Witam
Dziękuję bardzo za uwagi.
Mamy pytania, abym wiedzieć, co dalej robić.
1. Naczynie przelewowe ma być na zasilaniu, a nie na powrocie. Czy grozi to niekontrolowanym wzrostem ciśnienia? Teraz jak wleję za dużo wody i zrobi się większe ciśnienie, to woda wylewa się do zlewu, czyli wygląda, że działa ok. Jak pilna jest to przeróbka?
2. „Ładowanie zasobnika w sposób niekontrolowany”. Też to zauważyłem. Generalnie idea jest taka, że pompa CWU powinna nagrzewać wodę w zbiorniku, a teraz robią to dwie pompy. Guitar, na Twojej poprawce widzę, że pompa CWU wyleciała. Po takiej przeróbce nie będę miał wody ciepłej latem, jak pompę CO wyłączę. Czy sugerujesz zamykanie zaworów na zasilaniu CO latem, aby wszystko szło na CWU poprzez pompę CO? Tylko, że pompa CO nie ma czujnika temperatury na sterowniku, a CWU ma.
3. Mam zawór bezpieczeństwa na 6 bar przy zasobniku CWU i parę kulowych. Nie rysowałem tego, ale widać, że powinienem, bo braki zostały zauważone :D
4. Guitar te naczynia zbiorcze dla cwu i kotła elektrycznego przed czym mają zabezpieczyć? Naczynie przelewowe nie wystarczy, aby kontrolować ciśnienie (załóżmy, że przesuną je na zasilanie)?
5. Zabezpieczeniem podłogówki są specjalne głowice termostatyczne z kapilarą firmy Heimeier. Opis głowicy w załączeniu. Jeszcze nie podłączyli, ale zakładam, że przyłożą czujnik przylgowy do rury Alu-pex zasilającej podłogówkę. Czy to będzie ok. i załatwi temat kontroli temperatury?
glowica_term_do_podlogowki.pdf
Sorry, że tyle pytań na raz, ale tak to jest z początkującymi….