Skocz do zawartości

kochzg28

Forumowicz
  • Postów

    27
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia kochzg28

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Reacting Well Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Problem polega na tym, że strasznie agresywny jest PID. Jak widać na zdjęciu temperatura na zaworze 1 ma bardzo duże oscylacje. Pomyślałem, że być może mam źle rozmieszczone czujniki temperatury. Ale wygląda na to, że sterowanie jest kiepsko zrobione.
  2. OK. Zgodnie z schematem czujnik temperatury powrotu zamontowany na dole jest w porządku. Czujnik od zaworu 2, za pompą też wydaje się że jest w porządku. Tylko gdzie zamontować czujnik temperatury zaworu 1 czterodrożnego. Obecnie jest on na powrocie z podłogówki na niebieskiej linii. A nie powinien być on zainstalowany za zaworem na czerwonej linii?
  3. Witam Może ktoś mi napisać gdzie powinno być rozmieszczone czujniki temperatury dla poszczególnych zaworów i powrotu. Bo coś mi się zdaje, że instalator źle mi umieścił czujniki. To jest listwa podłączeniowa pieca. A poniżej wycinek mojej instalacji.
  4. Właśnie czytałem że ludzie zmieniają swoje deklaracje. Dopisując kozę jako dodatkowe źródło ogrzewania.
  5. Ale przecież mogę dorobić sobie ruszt:
  6. Tak to ten kocioł. Nie ukrywam, że mam chrapkę na 3k zł. 🤫
  7. Witam Czy mogę zgłosić ten kocioł jako źródło ogrzewania domu gdzie będę palił w nim z wykorzystaniem pellet, drzewo i węgiel? Model ten ma możliwość palenia bez podajnika więc teoretycznie po zamontowaniu rusztu mogę palić w nim zarówno drewnem jak i węglem. Na razie
  8. Serwis Tech policzył sobie 300zł za naprawę, ale muszę sam wymontować sterownik i wysłać do nich. Tylko co z ogrzewaniem. Poczekam do wiosny :). Za wymianę na nowy sterownik firma SAS zażyczyła sobie 2500,zł. Chyba sam go wymienię. Na razie jadę na sterowaniu ręcznym ogrzewania podłogowego.
  9. Jakiś czas temu siłownik zaworu podłogówki ustawił się na 0% i nie chciał ruszyć się z tej pozycji. Myślałem, że to awaria siłownika ale coś tam pogrzebałem, wyłączyłem piec i znowu działał. Wczoraj włączyłem opcje "Priorytet Bojler" i po jakiś czasie powróciłem do opcji "Pompy równolegle" i znowu ustawił się na pozycji O%. Przy pierwszej awarii nie pamiętam czy to samo robiłem Rozebrałem siłownik ale wygląda na sprawny. Potem odłączyłem piec od zasilania, posprawdzałem połączenia i dalej siłownik ustawia się na 0%. Kalibracja zaworu również nie pomaga. Interesujące okazało się to iż jak zmierzyłem napięcie na podłączeniu siłownika na piecu to okazuje się, że ciągle istnieje napięcie 220V na wyjściu do zamknięcia. Podczas próby ręcznej regulacji zaworem to jak naciskam na otwarcie zaworu to pojawia się napięcie 220V na tej linii ale ciągle pozostaje 220V na linii do zamknięcia. Czy czasami uszkodził się sterownik pieca? Na razie
  10. No i przywieźli nowy, zabrali gwarancję i oddadzą ją jak oddam stary zbiornik. Cwaniaki.
  11. A czy to normalne? Bo jeżeli zbiornik jest nagrzany to zewnętrznym zimnym powietrzem para kondensuje się na zbiorniku i rdzewieje.
  12. Witam Trzy miesiące temu wymieniałem anodę magnezową na tytanową i okazał się obraz zbiornika. Jak widać na zdjęciu trochę jest zardzewiały, jednak nie wiem czy reklamować go? Zbiornik kupiłem w lipcu 2019 roku. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.