Skocz do zawartości

fresco

Forumowicz
  • Postów

    17
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez fresco

  1. U mnie, to działa jak pisze Heiztechnik. Kocioł grzeje od 58-60 stopni, jak trzeba to wypuszcza na dogrzanie wody CWU ale po spadku ponizej 58 st. zawsze się załącza.
  2. Pytanko na szybko. Kocioł na 70 st nagrzany, pompa od grzejników chodzi, temperatura na pogodówce zadana na 22 st, w domu 18. Czego zawór trójdrożny nie chce puszczać ciepłej wody na kaloryfery? Na wyświetlaczu kotła jest chmurka i pokazuje 25 st,
  3. Ale dlaczego w normalnej pracy nie może wzrosnąć? tylko dochodzi do 61 i staje. Zadane 70st.
  4. Zauważyłem, że jak wyłączam piec, temperatura rośnie z 61 nawet do 65 st.
  5. Zastanawiam się czy nie uchylić wyczystki aby komin zaciągał "lewe" powietrze.
  6. Moje ustawienia main dmuchawy 11% min palnika 12 kw his.przejścia 5 wydajność dmuchawy pośrednia 21% pośrednia palnika 16kw hist. przejścia na moc pośrednią 10 st max dmuchawy 26 % max palnika 19 parametry na piecu wskazują moc palnika 16kw temp oscyluje w okolicach 65 st jasność dochodzi max do 70 wydajność wentylatora 21% Nastawione mam 70 st a temp dochodzi do 62 st i czasami spada do 59 st. podajnik chodzi non stop. Zastanawiam się czy to wina dzisiejszych warunków pogodowych (silny wiatr) że piec nie może osiągnąć zadanej temp. czy może liche paliwo (czarny popiół). Jakieś sugestie?
  7. Pompka którą miga, nie chodzi. Trzeba odciąć wodę od pompy zaworami, wykręcić duża zaślepkę na płaski śrubokręt, przekręcić w środku ceramiczną głowice na mniejszym płaskim śrubokrętem zgodnie z obrotem pompy, jak się rozhula zakręcić zaślepkę puścić wodę.
  8. Kupić można oficjalnie na Ukrainie i w Słowenii, w Polsce póki co tylko z programów wymiany. Na początku wątku przedstawiciel firmy twierdził, że będzie ale w przyszłości :) minęło pół roku i dalej nie ma. Mój przyszedł tydzień temu i stoi po domem czekając na ekipę monterską ;)
  9. Rozumiem, że piec będzie dostarczony z rusztem ale bez oficjalnej możliwości palenia na nim? Byłem na spotkaniu, ale nasz schemat jest wadliwy czyt. z błędami. Chciałbym go zestawić ze schematami już funkcjonującymi w innych miastach czy gminach.
  10. Mam pytanie do użytkowników. W najbliższym czasie takie piece mają być montowane w naszej miejscowości ale z jedną zmianą. Bez rusztu na drewno. Moje pytanie, Jak wygląda ruszt w kotle? tzn czy po demontażu przez poducenta jest możliwość ponownego montarzu? Drugie pytanie, czy ma ktoś z Was schemat podłączenia i całej instalacji wykonywany przez firmę wybraną w przetargu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.