Skocz do zawartości

pabblo

Forumowicz
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia pabblo

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. pabblo

    Kocioł DS MPM

    Panowie da się jakimś szybkim sposobem oddymić komorę zasypową (mam wersję z zamontowaną na górze)? Czy jedynym sposobem jest bardzo powolne otwieranie klapy?
  2. pabblo

    Kocioł DS MPM

    oczywiście, dzięki za poradę. Sprawdzę w weekend i dam znać jaki efekt. Podejrzewam, że membrana w naczyniu może być uszkodzona, w końcu samo naczynie ma już ponad 15 lat.
  3. pabblo

    Kocioł DS MPM

    No właśnie, na logikę jest ok, w instalacji ciśnienie mniejsze niż w naczyniu, woda sie nagrzewa to ciśnienie dąży do wyrównania i gromadzi się w naczyniu ...ale znalazłem stronę na której jest napisane, że ciśnienie wstępne instalacji to ciśnienie wstępne naczynia + 0,3 bara. Niżej link: http://www.reflex.pl/porady/cisnienie-napelniania-instalacji-a-cisnienie-wstepne-w-naczyniu-przeponowym-w-ukladach-grzewczych-i-chlodniczych.html Na elektrodzie też dyskusja o tym była i ludzie pisali, że w instalacji musi być 0,3 bara większe niż w naczyniu.
  4. pabblo

    Kocioł DS MPM

    A muszę operować na tak dużym ciśnieniu? 1.5 bara? Instalacja ma około 5 metrów. Czy mogę zatem ustawić ciśnienie w naczyniu przeponowym 0.8 bara, i ciśnienie w instalacji także 0,8 bara? w takiej sytuacji od samego rozpoczęcia podgrzewania wody naczynie powinno przejmować ciśnienie? dobrze to rozumiem?
  5. pabblo

    Kocioł DS MPM

    Czyli co powinienem zrobić, pierwszy krok - zwiększyć zawory bezpieczeństwa do wartości roboczej najsłabszego punktu układu. W moim przypadku będzie to 2,5bara. Jak następnie dostosować początkową ilość wody w instalacji i ciśnienie w naczyniu?
  6. pabblo

    Kocioł DS MPM

    Niestety możliwość sprawdzenia będę miał dopiero w piątek. jeśli chodzi o wstępne ciśnienie to odczytuje je z takiego wspornika jak na obrazku poniżej: i podobnie jak na obrazku mam zaznaczoną zieloną strefe od 1bara do 2,5 bara. Przy starym kotle zawsze się sugerowałem zielonym polem, dlatego wstępne było ustawione na 1bar.
  7. pabblo

    Kocioł DS MPM

    Ciśnienie wstępne ustawiłem na 1bar (nie wiem czy nie za duże wykość instalacji to jakies 4-5metrów), pojemność naczynia to jakieś 18-24l (dokładnie nie wiem, bo naklejka sie zdarła, więc podaje na oko). Pojemność instalacji to kocioł 56l, (wcześniej było 36l) + 7 grzejników (średnio 9l każdy) + wężownica w bojlerze + to co w rurach = razem około 150l. Dziwna sytuacja, że przy 60stopniach opuściłem ciśnienie do 1,4bara, (żeby zawór bezpieczeństwa na puścił), a gdy temperatura spadła do 40stopni, ciśnienie zwiększyło się do 1,6 - 1,7 bara. Co do zaworów to muszę wymienić na 2 - 2,5 bara skoro kocioł może pracować do 2,5.
  8. pabblo

    Kocioł DS MPM

    Witam. Panowie mam problem z moim nowym, wczoraj podłączonym MPM. Podłączyłem go do układu zamkniętego. Po podłączeniu nabiłem wody do 1 Bara ciśnienia, po rozpaleniu do 60stpni, ciśnienie już 1.5bara i mimo, że temperatura się nie zmienia to ciśnienie rośnie. Zawór dobijający wodę sprawdzony. Co może być przyczyną? Dotychczas miałem GS Seko, z 1 Bara osiągałem 1.5 Bara przy 70 stopniach i było ok. Instalacja ma 3 zawory bezpieczeństwa na 1.5Bara każdy.
  9. pabblo

    Kocioł DS MPM

    Dziękuję za odpowiedzi. Mam jednak dalej pytanie dotyczące węgla. Typ płomienny 31.1 lub 31.2 teoretycznie wiem co to znaczy, jednak jak teraz przeglądam oferty składów opału w mojej okolicy to podana jest tylko nazwa, kaloryczność i gramatura. Po tych parametrach nie znajdę odpowiedniego? jedyna opcja to jechać do składu i pytać o dokładniejsze informacje?
  10. pabblo

    Kocioł DS MPM

    Witam. Mam kilka pytań związanych z MPM DS. Przeglądałem trochę ten wątek, jednak przeczytanie całości wymaga znacznej ilości czasu. Moje pytania: 1. Jest może coś lepszego w tej cenie? (moc 12-14kW) 2. Jaki węgiel jest odpowiedni dla tego typu pieca? 3. Z tego co się orientuję występują dwa typy zasypów (od góry, albo od przodu), który wybrać? Chodzi tylko o wygodę dokładania opału? 4. Producent oferuje jako opcje przegrodę zmniejszającą moc. Jak to działa i czy warto zakupić? 5. Jak wygląda zużycie węgla w takim piecu? Tzn co jaki czas konieczne jest dokładanie opału? 6. Dotychczas używałem kotła GS, jakieś rady przy pierwszym kontakcie z DS?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.