówkę, abym miał kontrolę nad temperaturą w pokoju. Wyjeżdżając w niedzielę, ustawiłem 17 stopni. W piątek rano piec miał zacząć dogrzewać do 21. Przy pracy z emodul mógłbym czasowo wyłączać piec, ale tak na prawdę nie wiedziałbym jaką mam temperaturę w domu. Właśnie z tego powodu zainwestowałem w TECH'a
  7. Witam Potrzebuję pilnej pomocy. Jak wyłączyć poprzez emoduł regulator pokojowy (TECH ST-292V2). Odhaczenie krzyżyka w Menu Instalalatora --> Regulator Pokojowy --> Regulator standard 1 nic nie daje (krzyżyk pozostaje aktywny) Zmiana na standard 2 też nie pomaga. Jestem poza domem, miałem ustawiony harmonogram na załączenie komfortowej temperatury w piątek o 8.00. Okazało się, że wrócę do domu dzień wcześniej i chciałbym aby piec już dziś dogrzał pomieszczenia. Jakbym dezaktywował regulator, to piecem sterowałbym z poziomu emodul.
  8. Też zastanawiałem się nad blachą, ale automatycznie to zmniejszenie pojemności. Myślałem też nad jakimś środkiem, który wygładzi obecny zasobnik (nanotechnologie i te sprawy :-) ). Na folie nie wpadłem. Ale czy się sprawdzi? Generalnie słabo to wygląda. Nie dość, że Slim jak to Slim ma mniejszy załadunek, to jeszcze nie zsypuje się całość. Ktoś kiedyś pisał, że to kwestia pelletu. Stosowałem już kilka rodzajów i zawsze jest taki problem.
  9. Tego się właśnie obawiałem. Dzięki za informację.
  10. Wyłączenie czujnika rozwiąże problem, ale tylko w ograniczonym zakresie. Tak jak piszesz, piec będzie pracował do skończenia się paliwa na ślimaku. U mnie to będzie jeszcze w zasobniku z 20kg pelletu. Piec jest wypoziomowany, ale dobrze zauważyłeś. Pellet zostaje na prawej (patrząc na frontu) ściance. Czujnik i ślimak jest po lewej stronie. Mam Bio Slim 10. Być może w większych mocach ślimak jest po środku i dlatego równomiernie się zsypuje.
  11. Kalibracja oczywiście wykonana, lecz tu nawet nie o nią chodzi. Po prostu piec pomimo sporej ilości paliwa wyłącza się, bo odsłania się czujnik. Poniżej 2 zdjęcia o co mi chodzi. Pierwsze zdjęcie nie oddaje w pełni perspektywy (wygląda jakby było dość płasko) a w rzeczywistości robi się bardzo strome i wysokie "zbocze". Jak jestem na miejscu to przy okazji zerkania do kotłowni po prostu przegarniam pellet na stronę czujnika. Jednak jak nie ma mnie w domu kilka dni to jest kłopot... Przy obecnej zimie jeszcze jakoś sobie radzę, ale przy prawdziwych mrozach piec pewnie popracuje max 2 dni i się wyłączy z braku paliwa...
  12. Witam Palę drugi sezon, z samym sterowaniem już w miarę się ogarnąłem, jednak cały czas mam problem z zsypywaniem się pelletu. Jak napełnię zbiornik do pełna (4-5 worków) to piec pracuje max 3-3,5 dnia po czym dostaję informacje o rezerwie paliwa (mimo, że w zbiorniku jest jeszcze sporo pelletu - myślę, że ponad 20kg). Testowałem już różne rodzaje pelletu, niestety każdy zachowuje się bardzo podobnie. Macie może jakiś pomysł na tą niedogodność? Druga sprawa. Zmieniłem ostatnio dostawcę pelletu, wygląda na bardziej szklisty (jakby mocniej sprasowany). Myślałem, że będzie się lepiej zsypywał, jednak nic z tego. Za to trochę dziwnie wygląda popiół, jakby małe spieki, przypominające miniaturowy żużel. Czy myślicie, że ten pellet jakiś felerny? Poprzednio, mimo, że pellet mniej kaloryczny (tak twierdził sprzedawca i wskazywała cena) spalało się wszystko na pyłek. Widać różnice na jednym ze zdjęć.
