Skocz do zawartości

LeszekGd62

Nowy Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez LeszekGd62

  1. Nie chcę Ciebie martwić, ale przepisy się tak pozmieniały, że w mało sprzyjających warunkach możesz nie dostać zgody na taką modernizację. Zacznij od kominiarza, który sprawdzi dostępność wolnych przewodów spalinowych i wentylacyjnych. Gazowy podgrzewacz wody a kocioł dwufunkcyjny to zupełnie różne urządzenia. Wymianę musisz zgłosić gazowni i zarządcy budynku.  

  2. Wynajmujący to bliska rodzina, więc chciałbym rozliczyć to za faktyczną ilość dostarczonego ciepła, no i działalność usługowa, wejście bez wiatrołapu więc trudno tu jakoś uśrednić zużycie, chcę uniknąć jakiś późniejszych niejasności. Jak jest licznik to sprawa jest klarowna 

  3. Witam

    Instalacja zamknięta, kocioł gazowy kondensacyjny Cerapur smart 1 funkcyjny, który odpowiada za ogrzewanie i przygotowanie cwu. Mieszkanie 2 kondygnacje i na parterze jest jedno pomieszczenie, które jest wynajęte na działalność i będzie korzystać tylko z CO ( posiada swój obieg CO). Szukam rozwiązania jak to sensownie rozliczyć, jedynym rozwiązaniem które przychodzi mi do głowy to instalacja 3 ciepłomierzy. Jeden na wyjściu CO z kotła, drugi na obiegu CO wynajmowanego pomieszczenia  i trzeci na obiegu grzania zasobnika cwu. Na podstawie tych trzech wskazań będę mógł obliczyć zużycia energii ( 1+3-2) mojej t/j podgrzania cwu i ogrzewania oraz ogrzewania wynajmowanego pomieszczenia i proporcjonalnie obliczyć zużycie gazu. Czy jest może jakieś tańsze rozwiązanie ?

  4. Dziękuje za tak szybką odpowiedź.

    Jeżeli sprzęgło nic nie zmieni to może wstawić Termeta Golda, czy jednak Bosch ma lepszą modulację i jakość.

    Pytam bo to zawsze trochę taniej, ale z drugiej strony nie chcę oszczędzać na kotle bo to w końcu "serce" instalacji a tym bardziej, że będzie częściowy zwrot z programu czyste powietrze

     

    2021-06-07 (3).png

  5. Witam serdecznie podpinam się pod temat.

    Przejście z kopciucha na gaz.

    Mam prośbę o pomoc w doborze mocy kotła i zastosowania rozwiązania jego montażu.

    Dom 140 m2 nieocieplony gazobeton, 2 kondygnacje i kotłownia w piwnicy. W chwili obecnej mieszkają dwie starsze osoby, a piętro nie jest wykorzystywane.

    Modernizacja instalacji  z kotła stałopalnego na kocioł gazowy np.( Condens 2300iW lub Junkers Cerapur Smart)  + zasobnik 120l ( dwie łazienki, bez cyrkulacji) jako sterowanie CW 400 + MM 100. Instalacja tylko grzejnikowa (10 grzejników płytowych), zamknięta podłączona rurami miedzianymi w sumie 7  obwodów (cztery parter i 3 piętro)  sprowadzone do kotłowni rurami fi 18. Wymyśliłem aby poprawić komfort pracy dla  kotła zastosowanie sprzęgła i te 7 obwodów wpiąć za sprzęgłem razem z dodatkową pompą obiegową sterowaną przez MM100.

    I tu mam pytanie, czy warto zastosować sprzęgło ? i zastanawiam się na mocą kotła 15 KW czy 20 KW.

    Bardzo proszę o pomoc.

    Pozdrawiam serdecznie

     Leszek

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.