Skocz do zawartości

maxpaynemm

Forumowicz
  • Postów

    44
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez maxpaynemm

  1. Z racji tego że dziś 1 marca a moi wykonawcy marudzą że jest w domu za gorąco więc dziś wyłączyłem piec. Sezon zapewne jeszcze się nie zakończył bo na zewnątrz +10 ale raczej będę uruchamiał piec okazyjnie. W terminie 05.11.2016 do 01.03.2017 spaliłem dokładnie 53 worki po 25kg ekogroszku. Budynek nie zamieszkany jeszcze i to był jego pierwszy sezon grzewczy. Podczas uruchamiania pieca w budynku było +3st. W sumie starałem się palić oszczędnie (temp. na minimum, podłogówka też, woda na 42st) ale mimo wszystko w mieszkaniu było ciągle pomiędzy 20-22st. Dodam że w budynku cały czas od tamtej pory pracował glazurnik. Jechałem na przeróżnych ekogroszkach od castshitu po Pieklorza - sezon był sezonem rozpoznawczym.  To chyba całkiem dobry wynik??

    Oczywiście nie chce się chwalić, ale pisze tylko tak informacyjne do porównywania sobie spalania.

     

    Pozdrawiam

  2. Miałem sterownik k1 bez v2  podpiołem czujnik spalin i dokupiłem turbinkę i sterownik działał. Ale tak jak mówię miałem sterownik k1 a nie k1v2 . A zobacz kolego czy w sterowniku masz wyjście na czujnik spalin i na hallotron. Moge się mylić ale gdzieś widziałem temat podobny że sterownik nie miał wyjścia na czujnik spalin tylko nie wiem o jaki model chodziło.

    Wyjścia mam ale są one nie podpisane, natomiast wydaje mi się że są podłączone bo gdyby nie były to jakoś nie widzę sensu dokładania tych elementów. Jak zakończy się sezon grzewczy to spróbuję zaktualizować sterownik do K1v3 i zobaczę czy to ruszy. czujnik spalin już mam ale nie pokazuje nic jednak myślę że to kwestia softu.

     

    Pytanie czy czujnik spalin dzialał u kolegi przed aktualizacją softu czy po??

     

    Dziękuję

  3. Koledzy pewnie ponowię pytanie ale szukam kogoś kto potwierdzi:

     

    Czy jest na forum ktoś kto do sterownika K1v2 wgrał oprogramowanie K1Pv2 lub K1Pv3????

    Czy jeśli omyłkowo wgram takie oprogramowanie ;) to sterownik będzie działał i czy w razie niepowodzenia wgrania będę mógł na nowo wgrać K1v2??

    Czy jest ktoś kto tak wgrał i sterownik działa??

     

    Dziękuję

    Koledzy - coś ktoś?? :rolleyes:

  4. Koledzy pewnie ponowię pytanie ale szukam kogoś kto potwierdzi:

     

    Czy jest na forum ktoś kto do sterownika K1v2 wgrał oprogramowanie K1Pv2 lub K1Pv3????

    Czy jeśli omyłkowo wgram takie oprogramowanie ;) to sterownik będzie działał i czy w razie niepowodzenia wgrania będę mógł na nowo wgrać K1v2??

    Czy jest ktoś kto tak wgrał i sterownik działa??

     

    Dziękuję

  5. Wiem. Mnie też już żona przechrzciła że w kotłowni siedzę nieraz do 24:00 ;)

     

    Ale wracając do meritum sprawy - histereza z tego co pamiętam 2 st.

    Myślę też że kluczowym wpływem na parametry spalania ma też automatyczny siłownik sterujący zaworem 4D oraz jego prawidłowe ustawienie. Piec sam steruje sobie tym co podaje na grzejniki a tym co podaje sobie na powrót pieca. Dzięki temu piec dłużej ma na sobie wysoką temperaturę co sprawia że uruchamia się rzadziej a dłużej siedzi w podtrzymaniach.

    Po dwóch miesiącah stwierdzam również że każdy znas oprocz tego samego pieca ma inaczej wykonane instalacje co niestety sprawia że te sa,me piece będą inaczej się zachowywały. Parametry więc trzeba testować :)

  6. Na spieki to raczej spróbuj zmniejszyć troszkę wentylator na jakies 28% ale niestety uważam że masz słabej jakości groszek. U mnie spieki robią się głownie na ekogroszku z Casto, dodatkowo spiekom sprzyja wilgoć w groszku. U mnie worki stoją otwarte przy piecu około tygodnia zanim wrzucę je do podajnika. Musisz testować różne ustawienia. mnie zajęło to około 2 miesięcy i prawie przeprowadziłem się do kotłowni ;)

  7. Mój hydraulik ostatnio poruszał właśnie kwestię podawania i twierdzi ze czas podawania nie powinien być krótszy niż 9-10 sek. Spróbuj zrobić tak jak ja czyli wydłużyć czas podawania tak aby piec formował ładny kopczyk a jednocześnie wydłużyć czas pomiędzy podawaniem do 120sek aby piec miał czas na spalenie tego co podał - przynajmniej tak mi sugerował hydraulik który montował mi piec :) Parametry podawania ustawiałem na oko obserwując przez pewien czas formowanie się kopczyka z ekogroszku. Oczywiście dla groszku słabej jakości te parametry trzeba zmienić a szczególnie skrócić czas pomiędzy podawaniem. Dodam że uruchomienie podłogówki oraz podwyższenie grzania wody w bojlerze dosyć mocno podnosi parametry spalania.

