Skocz do zawartości

mart102

Forumowicz
  • Postów

    16
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez mart102

  1. W dniu 10.12.2021 o 09:31, bercus napisał:

    Podstawowe jest to,do jakiego opalu kociol jest dla defro.Jesli jest do wielopaliwa,niech powiedzaja co to normowane wielopaliwo jest.Jesli jest to kociol groszkowy,ma miec korona groszkowa i byles zakupom uwiedzony w blad,bo jesli palilbys cos inego,niž przedpisane nie beda sa oni tež znac na gwarancji.Po trzech latach ale ciežko juž ugadac,nie zbywa niž kupic i dosypac jim dalsze zlotki 😞 

    Ten palnik jest dedykowany do granulatu 0-32 mm czyli jak w pysk strzelił możesz palić GREENPAL EKOMIAŁ który teoretycznie możesz kupić w sklepie internetowym PGG, a praktycznie nie możesz go kupić bo w rzeczonym sklepie największej firmy górniczej w Europie jest chwilowy brak towaru, od kilku miesięcy,  ehhh.....

  2. Nie ma tutaj optymalnego rozwiązania. Jak nie miałem siłownika na zaworze to podczas włączenia pompy na zasobnik kaloryfery robiły się po prostu zimniejsze. Teraz gdy mam siłownik, to podczas pracy pompy CWU zawór otwiera się aby utrzymać temperaturę kaloryferów, jednocześnie zalewając kocioł większą ilością wody na powrocie, co powoduje mocne rozpędzenie się kotła. Potem, w momencie gdy pompa CWU się wyłączy, kocioł siłą rozpędu dość mocno przeciąga temperaturę ponad nominalną. Masz dokładnie to samo na wykresie. Wolałbym, aby podczas pracy pompy CWU sterownik nie majsterkował zaworem (nawet kosztem temperatury grzejników), ale takiej możliwości chyba nie ma, ja przynajmniej takiej nie znalazłem.

  3. Mi zdalne sterowanie przydaje się szczególnie w miesiącach wiosennych i jesiennych, kiedy w nocy jest jeszcze zimno ale w dzień robi się ciepło i mogę zdalnie przełączyć na tryb letni, żeby nie przegrzewać domu.  Brakuje mi takiej funkcji w sterowniku K1PV4, żeby powyżej pewnej temperatury zewnętrznej przełączył na tryb letni i vice versa.

  4. Czemu uważasz że to zbędny gadżet?

    Ja mam 2 duże okna na południowy-zachód i kiedy słońce się na nich oprze to w pokojach jest za ciepło, w tych momentach chciałbym zbić temperaturą na zaworze o powiedzmy 3 stopnie. Druga sprawa, to tryb dzień-noc, chciałbym w nocy obniżyć temperaturę o ~2 stopnie.

    Masz strop żelbetowy, a ściany murowane? Jak odległość +/- pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem?

  5. Cześć

    Interesują mnie bezprzewodowe sterowniki pokojowe dwustanowe, takie które dają zwarcie/przerwę na styku beznapięciowym oraz gdzie nadajnik (moduł pokojowy) jest zasilany bateriami.  Konkretnie patrzyłem na Tech'a T-3.2 (ST-299 v2), ale może to być każdy tego typu regulator.

    Pytanie do kolegów: ktoś testował połączenie bezprzewodowe tego typu jaki jest zasięg? U mnie musi przejść przez 2 stropy i jedną ścianę. W sieci kompletny brak informacji na ten temat.

     

     

     

  6. To są zrzuty z programu eModul.pl, ja łącze się przez moduł WIFI ale można też przez moduł LAN. Wygodna rzecz, monitoring to jedno, ale można też sterować kotłem. Na powyższej stronie jest konto pokazowe, można się pobawić.

    PS Wersja na androida też jest.

  7. W dniu 11.11.2021 o 18:40, adamu napisał:

    Podzielisz się czymś więcej czy tylko chciałeś się pochwalić co w piwnicy u ciebie siedzi ?

    Kocioł mam taki jak Ty, moc 25 kW, ogrzewam 250 m2. Ustawienia PIDu mam fabryczne. W styczniu i lutym 2021 wyglądało to tak:

    styczen2021.thumb.jpg.3eabfe4e4a40f14e450416808ac441e1.jpg

    luty2021.thumb.jpg.fb46cf3f2eed7d12e94940b116dda644.jpg

    dla porównania w listopadzie 2021 wygląda to tak:

    listopad2021.jpg

  8. Temat odkopany ale ciekawy. Też nie rozumie idei "mocy kotła" w PID.

    Dla mnie idea kotła automatycznego to otrzymanie zadanej temperatury, która zasili instalację CO i zrobi to w sposób  najbardziej optymalny, ekonomiczny. Nie powinno nas interesować czy kocioł zrobi to ze 100% mocy czy z 50%, sam powinien tą moc dobrać aby w optymalny sposób spalić węgiel. Skąd standardowy użytkownik (pewnie z 95 procent populacji) ma wiedzieć jaką moc ustawić w swoim "automatycznym" kotle, wpis w instrukcji sterownika dla standardowego usera jest nieczytelny. Doskonale rozumie rozterki autora tematu.

  9. Cześć

    Mam K1Pv4 PZ, zainstalowałem soft 3.4.0, poprzednio miałem 3.1.9.

    Jedna rzecz jest inna niż w poprzedniej wersji i jest dla mnie nieco kłopotliwa.

    Chodzi o pompę dodatkową 2 - jest to pompa odpowiedzialna (jako druga) za obieg CO.

    W starym oprogramowaniu miałem ją ustawioną cały czas jako pompa CO - w trybie "pompy równoległe" pracowała, po przełączeniu na "tryb letni" automatycznie się wyłączała, łącznie z główna pompą CO (działa tylko pompa na bojler)

    W nowym oprogramowaniu, też jest ustawiona jako pompa CO - po przejściu z pomp równoległych na tryb letni ciągle pracuje, trzeba ją wyłączyć odrębnie i odwrotnie przy zmianie z trybu letniego do pomp równoległych nie włącza się automatycznie.

    Jest to kłopotliwe w takim czasie jak teraz gdzie często zmienia się tryby letni na pompy równoległe i vice versa.

    Wie ktoś jak przywrócić działanie tak jak w starym sofcie?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.