Skocz do zawartości

Jowram

Forumowicz
  • Postów

    26
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Jowram

  1. Witam.Mam pytanie wymiennik płytowy jaką rolę ma wypełniać w tym układzie. Ja podobnie dostawiam piec na paliwo stałe do istniejącej już instalacji gazowej, a instalator o żadnym wymienniku nic nie mowi. Problem natomiast jest taki, instalator twierdzi,że ta stara instalacja miedziana 11 lat (wychodzą 20 potem w 16 ) system trónnikowy wszystko zatopione w bruzdach będzie nie wydolny i nie będzie w stanie przejąc całej mocy z kotła stałego. I proponuje system rozdzielaczwo- trójnikowy podzielony na co najmniej 3 sekcje po 3,4 grzejnki.Pytanie jest takie czy ciśnienie w całym systemie jak zacznie krążyć ż trzech kierunkow nie spowduje kolzji czynnika wodnego w postaci zapowietrzenia czy wręcz roszczelnienia układu? Pomocy

  2. Dzięki za popowiedz.Czyli zasada montowania zaworu 4d jest zawsze taka sama mianowicie montujemy go zawsze na wyjściu przed zabezpieczeniem pompy CO,a u mnie zainstalował za pompą obiegową CO. Jeszcze jedno pytanie czy zamiast miedzi dać na wyjściu 1,5cala stalowej rury i cały układ pociągnąć jakieś 1,5m następnie zredukować na 3/4 na miedz i dalej do grzejnikow?

     

    Pozdrawiam

  3. Zaletą zaworów czterodrożnych, jest możliwość podłączenia podgrzewacza ciepłej wody użytkowej (C.W.U) do obiegu kotłowego; Jak zawory 4d współpracują z wymiennikami ciepłej wody co to jest DN i jaki powinen być zastosowany do kotła 26 KW?

     

    Pozdrawiam

  4. Podobno jesteśmy w UE, a tu jest to dozwolone. Co jaki monter przyjdzie jak usłyszy system zamknięty to nie chce robić , a jak ma się jeszcze wpiąć w instalację gdzie pracuje gazowy Termet to wszyscy zmykają. I tak naprawdę nie wiem czy do świąt ktoś mi to złoży do kupy, żebym mógł Gazowatym pokazać gest Kozakiewicza.

     

    Pozdrawiam

  5. Zawór 4d montuje się generalnie między powrotem i zasilaniem. Rozdziela on obieg grzewczy na dwa.

     

    Co do obiegu zamkniętego nie wypowiem się, gdyż to nielegalne :rolleyes: Pozdrawiam. Marcin.

     

    Podobno jesteśmy w UE, a tu jest to dozwolone. Co jaki monter przyjdzie jak usłyszy system zamknięty to nie chce robić , a jak ma się jeszcze wpiąć w instalację gdzie pracuje gazowy Termet to wszyscy zmykają. I tak naprawdę nie wiem czy do świąt ktoś mi to złoży do kupy, żebym mógł Gazowatym pokazać gest Kozakiewicza.

     

    Pozdrawiam

  6. Powiem z doświadczenia zasłyszanego. Moich dwoje sąsiadów w domach obok modernizowali kotłownie w tym roku. Oboje kupili miedzy innymi bojler dwupłaszczowy. Oboje są bardzo zadowoleni. Bardzo zachwalają i polecają, sam będę zmieniał na dwupłaszczowy po wysłuchaniu zachwytu użytkowników?

     

    Witam. Jestem w przededniu kupna bojlera na CWU napewno będzie to dwupłaszczowy, tylko mam problem, który będzie lepszy poziomy czy stojący, ze względu rozmieszczenia poszczególnej armatury pasuje mi bardziej wymiennik pionowy?

     

    Pozdrawiam

  7. Witam. Nie dane nam było Panie Kazimierzu na temat Marszu powiedzieć, a szkoda bo akurat z polityką nie ma to nic wspólnego.

    Mam pytanie odnośnie wymienników ciepłej wody, czy preferuje Pan zasobniki dwu-płaszczowe czy tradycyjne i jaką firmę by Pan polecił?

    Pozdrawiam

  8. Komin27*27 wymurowałem jak i kotłownię specjalnie pod ten kocioł . Na wyjściu od czopucha w górę daliśmy kilka warstw cegły szamotowej aby zapobiec zbyt szybkiemu schładzaniu komina, coś w rodzaju naturalnego stabilizatora, aby zapobiec powstawaniu tzw. punkt rosy.