  13. Bardzo dziękuje! Przetestuję jak schłodzi się CWU, ale myślę, że to faktycznie jest to. Wcześniej tego nie zauważyłem (odruchowo myślałem, że to 4 pozycje dla różnych sterowników pokojowych).
  14. Witam Zakupiłem sterownik TECH'a ST-292 v2. Bardzo proszę o poradę jak mam ustawić piec, aby wszystko sensownie działało. W trybie Ogrzewanie domu wszystko gra i buczy ALE CWU nie jest wtedy dogrzewane (co jest logiczne). Myślałem zatem, że trzeba ustawić piec w tryb Pompy równoległe, bo wydawało mi się, że jak dom będzie dogrzany (temperatura powyżej zadanej na sterowniku pokojowym) to włączona będzie tylko pompa CWU a zawór 4-ro drożny (ustalający temperaturę na kaloryfery) zamknie się do 0, pompa CO nie pracuje. A tu jednak nie. Obie pompy pracowały razem i w domu temperatura wzrastała powyżej zadanej na sterowniku. Czy coś robię źle? Może trzeba coś jeszcze ustawić? Obecnie mam powyłączane sterowania tygodniowe (na których pracowałem w sezonie zimowym) i jedynie włączony sterownik pokojowy (ikona czerwonego domku na sterowniku pieca).
  15. Trochę to wszystko skomplikowane i co dla mnie istotne, za wysokie temperatury na 4D. Przy 50 stopniach w domu po 2h zrobiło by się naprawdę gorąco (pewnie z 25 stopni minimum) Pobawiłem się trochę parametrami: Minimalna i maksymalna i przerwa podajnika (głównie wydłużałem ten ostatni). Nie do końca są one dla mnie zrozumiałe (czy jest to zakres, w którym piec sam moduluje czas pomiędzy dawkami?). Czy (co byłoby dość logiczne), minimalna przerwa to podawanie pelletu zanim osiągnie piec zadaną temperaturę, a maksymalna przerwa to czas już po przekroczeniu zadanej. Proszę o wyjaśnienie jak to jest w rzeczywistości. Nie udało mi się zwiększyć czasu pomiędzy podawaniem pelletu powyżej 30-31 sekund (nawet jeśli parametr maksymalna i przerwa podajnika był ustawiony na 38 sekund). Być może wynika to z zabezpieczenia samego pieca, aby nie wygasł. Tak czy inaczej nawet przy 30 sekundach piec w ciągu ponad godziny dogrzewa się od rozpalenia do przekroczenia +5 stopni powyżej zadanej. Potem 50 minut wygaszenie i na nowo... Inaczej trochę jeśli oprócz CO piec dogrzewa (nawet grawitacyjnie) zbiornik CWU 80L. Wówczas przy wspomnianej przerwie piec utrzymywał temperaturą praktycznie na jednym poziomie (około 65 stopni). Czy da się. Niestety ograniczenia we wpływie zmian parametrów przerwy pomiędzy podawaniem a jego realną pracą uniemożliwiają taką pracę. Generalnie strasznie słaby jest ten algorytm w sterowniku. Skoro ręcznie udało mi się (przy konkretnym odbiorze ciepła) ustabilizować piec na 3h (zmieniając TYLKO 1 parametr) to dlaczego zaawansowana elektronika nie może tego zrobić sama? Chyba tak jak wspomina wiele osób, jedyna rada to sterownik pokojowy. ps. piec pozwala wygenerować plik CSV, szkoda, że jest on całkowicie bezużyteczny. Zmiany podstawowych parametrów nanoszone są w nim co godzinę! Mimo, że sam plik ma rozpiętość minutową (chyba, że ja mam tylko taki problem).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.