     

    Pozdrawiam!

  8. Wszystko zależy od tego jakim groszkiem palę (Castoshit czy dobrej jakości) oraz od softu w sterowniku -  Ty masz teraz K1v2 soft 2.4.3?? Ja mam już 2.4.0 taki jest na stronie defro - to dziady mają już nowszy i nie udostępniają ;)

     

    Pisze z głowy ale jak coś to zrobię wieczorem edycję ;)

    Czas podawania 11 sek

    Przerwa podawania 120 sek

    Dmuchawa 45% - na sofcie 2.2.8 dmuchawa 30%

    Przerwa w podtrzymaniu 30min

    Podawanie w podtrzymaniu 15sek

    Dmuchawa w podtrzymaniu co 10min

    Czas pracy dmuchawy w podtrzymaniu 15sek.

     

    To moje ustawienia przy dobrym ekogroszku przy Castoshitcie Czas podawania 12sek przerwa podawania 90sek. reszta bez zmian.

    Kwestia jeszcze ustawien zaworu 4D o ile takowy posiadasz i o ile masz do niego siłownik i czujniki.

     

    Pozdrawiam

  9. Ogrzewasz 160mkw. I kocioł pali ci niecałe 9 kg na dobę?

     

    Tak jeśli na zewnątrz jest -5 do +5 a w budynku jest temperatura +18 to idzie mi jeden worek 25kg na 3 dni. Bez grzania podłogówki a woda na minimum czyli 40st.

    Teraz jak na zewnątrz jest -5 do +5 a w domku mam 22st to idzie mi 1 worek na około 1,5 do 2 dni.

    Wcześniej jak było -15 do -10 a w domku 18-20st to szedł jeden worek na dobę do 1,5 doby.

    Jak uruchomię podłogówkę to już nie jest tak wesoło i idzie około 1 worka na dobę.

    Dom jest jeszcze nie zamieszkany gołe ściany i podłogi. Ściany z gazobetonu (pustak) ocieplone 15cm styropian, poddasze 30cm wełna i strych 15cm wełna. Podłogi: Piwnica 10 cm styropian a pozostałe kondygnacje 8cm styropian. Okna standardowe 5 komorowe z podwójną szybą.

    Generalnie dużo też zależy jakim groszkiem palę. Jeśli jest to szit z Casto (worek 20kg za 14zł) to idzie go 2x tyle co dobry groszek kupiony za 20zł za worek 25kg.

     

     

    Kolego maxpaynemm

    czy jest różnica w nowym sofcie 2.4.0 w porównaniu do poprzedniego? na lepzse bo wcześniej  nie byłeś zbyt zadowolony

    warto aktualizowac czy pozostac na starym

     

    Różnice zaobserwowałem tylko dwie:

    1. Zupełnie inna charakterystyka pracy dmuchawy - wcześniej ustawiona na 30% a teraz żeby było tak samo jak wczeŚniej musi być ustawiona na 45%.

    2. Ustawienia pracy zaworu 4D - także musiałem zwiększyć parametry.

     

    Poza tym wydaje mi się piec pracuje łagodniej.

     

    Czy polecam? Hmm myślę że warto żeby kolega wstrzymał sie jeszcze kilka dni żebym potestował ale wydaje mi się że tak bo piec pracuje łagodniej i bardziej równomiernie jak widać na wykresie. Choć po aktualizacji byłem przerażony zmianą ustawień których szukałem przez miesiąc :)

  10. No niestety na wersję PID będę musiał jeszcze dozbierać :(

     

    Wczoraj zrobiłem aktualizację softu K1v2 2.2.8 na 2.4.0 oraz zaadoptowałem ustawienia zaworu 4D dzięki uprzejmości kolegi Snoopi21898 :) To nie to samo co z PID ale wykresik wygląda całkiem obiecującą jak na brak PID :)

    Na razie spalanie mam na poziomie 1 worka na 3 dni ale to tak do temperatury -5 na zewnątrz. Jak temp. spadnie do -10, -20 to idzie 1 worek na 1,5 dnia bez grzania podłogówki, a CWU na minimum. W domku jest 22st. ale będę schodził niżej bo domek jest niezamieszkany i na razie układa się glazura :)

     

    Oto kilka fotek mojej kotłowni:

     

