Skocz do zawartości

szczerba

Forumowicz
  • Postów

    92
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O szczerba

  • Urodziny 24 Września

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom piętrowy ogrzewany tylko dół, ok.90m2
  • Instalacja
    7 grzejników. 1 pętla podłogowa, CWU, 1 zawór 4D
  • Kocioł
    Kocioł na pellet SAS Bio Compact 10 KW

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Swiętokrzyskie/Małopolskie
  • Zainteresowania
    Motoryzacja

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia szczerba

  1. Do ME wchodzą dwa przewody i przełącznik działa na zasadzie załącz/rozłącz, natomiast do TZ wchodzą cztery przewody i przełącznik w stanie "załącz" przekazuje napięcie na odpowiedni styk.
  2. Nie jest! Musi by TZ 8111 Tak, widziałem nawet dodałem do obserwowanych, ale pytam bo może ktoś ma identyczny w podobnych lub mniejszych pieniądzach. 🙂
  3. Zaglądałem, przeciściłem a mimo to styk załącza wybiórczo (kiedy chce). Niestety po załadowaniu pelletu i zamknięciu klapy pojawia się komunikat o rozwarciu i muszę go wielokrotnie wcisnąć by w końcu załączył. 😞
  4. Czy ktoś z szanownych kolegów ma dostęp do wyłączników krańcowych stosowanych przez SAS do zabezpieczenia klapy pojemnika na pellet? Muszę w swoim kotle wymienić bo obecny, w piątym roku używania, zaczyna szwankować. Jest to wyłącznik, do którego wchodzą cztery przewody i pewnie zwykłą "krańcówką" nie można go zastąpić. W serwisie SAS mają wyłączniki kompletne (wyłącznik, przewód, wtyczki) i cena nie jest mała a ja potrzebuję tylko wyłącznik, więc po co płacić za całość!
  5. W swoim SASie mam czas podsypu 25 sek., wydaje mi się, że taka ilość w zupełności wystarcza na efektywne rozpalenie kotła.
  6. Dzięki za podpowiedź, zanim zabrałem się za sprawdzanie połączeń zrobiłem reset i pomogło, kolory oryginalne wróciły!!!
  7. Czy spotkał się ktoś z samoczynną zmianą kolorów wyświetlacza na ekranie sterownika Tech ST 555P? Przez trzy lata miałem normalne/standardowe kolory aż tu nagle dzisiaj wchodzę do kotłowni a na ekranie wyświetlacza dziwny zestaw kolorów!!!
  8. Dopóki nie zamontowałem termostatu pokojowego, który steruje kotłem, używałem planu tygodniowego ustawiając grzanie w określonych porach doby dla poszczególnych dni tygodnia. U mnie zdawało to egzamin i było zgodne z moimi potrzebami grzania CO i CWU.
  9. Musisz kalibrować pojemnik (menu instalatora / kalibracja poziomu paliwa)!
  10. Podtrzymanie, tryb wygaszania: "wyłączony"
  11. W podtrzymaniu ogień jest cały czas.
  12. Poprawne ustawienie kotła pozwala mu pracować w podtrzymaniu tak długo, jak długo życzy sobie użytkownik. W lecie (gdy ciepło w domu) najlepiej ustawić plan pracy kotła by pracował określony, krótki czas np. dla zagrzania CWU.
  13. W podtrzymaniu pracuje na minimum (ustawionym indywidualnie lub przez PID), w czuwaniu jest wygaszony i czeka na impuls (z planu pracy lub czujnika pokojowego)
  14. Masz rację, powinien pracować w podtrzymaniu. Aby tak pracował należy wyłączyć "tryb wygaszania" (menu instalatora/podtrzymanie/tryb wygaszania/wyłącz).
  15. A dasz radę zdjąć rurę od góry? Wtedy dostaniesz się do czopucha z odkurzaczem (do odkurzacza dokup separator np. taki https://allegro.pl/oferta/odkurzacz-kominkowy-separator-do-kominka-popiolu-9485255301?bi_s=ads&bi_m=leftpanel&bi_c=ODI2ZTE4YTMtYmRjZi00MTZiLTk2YjgtZTA2ODk2NTBiZTQ4AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=09de8790-6ece-4fc7-af7c-e0ba3c2242bb doskonale się sprawdza przy czyszczeniu kotła)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.