Skocz do zawartości

Timster

Forumowicz
  • Postów

    79
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Timster

  1. PanieWojszym
    Przedmówca napisał
    ciekawie że w aplikacji i na stronie można by dodać motyw -wybierany w ustawieniach na stronie jak jest np. z skalą spalin x1 x2 x3 itp. dla przykładu:

    1, pompa _CO2 /CWU / CYRKULACYJNA do wyboru jako pompa kotłowa( definiowany ekran )

    2, pompa CWU jako załączenie podłogówki tu z dużego bojlera można by zrobić wężownicę podłogówki u góry i niżej bojler (temperaturaCWU - jest OFF) a można by temperaturę pokazać dla obiegu podłogowki czy bojlera pomimo funkcji stop CWU bo na samym sterowniku temperatura jest pokazywana (gdy cwu stop),

    3, dodanie strzałki w dół (v) gdy temperatura mieszacza jest obniżenia termostatem.

    Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka

  2. WIDZIAŁEM przestawiłeś tylko na załączoną ikonę na zielono lecz po ponownym przełączeniu (obiektu korekcji) nie reaguje na korektę

    tzn. nie bierze jej pod uwagę a dopiero bierze pod uwagę po kliknięciu na zapisz w aplikacji Timel -owskiej.-widzi znaczek zielony na mieszaczu a nie koryguje.

    Zapisuje stan do sterownika tylko z aplikacji Timelowskiej, a z strony :

    Wojszym -nie zapisuje jakiejś danej, prawdopodobnie musi zapisywać dwa lub więcej odnośników-adresów (nie wiem KM CZY M CZY JESCZE INNE DANE).

  3. Godzinę temu, wojszym2244 napisał:

    Z tego co widzę to w nowszych wersjach znów pozmieniały się dane obiektu korekcji. NN,KN,NM,KM. K, KN i KM przyjmuje kocioł, NM i KM przyjmuje mieszacz. W strszych był jeszcze M i przyjmował mieszacz a w nowszym nie działa. Trzeba będzie zrobić nową konfigurację dla nowych softów.

    @Oldek

    a sprawdź czy to twoje licenie mocy zgadza się z wyświetlaniem na sterowniku...  

     

    ps.

    dodałem obsługę nowych softów w obiekcie korekcji. Problemem jest, że OBA w starym i nowym mają KM i dlatego przyjmuję, że jest to nowy soft i przy zmianie opcji zapisuję tak jak w nowym. Nie jestem pewien czy przy starych softach po takiej operacji sterownik będzie prawidłowo wyświetlał.

    Trzeba odświerzyć stronę.

    Odświeżyłem stronę ctr+f5, jest bez zmiany co do obiektu korekcji przy wybranym mieszaczu - nie ma zmiany co do zwiększania/zmniejszania temperatury mieszacza dalej jest tylko przy szarych 4 przyciskach w obiekcie korekcji

    soft v2.43 reset do fabrycznych był również wykonany po aktualizacji.

  4. Godzinę temu, Timster napisał:

    TAK prawie ok tyle że korekta pogodowa działa gdy stan jest szary na wszystkich 4 przyciskach jak na foto poniżej

    POG22ułu.jpg

    wtedy w samym skzp jest na zielono korekta na mieszacz.

    wygląda na odwrotną logikę przycisku miesz.

    lub panel z 4 przyciskami to mieszacz, a przycisk mieszacz to inna 5 funkcja tylko przełącznika 

    bo gdy podświetlę 1 z 4 przycisków na zielono to na szaro ich już nie można wyzwolić a tylko wtedy działa ta korekta na sam mieszacz.

    pozdrawiam

    T.L

     

    POG22uł3u.jpg

    Mam dwa skzp i jest na nich to samo a soft 1- 2.28 , 2- 2.43

    obsługując z aplikacji Tomka mieszacz się zaznacza i działa

    z aplikacji wojszym przełącza ikonkę na mieszacz ale nie uruchamia jakiegoś odwołania- wejścia tak to widzę

    porównując obie apki i stronę i dwie wersje softu 

     

  5. TAK prawie ok tyle że korekta pogodowa działa gdy stan jest szary na wszystkich 4 przyciskach jak na foto poniżej

    POG22ułu.jpg

    wtedy w samym skzp jest na zielono korekta na mieszacz.

    wygląda na odwrotną logikę przycisku miesz.

    lub panel z 4 przyciskami to mieszacz, a przycisk mieszacz to inna 5 funkcja tylko przełącznika 

    bo gdy podświetlę 1 z 4 przycisków na zielono to na szaro ich już nie można wyzwolić a tylko wtedy działa ta korekta na sam mieszacz.

    pozdrawiam

    T.L

     

    POG22uł3u.jpg

  6. Nie działa na stronie.

    Mam włączoną korektę na mieszacz na sterowniku i działa.

