Skocz do zawartości

KubaS1988

Forumowicz
  • Postów

    37
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez KubaS1988

  1. 36 minut temu, szakallo napisał:

     

    Były jakieś próby z dorabianiem zawirowywaczy czy rck ale średnio to się sprawdziło. Czopuch parzy. Komin na całej długości cieply. Niby oddaje ciepło bo idzie przez chałupę środkiem. 

    IMG_20220528_145131.jpg

    40 minut temu, o6483256 napisał:

    Ciekawe jak później wyczyści ten komin, przy takim skosie. Zatrucie tlenkiem węgla i spalinami gwarantowane. 

    Który kominiarz to odbierze?

    Domyślam się że montaż wkładu kominowego to tez problem? 

  2. Witam bardzo serdecznie. Proszę o pomoc,ręce już Mi opadają.
    Chce przekonać właścicielkę domu że przeróbka komina i dachu nie będzie miała wpływu na poprawę spalania i zmniejszenie temp. spalin ,zmniejszenie ciągu kominowego.
    Uważam że za kasę wydaną na przemurowanie komina można przeznaczyć na wymianę pieca na jakiegoś DS-a z lepszą sprawnością.
    Moim zdaniem winny jest piec z małą pojemnością wody(32L) i małą powierzchnią wymiennika(poziomy).Właścicielka uważa że pogorszenie spalania zbiegło 
    się z wymianą dachu i wyprostowaniem komina .I teraz chce uwaga przerabiać komin i dach bo tak zmniejszy ciąg. A że nie jestem hydraulikiem i kominiarzem
    to kobiecie nie przetłumaczę .Piec Rakoczy popter G10KW.Ogrzewa taki dom LINK. Czy ktoś na podstawie zdjęć może napisać czy taka przeróbka komina jest uzasadniona i da jakiś efekt? Było tak i jest pomysł właścicielki żeby wrócić do takiej konstrukcji komina.1300479183_kominprzerobka.thumb.jpg.8fe0efec32ea77c254dd879c5057e7a6.jpgIMG_20220908_093551.thumb.jpg.891353f6e4501ad707678ec320cbed62.jpg
     

  3. Tak widziałem że stosuje się takie rozwiązania. Ale czy to jest dobrze przygotowana powierzchnia skoro pod moim ciężarem (70kg) dalej podłogę słychać? Dodatkowo nie zastosowano dylatacji przy ścianach a pianka widoczna na zdjęciach posłużyła do uszczelnienia podłogi żeby wylewka nie podcięcia pod podłogę. Widać zresztą że nie wszędzie się to udalo. Czy tak przygotowane podłoże wytrzyma kiedy już wniesie się jakieś cięższe meble i zacznie normalnie korzystać z pomieszczenia?

  4. Witam. Potrzebuje porady odnośnie remontu podłogi. Na początek napisze ze nie jestem właścicielem domu, nie było Mnie przy pierwszej wizycie ekipy kiedy były ustalane szczegóły roboty a kiedy usłyszałem jak ma to być wykonane byłem zdecydowanie na NIE! I utwierdzam się w tym przekonaniu kiedy widzę jak ten remont jest przeprowadzany. No chyba że się nie znam i przesadzam. Podłoga na Le garach 10cm, deski 2cm i na to przybita jakaś płyta drewniana ze 3mm. Docelowo maja być panele. Podłoga trochę krzywa różnica 1cm około. W dwóch lub trzech miejscach trzeszczała. Została podokręcana wkrętami. Mimo to jeszcze trochę ją słychać kiedy się po niej chodzi a to pewnie oznacza ze też jakieś ugięcie występuje. Następnie podłoga została zagruntowana i na to wylana wylewka samopoziomujaca 0.5cm-1cm(tak wogóle można?!) i teraz wszystko schnie i wygląda tak jak na zdjęciach. Moim zdaniem nie wygląda to dobrze. Co sądzicie? Nie pęknie to pod cięzarem jak zacznie być użytkowane?Liczę na jakieś konkretne rady, mam zamiar pokazać ten temat właścicielce może trochę kobita przejrzy na oczy że kase wyrzuca w błoto. Kurcze chciałem dodać zdjęcia ale nie mogę. Spróbuje do końca dnia wstawić fotki.

  5. W dniu 6.11.2020 o 13:26, HarryH napisał:

    A jaka jest wilgotność w tym pomieszczeniu? Od tego bym zaczął.

    Kupiłem termometr z funkcja pomiaru wilgotności. Pojadę na święta do rodziców i będzie wiadomo. 

     

    W dniu 6.11.2020 o 15:47, Kijasr napisał:

    Przede wszystkim czy jest dobra wentylacja

    Wątpię z jest dobra ale jakaś jest. Są kratki nawiewne w pomieszczeniach. 

     

    W dniu 6.11.2020 o 18:04, Ryni napisał:

    A dlaczego nie od zewnątrz, co to znaczy wąski przejazd? Ocieplając od środka, żeby to miało sens musiał byś ocieplić również przyległe ściany, sufit i podłogę.

     

    W dniu 9.11.2020 o 09:56, Dayan napisał:

    @Ryni może oznacza tyle, że po ociepleniu budynku somsiad będzie musiał lusterka składać aby się autem zmieścić.

    Jest naprawdę wąsko.  

    Podejrzewam że jeszcze sposób palenia prze domowników nie pomaga. Tylko przepalaja. Temp. W domu wacha się w ciągu doby między 18 a 22 stopnie.  Ciągłego palenia podejrzewam że jest z 6h przy obecnej pogodzie. 

    A i jeszcze mam pytanie o ta stronkę. https://cieplowlasciwie.pl/

    Co wpisać w przypadku gdy są ocieplone tylko 3 ściany? Mam też podejrzenia że dwa lata temu został zainstalowany za mały piec bo rodzice ciągle na niego narzekają. 

  6. Witam całe forum. Problem ja w tytule. Dom jednorodzinny.Trzy ściany ocieplone styropianem 10. Jedna bez ocieplenia, niestety chałupa stoi na granicy działek i brak zgody sąsiada że względu na wąski przejazd. I dzieje się takie coś jak na zdj. Nasila się zimą. Chciał bym wiedzieć jakie mam możliwości? Ocieplić od wewnątrz? 

    IMG_20201106_125957.jpg

  7. Z czego wynika ta różnica w czasie dojść ia do temp.zadanej? Co do zawieszania opalu, dotyczy to mpm czy porostu każdego kotla ds w mniejszym lub większym stopniu?

  8. Chciał bym zapytać czy Mpm nadaje się dla kogoś kto zaczyna swoją przygodę z paleniem w Co? Po sezonie zimowym będziemy zmieniali kocioł. Sugeruje się pozycja kotla w rankingu czyste ogrzewanie. Chciał bym palić węglem kamiennym i tylko przepalać. I jeszcze jedno. Albo jestem ślepy albo na stronie producenta nie ma podanego metrażu jaki ogrzewa dany kocioł. Interesują Mnie dwie moce 8-10 i 12-14.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.