Skocz do zawartości

kris01

Nowy Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez kris01

  1. czy powrót czy zasilanie będzie to samo. Dlatego proponuje rozdzielacz gdzie można wyregulować poszczególne obiegi. zawory regulacyjne nie są automatyczne tylko ręczne, w związku z tym nie są aż tak drogie, a pozwolą na komfort eksploatacji łącząc stara z nową instalacją.

     

    ok, w takim razie wstawię zawory regulacyjne

     

    na necie znalazłem szeroką gamę

    zawory

     

    jakie dobrać zawory, bo widzę, że jest kilka rodzai

    z drugiej strony zastanawiam się nad rozdzielaczem, bo z pieca wychodzi 2" rura stalowa, dalej wszystko jest spawane, zamierzałem wyciąć odpowiedni kawałek, nagwintować i wstawić pompę razem z zaworem odcinającym,

    20-30 cm nad pompą chciałem wyciąć kolejny kawałek rury 2" i wpiąć trójnik, zredukować na 3/4" i puścić nowy obieg

  2. ok, rozumiem że termometry mają służyć pomocą do wyregulowania przepływu,

    zastanawiam się jednak czy nie umieścić pompy na powrocie tuż przed piecem, wtedy może mógłbym uniknąć tej automatyki termoregulacyjnej?

    spodziewam się, że osamotniona pompa na zasilaniu będzie tłoczyła wodę tam gdzie napotka mniejszy opór, czyli do starszej części instalacji, w której są tylko zawory odcinające przy grzejnikach, żadnych termostatycznych.

  3. przerabiam pomieszczenia w piwnicy w część mieszkalną, potrzebuję zainstalować zatem tam 3 grzejniki.

    Istniejąca instalacja c.o. zasilana jest przez piec miałowo-węglowy z dmuchawą i sterownikiem, rury stalowe i obieg grawitacyjny,

    na pewno potrzebuję pompy obiegowej (25/40 myślę, że w zupełności wystarczy) tylko w którym miejscu ją zamontować? na zasilaniu czy jednak na powrocie? chcę uniknąć sytuacji w której np. ciepło jest zabierane przez nową część kosztem starej.

    druga sprawa to rury w nowej części. postawić na miedź czy jednak pobawić się w rurami stalowymi? w zależności od wyboru myślałem poprowadzić wszystko 18 (miedź) albo 3/4" (stal) i same odejścia na grzejniki odpowiednio mniejsze. odcinek od pieca do najdalszego grzejnika w modernizowanej części będzie wynosił koło 12 metrów. czy średnice rur będą odpowiednie?

    z góry dziękuję za wszelkie wskazówki

    post-7219-1247091209_thumb.jpg

  4. planuje rozbudować instalację w domu. piec na paliwo stałe, rozprowadzenie dolne w piwnicy , rury stalowe, spawane.

    chciałbym zainstalować grzejniki w piwnicy i w związku z tym pytanie, jak najdogodniej to wykonać? czy można podpiąć się nowym obwodem na rurze zasilającej niedaleko pieca i poprowadzić rury miedziane? czy wtedy można zainstalować na nowym rozgałęzieniu pompę?

    dziękuję za wszelkie wskazówki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.