    Lecz teraz zginęły w podglądzie na stronie w panelu korekty pogodowej- 4 górne przyciski oba, mieszacz, kocioł i brak, a sama korekta jest ustawiona o 7 C i teraz działa, tyle że nie mam tego panelu do wyboru z przyciskami.  wcześniej 10 min temu był nim zmieniłem na samym sterowniku zaznaczenie z szarych na podświetlone- korekta na mieszacz.

     

     

     

    pogod.jpg

    pogod 1.jpg

  7. Panie WOJSZYM2244

    Panie Tomku B

    W dniu dzisiejszym padła korekta pogodowa na mieszacz, na oba działa a na sam mieszacz już nie raczej nic nie zmieniałem

    więc myślę że błąd jednak istnieje w samym sterowniku wersja oprogramowania 2.43 (na 2.28 było podobnie)

    proszę o pomoc- funkcja ważna na zimową aurę.

    Pozdrawiam.

    NA SAMYM SKZP 02 Korekta pogodowa na mieszacz i kocioł obie były wyłączone i zdalnie korekty na mieszacz nie pozwala włączyć lokalnie włączyłem i działa, tyle że trzeba biegać do stera -nie potrzebny reset do fabrycznych.

  8. W Aplikacji  1v3  dalej brak wskazań jak i ustawień, obniżenie pogodowe strzałka niebieska w dół strzałka pomarańczowa obniżenie temperatury ze względu na program czasowy itp. korekty powietrza, wykres powietrza i jak na moje ustawienia to powietrze powinno być niezmienne z modulacją tylko posiadać zakres 6 do 20% ale nie do ustawionej modulacji a do aktualnie pracującej modulowanej mocy.

  9. 13 minut temu, Jockey napisał:

    8010, u siebie, to każdy może robić co chce i w sterowniku może wpisywać wartości, jakie uważa za słuszne i stosowne - nic nikomu do tego.

    Niemniej jednak, ogólnie wiadomo, że każda określona wagowo ilość paliwa ma również swoją określoną objętość, ale ta waga może być różna przy tej samej objętości w zależności od rodzaju stosowanego paliwa.

    Natomiast producent sterownika jasno precyzuje, że w określaniu potencjału podajnika, należy zdefiniować ilość kilogramów paliwa podanych przez podajnik w ciągu godziny i taką wartość należy wpisać jako prawidłowy potencjał podajnika przy zastosowanym opale.

    Jest to logiczne z racji tego, ze przecież wartości opałowe paliw stałych podawane są w odniesieniu do kilograma (MJ/kg, kWh/kg), ale też i choćby z tego względu, że zazwyczaj węgiel kupuje się wagowo "na kilogramy" a nie objętościowo "na litry".

    Dokładnie trzeba brać pod uwagę kg, bo to przeliczane jest w sterowniku jako kaloryczność  kg węgla na kW energii.

  10. Godzinę temu, crook napisał:

    Panie @TomekBrz przyłączam się do pomysłu.

    Specjalnie na potrzeby ustawienia jak najefektywniejszego spalania wyposażyłem kocioł w szerokopasmową sonde lambda z sterownikiem do odczytu zawartości tlenu w spalinach.

    I to o czym pisze YaroXylen jak najbardziej się potwierdza, po ustawieniu tlenu na zablokowanej mocy jest bardzo stabilnie, jednak gdy zaczyna się modulacja to już nie jest dobrze. Przy wzroście modulacji tlen z ustawionych np.12% dla 6kW (w moim przypadku), zaczyna szybować w górę o kilka oczek.

    To samo się dzieje w drugą stronę.

     

    Albo inaczej. Takie opóźnianie można zrobić na sterowaniu nadmuchem, przy wzroście modulacji dmuchawa by czekała z podniesieniem obrotów i analogicznie przy spadku.

    Pozdrawiam.

    zgadzam się z wersją opóźnienia nadmuchu i odwrotnie przy spadku modulacji obroty by spadały z opóźnieniem.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.