Skocz do zawartości

Oley

Forumowicz
  • Postów

    18
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Oley

  1. Witam!

     

    Mógłby mi ktoś podać jaka powinna być temperatura wody w kominku z pw, gdyż mam wrażenie że skraplają mi sie spaliny we wkładzie kominkowym. Na ściankach pojawila się ciemna lepka maź. Do tej pory palilem spokojnie, aby lekko ogrzac wodę, brykietem z węgla brunatnego temperatura wody w kotle była na pozieomie 40-50 st. C. Czy to mogła być zbyt mała temperatura? że zaczeły sie we wkładzie skraplać spaliny?? 

  2. Odnaklazłem w danych technicznych mojego wkładu rodzaj zalecanego paliwa " Drewno liściaste, brykiet węgla brunatnego" więc skoro jest zalecane to chgba nie powinno być problemu?? bo troche mnie postraszyłeś z tą szyba ze moze pęknąć. Szyba ma byc żaroodporna do 800st.C- to duzo??

  3. Witam!

     

    Zastanawiam się nad zakupem brykietu węgla brunatnego. Macie jakieś doświadczenia w paleniu tym brykietem? Dodam że będę go spalal w kominku z płaszczem wodnym, ktory jest jedynem źródłem ogrzewania w domu. Obecnie testuję brykiet drzewny z trocin. Niestety nie jestem zachwycony gdyz strasznie szybko się spala:/ Czy talem że wlasnie brykiet z węgla brunatnego nadaje się do palenia w komikach i długo trzyma żar. Testowal kots ten brykiet??? jak to jest naprawde?

  4. Czyli schemat ma w porządku??

     

    Kominek postanowiłem zakupić kominek o mocy grzewczej płaszcza wodnego 10 kW. Chyba lepiej jak bedzie nieco większy. Jeśli schemat mam ok to teraz chciałbym abyście mi pomogli dobrać średnice rur. W pierwszym obiegu to chyba bedzie calowa na calej instalacji ale za wymiennikiem to juz niebardzo wiem jak to zrobić. Z wymiennika calowa potem na 3/4 i następnie na 1/2??? Tzn na 3/4 za rozgałęzieniem na 2 grzejniki a 1/2 za rozgałęzieniem do cwu? Dobrze kombinuje ?;)  

  5. Jeśli idzie o łaczenia rurek miedzianych to ja chcialem je rozwalcowywać. Takjak robi się to przy układach klimatyzacyjnych nie występuje wtedy spoina w postaci cyny. Ewentualnie układ wtornu zrobić z rurek pcv czyli to sa chyba te PP a układ pierwotny ze stali. Czy to było by lepsze rozwiązanie niż wlasnie rozwacowywanie rurek miedzianych??

  6. Może i wariacje ;) Gdybym był fachowcem nie zadawalbym pytań. Po to więc pisze na tym forum zeby dowiedzieć sie czegoś czy przypadkiem nie próbuję zrobić czegoś niemożliwego. Odnośnie cwu to nie zamarznie o ile spuszczę wode z całej instalacji. Jest to proste i szybkie rozwiazanie gdyż cały układ grzewczy żeby spuścic płyn a następnie go napełnić i odpowietrzyć uwazam za dlygi i pracochłonny proces. 

     

    Marek mam jeszce prośbę do Ciebie. Mógłbyć bardziej rozwinąć swoją wypowiedz: " miedz poleci szyko jedynie PP wytzyma -20 st tez sprwdziłem na wodzie 

    podłowe mozesz zrobic na TZM-ie ale trzeba pompe lub 2 petle i RTL-e na 1 pompie z c.o."

     

    Co to jest PP?? i te pentle? podłogowkę rozbić na 2 pętle?? i gdzie dać jeszce pompę??

     

    Pozdro!!!

  7. Tak prawde mówiąc to ja sam tez nie znam <lol>. Jednakże zamierzam kupić gotowy zestaw do podłogówki a tam jest coś takiego więc umieścilem to ;)

     

    Czy przy moim schemacie ogrzewania kominek z płaszcem wodnym o mocy 8kW wystarczy??

     

    Dodam że być moze w przyszłości podlącze jeszce 2 grzejniki po około 15 żeberek. Dotychczasowe grzejniki jakie zamierzam podłączyć bedą miały po 10.

  8. przepraszam źle sie wyrazilem :/ nie woda lecz glikol jeśli idzie o temperaturę to chodziło mi że do podłogowki nie może być wyższa temperatura niz 55 st.C. Wtedy powstaje problem taki ze nie ma skąd domieszać zimnej cieczy żeby uzyskac teperaturę ponizej 55 st.C gdyż temperatura na powrocie moze byc wyższa niz wymagena 55 st. C.

  9. Jeśli naczynie przeponowe nie moze pozostać na zewnątrz to może masz jakis pomysł skąd domieszać zimnego płynu??? Bo jak rozumiem woda z powrotu może być cieplejsza niż 55 st. C. Czyżbym musiał jakis specjalny zbiorniczek umieścić na zewnątrz??? Odnośnie kotla to absolutnie odpada w grę wchodzi tylko i wyłacznie kominek z płaszczem wodnym :/ 

  10. Widzę że jakoś nikt mi nie pomoże :/

     

    Wpadłe mostatnio na taki pomysł ( może teraz jakies opinie uzyskam):

     

    Zrobię dwa obiegijeden otwarty pierwotny ze zbiorniczniem wyrownawczym, który bedzie połaczony z drugim ( obieg zamknięty) poprzez wymiennik ciepła. Obieg pierwotny zaleję wodą zas obieg wtorny zaleję glikolem. Czy jest taka możliwość żeby ziorniczek przeponowy umieścić na zewnątrz budynku i podłaczyć go do mieszalnika od podlogowki. Uzyskałbym w ten sposob zimny czynnik potrzebny do uzyskania otpowieniej temperatury w podłogowce. 

     

    Mam jeszce jedno pytanie, czy ktos z was korzystał juz z  gotowych zestawow do ogrzewania podlogowego??? 

     

    Pozdrawiam i proszę o jakies rady :huh:

  11. Witam!!!

     

    Planuję zrobic ogrzewanie. Zasilane ono bedzie kominkiem z plaszczem wodnym do ktorego chcialbym podpiąć 2 grzejniki bojler oraz okolo 15 m2 ogrzewania podlogowego. Mam zatem kilka pytań:

     

    - jakie wybrać rury do instalacji ( pcv czy miedz) dodam ze instalację chcę zalać glikolem 

     

    - czy do ogrzewania podlogowego konieczne jest urzycie mieszalnika (czy wystraczy podlączyc podlogowke do powrotu), biorąc pod uwagę że bede mial instalację zalaną glikolem trudno mi bedzie domieszać zimny płyn grzewczy :/

     

    - wiem ze obieg przy kominkach z pw musi byc otwarty, jak zrobic żeby glokol mi (za dużo) nie odparował, czy zrobic wogole dwa uklady z wymiennikiem ciepła??. 

     

    Dodam ze domek w którym zamierzam wykonać instalację w zimie może byc pozostawiony bez ogrzewania ( palania w kominku) ponad tydzien  stąd zamierzam zalać instalaję glikolem

     

    Bardzo prosze o jakies porady

     

    Pozdro!!!

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.