Skocz do zawartości

jareQ

Forumowicz
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez jareQ

  1. Neo mylisz się na allegro jest dawana gwarancja producenta. Może i są jacyś kombinatorzy, ale od takich na pewno nie będę brał. Zależnie od producenta na alusy dają od 5 do 15 lat gwarancji :huh:

    Grzejników Rayco w ogóle nie widać na allegro.

     

    Dzięki chłopaki za opinię biorę chyba FONDITAL'e B)

  2. Witam,

    jestem zdecydowany na zakup grzejników aluminiowych mogących współpracować z instalacją miedzianą.

    Przeglądałem wiele ofert na allegro i nie wiem na jakie się zdecydować ponieważ jest wiele różnych firm produkujących takie grzejniki dlatego proszę was o doradztwo.

    Jakiej produkcji grzejniki najlepiej wybrać: Polskie, Włoskie bo takich widzę, że jest sporo producentów czy może jakieś inne. Chińskie oczywiście odpadają. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

     

    Na oku mam grzejniki takich firm jak: KFA, FLUORISH, FERROLI, FONDITAL.

     

    Bardzo proszę o opinię.

  3. Także to czytałem guitar :)

     

    Więc wniosek taki, że nie należy się obawiać instalacji grzejników aluminiowych w instalacji miedzianej jeśli w specyfikacji technicznej takiego grzejnika jest napisane, że można. Tym bardziej, że jest na to PN :)

  4. hmmm tak się naczytałem o tych instalacjach miedzianych i aluminiowych grzejnikach bo właśnie takie mam zamiar montować u siebie.

    Czytam i widzę pełno za i przeciw takim połączeniom. Sam już nie wiem co robić...

     

    Ale zastanawia mnie jedno skoro miedź "gryzie" się z aluminium na połączeniach a ja zastosuje w tych miejscach (grzejnik - instalacja) zawory zasilające oraz odcinające, które wykonane są z mosiądzu takiego ryzyka nie powinno być ?

     

    Czytałem także, że są grzejniki aluminiowe przystosowane do instalacji miedzianych o których piszą sami producenci. Może więc kiedyś były (lub nadal jeszcze są) grzejniki, które się "gryzły", ale skoro sami producenci w produkowanych obecnie grzejnikach (o których czytałem na kilku stronach producentów) sami piszą, że mogą współpracować w instalacjach miedzianych to chyba mogą.. ?

    Może są one wykonywane z innych stopów niżeli te, które kiedyś komuś tam się "gryzły".. ?

     

    Pozdrawiam

  5. jeśli grzejniki będą tak podłączone to trzeba i tak będzie odpowietrzać je przez odpowietrzniki przy grzejnikach.

    Zgadza się, zapomniałem o tym napisać. Przy każdym grzejniku chcę dać automatyczne odpowietrzniki oraz zawory zasilający i odcinający.

     

    zawory bezpieczeństwa (przy odpowietrznikach) tam ich nie ma i nie powinno być.

    Czyli z tych górnych zaworów bezpieczeństwa można całkowicie zrezygnować ?

     

    Zawór bezpieczeństwa powinien być przy samym kotle, jeśli nie jest w wyposażeniu, to trzeba go zamontować przy kotle. Naczynie wzbiorcze jest zapewne w kotle , jeśli nie ma to trzeba zamontować. Przed zaworem bezpieczeństwa i naczyniem nie może być żadnych zaworów odcinających od strony kotła.

    Tak, to wszystko jest w kotle.

     

    Dziękuję za opinię :)

  6. Witam,

    chodzi o mieszkanie w którym jest obecnie stara stalowa instalacja z blaszanymi grzejnikami. Mam zamiar zrobić wszystko od nowa stosując instalację miedzianą z nowymi grzejnikami.

     

    Od razu mówię, że za bardzo się na tym nie znam i mam pytanie czy robiąc instalację na nowo z wykorzystaniem obecnego pieca mogę zrobić to tak jak na załączonych schemacie czy przydałyby się jakieś zmiany ? (Schemat jest odzwierciedleniem obecnej instalacji).

     

    Bardzo proszę o ocenę i poradę.

     

    Pozdrawiam :)

     

    post-8082-1243375484_thumb.jpg

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.