Skocz do zawartości

ashoot

Forumowicz
  • Postów

    20
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez ashoot

  1. Ok dzięki 🙂 A czy do zabezpieczenia zasobnika CWU wystarczy naczynie przeponowe 8 litrów ? I czy zawór bezpieczeństwa musi być zarazem zaworem zwrotnym czy lepiej zrobić bez zaworu zwrotnego ? Jeszcze ostatnie pytanie, gdzie najlepiej wpiąć naczynie przeponowe CWU, na wejściu zimnej wody czy na wyjsciu gorącej... ?

  2. Cena niższa ale z 8% vatem, ta którą napisałem czyli 11500 to brutto z dostawą i na 23%vatu. Nie wiem jaka to sonda ale dostałem taką wiadomość od dystrybutora : "Witam, koszt sprawdzenia i pierwszego uruchomienia z przeszkoleniem - 1200 zł netto. Sugerujemy iż rozwiązanie z zaworem 3-D - 3 punktowym jest zdecydowanie lepsze. Do piecyka należy domówić sondę aby działało to poprawnie - koszt 130 zł brutto"

    Taka sytuacja 🙂

  3. Witam, bardzo proszę o pomoc w doborze urządzenia. Do ogrzania domek ok 62 m2 na dwóch kondygnacjach, 4 grzejniki, pętla podłogowki na zaworze RTL oraz zasobnik CWU 100 litrów bez cyrkulacji. Źródłem ciepła ma byc nieduży kociołek na pellet  który będzie ustawiony w pokoju, najlepiej z szybą żeby było widać ogień. Moc 8 kw, maks 12. Cena najlepiej do 10k i żeby był bezawaryjny i miał dobrą modulacje. Zastanawiałem się nad ferroli breta ale nie jest zbyt ładny a to też ważny aspekt. Proszę o pomoc 🙃

     

     

  4. 7 minut temu, eliks napisał:

    HT One nie kupisz w tej kwocie, poza tym zasobnik mały.

    Kupię wersję Basic + dostawkę na pellet. Kwestia czy lepszy będzie HT One Basic czy np Lidia mini albo właśnie Slimko z palnikiem kipi...  Który z tych trzech będzie najlepszym wyborem??

    A Może jeszcze coś innego wziąć pod uwagę? 

  5. Witam serdecznie, bardzo proszę o pomoc w doborze kotła ponieważ im więcej czytam tym większy mam mętlik w głowie. 

    Po krotce - nowobudowany dom, technologia szkieletowa, powierzchnia 100m2.

    Glowne źródło ciepła to będzie pompa powietrze-powietrze jednak na terenach w których się buduję bardzo często są problemy z dostawą prądu stad konieczność zastosowania źródła ciepła które będzie bez obsługowo działać na akumulatorze przez kilka dni. 

    Moc max do 12 kw, zależy mi na dość sporym podajniku żeby dało się zasypać ok 100kg paliwa. Wymiary najlepiej dość kompaktowe, kotłownia ma 7m2.

    Budzet max do ok 12 tys. 

    Myślałem nad Lidia mini z dodatkowym podajnikiem, ht one, Kostrzewa twin bio luxury (w mojej okolicy jest aż 5 serwisantów) 

    Ewentualnie coś innego może? 

    Instalacja będzie grzejnikowa + podłogowa w kuchni, łazience i korytarzu. 

    Proszę o poradę i z góry dziękuję za pomoc

    Pozdrawiam,

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.