Skocz do zawartości

BDG

Forumowicz
  • Postów

    97
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez BDG

  1. W dniu 9.10.2023 o 08:34, Stanley85 napisał(a):

    Pompy są trzy. Dla obiegu grzejnikowego, podłogówki oraz pompa kotłowa. Wszystko zrobione w oparciu o sprzęgło. Wodynie grzeje. Dynamika modulacji nie wpływa znacząco na te wahania. Ochrona powrotu jest wyłączona bo tak jak napisałeś, temperatury pilnuje ATV 55. Pompa kotłowa ma swoją drogą większą wydajność niż 2 pozostałe razem więc temperatura powrotu jest z reguły 1 - 1.5 stopnia niższa niż zasilania. Mimo to, piec reaguje moim zdaniem trochę szalenie. Przy okazji - do ogrzania mam 110 m2 , ocieplone 7/10. Aktualne dobowe zużycie węgla to 16 kg - czy nie jest to przypadkiem trochę za dużo?

    Ps. Rury są oczywiście zaizolowane.

    image.thumb.png.85eebbd53b3b9a68711c8c5f6c85c67b.png

    image.png.1939ed62af692c16242f6aadde8c5fcc.png

    Tutaj ostatnie 12h:

    image.png.379e8406483884a169a752ccfc44130a.png

     

    W tych kotłach tego producenta te palniki są wszystkie przewymiarowane więc zmniejsz moc kotła i powinno się w miarę uspokoić. PS gdyby nie SKZP to te palniki sa nie do ogarnięcia.

  2. Moi zdaniem to daj sobie spokój z pompą kotłową. Ona w niczym nie przeszkadza wręcz przeciwnie tylko pomaga.Przykładowo przy załączeniu się CWU wyłączyłaby ci się pompa kotłowa i kocioł jest zalewany zimną wodą przez około 1-2 min dopóki wężownica w bojlerze nie zostanie przelana ciepłą wodą. Pompa kotłowa właśnie zapobiega takiej sytuacji. Moim zdaniem po kilku cyklach załączenia CWU sam byś stwierdził, że to jednak zły pomysł. Byś miał jeszcze większe skoki modulacji poprzez zmianę temp. powrotu

    • Zgadzam się 1
  3. W dniu 24.10.2021 o 18:55, ThomaSz napisał:

    Witam. Wiem że to dyskusja o SKZP-02 ale że puki co, nie ma jeszcze osobnego forum o SKZP-05 a wiem że kilku bywalców tego forum ma już piątkę to pozwolę sobie zapytać tutaj. Czy próbował ktoś połączyć panel pokojowy PS-43-01 z tym sterem? Walczyłem wczoraj cały wieczór z tym tematem (różne wersje oprogramowania) i niestety nic z tego. Panel wyrzuca alarm: Brak komunikacji. Dodam że sprawdzałem połączenia testerem i wszystko wydaje się w porządku. 

    Witam. Posiadam 05 i mam podłączony panel i wszystko jest ok. Pamiętam tylko,że musiałem wgrać aktualizację, ponieważ jest inna niż do skzp 02. Chodzi o panel oczywiście

  4. Olduś ja miałem coś takiego. Przyczyną tego było wygaśnięcie w kotle temp była lekko poniżej zadanej. Kocioł podawał opał i próbował dobić do zadanej a płomienia nie było. Nie wiem dlaczego komputer nie wyłapał zaniku płomienia i nie wszedł w tryb wygaszania. Mam skzp od prawie trzech lat i tylko raz mi się to przytrafiło. Myślę też że to było spowodowane zmianą softu bo nie wróciłem do ustawien fabrycznych. Po przywróceniu ustawień fabrycznych do tej pory śmiga bez problemu.

     

  5. Witam szanowne grono. Powiem wam że po tygodniu testowania wersji 2,35A wróciłem do wersji 2.31. Przy moim palniku " WULKAN " jakoś 2.31 lepiej prowadzi cały proces spalania. Na 2.35A działy się różne cuda na małych mocach, raz zapadał się kopczyk a czasem nie dopalał węgla. Na 2.31 takich problemów brak. Ps. spalanie było również większe. Takie moje spostrzeżenie na moim palniku a nie ukrywam iż jest on trudny do ogarnięcia.

  6. YaroXylen bo tak właśnie jest. Pełny kosz = większy ciężar= większe parcie na ślimak = wieksze zagęszczenie paliwa. Mało paliwa w koszu = mniejszy nacisk na ślimak = mniejsze zagęszczenie paliwa. Wypośrodkuj sobie ten potencjał i powinno być dobrze. Ja na całym zasypie 170 kg mam +/- 1kg różnicy wg. wskaznika ilości paliwa w koszu. Oczywiście mowa o jednym rodzaju eko.

  7. Witam. Mam takie małe pytanko a mianowicie czy któryś z was wie jak przestawić temperaturę załączania pomy CWU tak jak np. temperatura załączania pompy CO i CO2. Tej opcji dla CWU nie ma a może tylko u mnie jej nie ma. Powiem wam że super bylaby to opcja ponieważ kociol pracowałby na małej modulacji i utrzymywał by stałą temperaturę zadaną a nie zbijal jej o 6-7 stopni kiedy załączy się pompa cwu. Dostałem od kolegi sterownik do samej pompy cwu i ustawiłem go tak aby temp. załączania była taka jak zadana na kotle. Pompa cwu grzeje mi wodę w bojlerze tak naprawdę tylko z temp. którą kocioł przebije ponad zadaną i sie wogóle nie meczy. Dodatkowy czujnik wyłącza tę pompę po osiągnięciu temperatury wody w bojlerze albo kiedy temp zadana na kotle zejdzie poniżej i kocioł bardzo szybko dochodzi do zadanej na małej modulacji. Jakby sterownik posiadał funkcję " temp. załączania pompy cwu " naprawde idzie bardzo dużo zaoszczędzić na opale. Przy takiej modyfikacji której aktualnie posiadam spalam teraz przy bojlerze 200 l i czworo domowników 2-2,5 kg na dobę. A kąpiemy się co dziennie we wannie.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.