     

    Pozdrawiam

  9. Witam.U mnie wałek 26x45 spokojnie wchodzi Żubr 26 KW-3950ZŁ. Mam pytanie mam zamiar palić drewnem opałowym, na razie bez elektroniki i nadmuchu. Obecnie mam instalację miedzianą grzejniki panele Brugman, a wszystko to napędza piec gazowy Termet. Jakie podstawowe elementy trzeba zakupić aby wpiąć się w tą instalację i w jak najprostszy sposób się podłączyć do grzejników. CWU na razie będzie z pieca gazowego. Mam zamiar pozostać w układzie zamkniętym.

     

    Pozdrawiam

  10. Użytkownikiem dopiero będę jak pojawi się jakiś instalator i mi go wepnie do instalacji gazowej.Zastanawiam się czy dać naczynie rozprężne czy wyrównawcze ? Drzwiczki i komora załadowawcza dość obszerne otwierają się na dwie strony. Na resztę pytań odpowiem jak go odpalę i sam się przekonam jak będzie wytrzymały. Gość który go przywiózL mówił,że górale to nawet szkłem w nim palą by ogrzać pokoje jak nie ma ceprów. NO i,żę kupują je już za Atlantykiem co dobrze o nich świadczy.

  11. Od miesiąca jestem posiadaczem Pieca Żubr wybudowałem specjalnie dla niego nową kotłownię z kominem o przekroju Fi 27 , który muszę ocieplić , czy wełną lub styropiianem Trójką lub piatką.? Sam piec 26 kW robi wrażenie 350kg żywej wagi, blachy z huty Sędzimira ,pełną taczką drewna można do niego wjechać wszystko spali i zamieni na popiół.

     

    Jowram

  12. Wydobycie węgla kamiennego w Polsce jest silnie zagrożone ze strony konkurencji innych krajów. Kopalnie odkrywkowe antracytu funkcjonują m. in. w: ChRL, Australii, Afryce Południowej, USA, Kanadzie. Metoda odkrywkowa jest o wiele tańsza od wydobywania węgla w kopalniach tak, że na­wet pomimo ponoszenia kosztów transportu na duże odległości, węgiel wydobywany metodą odkrywkową jest tańszy. Opłacalność importu do Polski chińskiego węgla drogą lądową jest potwierdzona praktyką działalności gospodarczej. Obecnie wydobycie węgla w Polsce jest opłacalne tylko w jednej kopalni „Bogdanka” w Lubelskim Zagłębiu Węglowym. Utrzymująca się tendencja znoszenia ograniczeń w handlu międzynarodowym w ramach umów WTO nie poz­woli na odgrodzenie polskiego rynku od zagranicznego węgla barierami celnymi. Podejmowanie prób wyłamania się spod rygorów umów międzynarodowych i niezgodne z nimi ustanawianie taryf celnych grozi bardzo poważnymi restrykcjami odwetowymi i dla państwa takiego jak Polska jest całkowicie nieopłacalne. Po przystąpieniu do UE Polska utraci część swojej suwerenności państwowej na rzecz instytucji unijnych zwłaszcza w zakresie samodzielnego ustalania stawek celnych i będzie podlegała ustaleniom WTO w ramach UE ja­ko całości. Jednak nawet gdyby udało się przy użyciu ceł zaporowych na impor­towany węgiel doprowadzić do opłacalności wydobycia, to będzie to oznaczało tylko tyle, że koszty działalności kopalń będą ponosili nabywcy, zmuszeni do kupowania droższego węgla. Pojawią się nowe kłopoty związane ze zwalcza­niem przemytu tańszego węgla do Polski, co pociągnie za sobą jeszcze większe utrudnienia w transporcie międzynarodowym i konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów.

     

    Pozdrawiam

  13. Polecam koledze Zubra też z HajnówkiSą to wodne, niskotemperaturowe kotły grzewcze o konstrukcji stalowej, przystosowane do spalania odpadów paliw stałych. Kotły te przeznaczone są do ogrzewania domów jednorodzinnych, gospodarstw rolnych, budynków hodowlanych, suszarni, oraz budynków przemysłowych. Mogą być opalana wszelkiego rodzaju paliwami stałymi, ze szczególnym uwzględnieniem odnawialnych paliw niskokalorycznych takich jak: trociny, drewno odpadowe, odpady organiczne, węgiel, miał.

     

    Pozdrawiam

  14. Witam. Od dłuższego już czasu zastanawiam się nad dywersyfikacją sposobu ogrzewania . Jak nie mafia paliwowa,to innym razem mafia gazowa z PGNiGe zamiast gazu tłoczy powietrze, a licznik się kręci i nabija im kasę ,a w domu zimno. Poszukuję kotła uniwersalnego i spotkałem się z takim Kotłem o nazwie Żubr na biomasę, ale i węglem też nie pogardzi. Czy szanowni forumowicze mają może doświadczenie z tymi piecami ?

    Pozdrawiam

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.