Skocz do zawartości

GrzesiekBuda

Nowy Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia GrzesiekBuda

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam. W instalacji zasilanie CO zarowno dla parteru jak i poddasza jest rozprowadzone za zaworem 4d. Za pompa ustawiona rownolegle do zaworu roznicowego znajduje sie trojnik, ktory rozdziela instalacje na parter i poddasze. Powrot z poddasza wraca poprzez zawor 4d, ale powrot dla parteru omija zawor 4d i poprowadzony jest poprzez trojnik rura powrotna z zasobnika CWU. Piec jest na ekogroszek. Zauwazylem, ze przy sporym przymknieciu zaworu (sterowany silownikiem) ruch wody na kroccu powrotnym jest minimalny i woda jest stosunkowo chlodna (piec 65 stopni, zasilanie co 45 w momencie zadzialania regulatora pokojowego). Wczesniej tego nie zauwazylem, czy nalezy przerobic instalacje, tak aby powrot z parteru laczyl sie z powrotem z pietra i wchodzil do zaworu 4d ?
  2. Wymiennik chcialem, ze wzgledu na ograniczenie wymiany wody w grzejnikach oraz efektu zapowietrzania sie grzejnikow . Do tego dochodzi kwestia dlugosci gwarancji na grzejniki plytowe, w ukladzie otwartym.
  3. Dziekuje za odpowiedz. Z tego co wiem, zmainy w prawie dotyczace sposobu zabezpieczen kotlow na paliwo stale wchodza w zycie z dniem 1 wrzesnia. Inaczej mowiac, zeby nie prowadzic niepotrzebnie rury bezpieczenstwa, wzbiorczej i przelewowej przez strop, jako rozwiazanie tymczasowe, odbior instalacji musialbybyc wykonany po 1 wrzesnia. Nie orientuje sie jak to wyglada, ale czy wiekszosc producentow kotlow / kominkow dostosowala sie juz do zmian w prawie ? Jesli chodzi o piec celowalem w Ling Duo 15 kW firmy Klimosz. Zamkniecie od razu wyjdzie mi taniej, bo z automatyki bedzie pompa i zawor 4D, zamiast 2 pomp i wymiennika.
  4. Witam. Planowalem w instalacje CO / CWU wpiac: 1) solary ze zbiornikiem dwuwężownicowym 2) piec na ekogroszek 3) kominek z płaszczem wodnym (na tym samym poziomie co piec, 10 metrow od pieca) Piec i kominek planowalem polaczyc w ukladzie otwartym szeregowo. Do zbiornika jedna wezownica bylaby podpieta do zestawu solarnego, a druga do zasilania z pieca(ow). Grzejniki oraz ogrzewanie podlogowe mialyby dzialac w ukladzie zamknietym. Oba uklady wymienialyby cieplo poprzez wymiennik plytowy. Czy przy takim ukladzie od kominka musi byc wyprowadzona dodatkowa rura bezpieczenstwa, czy wystarczy ta w kotlowni pod sufitem. Czy taki sposob podlaczenia, przy zalozeniu zgodnego ze sztuka wykonania obu ukladow (otwartego i zamknietego) jest prawidlowy ? Mam problem z umiejscowieniem zbiornika przelewowego gdzies poza kotlownia. Byc moze kiedys zainstalowany zostanie piec gazowy, dla ktorego uklad zamkniety bylby jak znalazl. Instalator zaproponowal mi uklad otwarty i podpiecie grzejnikow i podlogownik w ukladzie otwartym. Czy rozwiazanie z ukladem otwartym ma jakas przewage nad zamknietym, przy zalozeniu ze pomijamy cene wymiennika.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.