     

    post-71019-0-78635700-1485202752_thumb.jpg

    post-71019-0-47212000-1485202808_thumb.jpg

    post-71019-0-74310300-1485202898_thumb.jpg

    post-71019-0-94514600-1485203989_thumb.jpg

    post-71019-0-83725900-1485203996_thumb.jpg

    post-71019-0-16952100-1485203999_thumb.jpg

  11. Spoko. Zadana to różnie bo steruje mi pogodówka 35 dla 10*, 39 dla 0*, 43 dla -10* i 47 dla -20* z tym ze mam termostat pokojowy i jak osiągnięta jest zadana 22,2* to obniża mi o 3stopnie za zaworem. Ochrona powrotu na 35*,kontrola temperatury 50 sek. Czas otwarcia 120sek. Skok jednostkowy 5%, minimalne otwarcie 20%, no i pogodówka jak wyżej. Kalibracja czujnika zewn. -3,3. sprawdzone termometrem cyfrowym i analogowym. Działa ro u mnie bardzo dobrze. Na wiosnę przerabiam podłogówkę bo mam termostatyczny 3d a będę zakładał zwykły zawór 3d z siłownikiem i dodatkowym sterownikiem do zaworu. Bo wkurza mnie ro kręcenie zaworem a to za zimno a to za gorąco i planuje kupić sterownik do podłogówki z komunikacją RS co by dokładniej sterował temperaturą na dole.

     

    Dziękuję za konkrety.

    Czyli rozumiem że temp. zadana zaworu zależnie od temperatury na zewnątrz? Teraz to rozumiem.

    Możesz mi jeszcze podpowiedzieć: jeśli minimalne otwarcie zaworu masz ustawione na 20% to ile fizycznie pokazuje Ci na skali zaworu??? Ja mam zawór Afriso i przy ustawieniach na 35% na zaworze na skali pokazuje mi 1. A jak jest u Ciebie ???

     

    Dziękuję :) 

  12. U mnie jest z zaworem okej działa elegancko. To normalne ze jak dostaniemy nowy soft to cos tam trzeba pozmieniać w ustawieniach tym bardziej jak ma się PID to te nowe oprogramowania dużo wnoszą na plus. Moc jest tylko w ustawieniach PID.

    Może kolega napisać jakie ma ustawione parametry zaworu 4D w ustawieniach sterownika Defro?? Znaczy chodzi mi o: temp. zadaną, skok jednostkowy, minimalne otwarcie, oraz temperatury?

    Dzięki 

  13. W nowszym sofcie na pewno jest poprawa charakterystyki dmuchawy i dodali moc kotła

    Ze zmian jake zauważyłem to to że siła dmuchawy zmieniła się z 30% jakie miałem zawsze ustawione na 45% - tyle musze ustawić teraz żeby dmuchało tak samo jak poprzednio na ustawieniach 30%. Druga sprawa to ustawienie % minimalnego otwarcia zaworu 4D. Wcześniej jak ustawiłem minimalne otwarcie na 10% to zawór ustawiał się na 1-jedynkę (skala na zaworze od 1 do 10) a teraz żeby był na 1 muszę ustawić minimalne otwarcie na 35% :(

    Wydaje mi się że na sofcie 2.2.8 było to bardziej dokładne a teraz na 2.4.0 wszystko się rozjechało :(

     

    Mocy kotła nigdzie nie zauważyłem... nic nowego nie doszło :( Dlatego chętnie wróciłbym do 2.2.8 :)

  14.  

    Więc tak:

    uzupełniasz sobie zasobnik weglem do pełna (100%) wchodzisz w menu serwis/ kalibracja poziomu paliwa i naciskasz zasobnik pełny, wtedy zaczyna się kalibracja (czerwony napis na ekranie sterownika - kalibracja) gdy kocioł spali całą zawartość wsypanego wcześniej węgla do ustalonego dla nas poziomu np. do miejsca gdzie jest przykręcony zasobnik z rurą ślimaka lub jak już będzie widać ślimak to wtedy wchodzisz w menu ustawienia/ kalibracja poziomu paliwa i wciskasz zasobnik pusty. To koniec kalibracji, wtedy dosypujemy węgiel do zasobnika na max do poziomu jak poprzednio 100% i wciskasz tylko w menu/ zasobnik napełniony i od tego momentu sterownik na ekranie pokazuje poziom paliwa.

     

    Czy w trakcie kalibracji powinny pojawiać się godzinu u dni przy tym rysuneczku zasobnika???

     

    Panowie potrzebuję softu K1V2 2.2.8 - będę wdzięczny za pomoc.

  15. Panowie 3 pytania:

     

    1. Mam sterownik K1v2 z softem 2.2.8

    Na stronie Defro jest soft 2.4.0

     

    Chciałbym go wgrać ale nie wiem czy warto?? Ktoś z Was testował tę wersję softu???

     

    2. Czy ktoś może mi popisać o co chodzi w temp. zadanej zaworu 4D?? Jaką ustawić?? Może ktoś podpowiedzieć jak prawidłowo ustawić parametry zaworu?? Mam zawód Afriso z siłownikiem.

     

    3. Próbowałem zrobić kalibrację podajnika. Po zasypaniu do pełna wszedłem w Menu Ustawien i wcisnąłem podajnik pełny. Po dwóch dniach na wyświetlaczu przy podajniku nie pojawiają się ani godziny ani dni. czy to prawidłowo??? Jak wygląda prawidłowa kalibracja podajnika ??

     

    Dziękuję!

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.